מזל טוב על הפורום החדש..

אורא

New member
מזל טוב על הפורום החדש..

שאלה לי, יש לי חשבון משנת 99 בבנק מסוים. מיום פתיחת החשבון יש משכורת קבועה שנכנסת, מעל הממוצע במשק. כמו כן יש בחשבון חסכונות נזילים ולא נזילים. לאחרונה בעקבות הוצאות משפטיות שנגרמו לי ללא תכנון, נכנסתי למינוס מעבר למסגרת שלי. בתאום עם האחראי על החשבון שלי, הוא אישר חריגה עד לסכום מסויים ואני עברתי את הסכום ב חמשת אלפים ש"ח, הראתי והצגתי לפניו מסמכים והוא קיבל את טענותי. אך ביטל לי את כרטיס האשראי ומגביל את משיכות המזומן שלי בחשבון המצב גם כך קשה מאוד, בן זוגי כרגע מובטל ואני זקוקה לכרטיס על מנת לבצע קניות שוטפות לבית ותשלומי חשבונות שוטפים. שוחחתי עימו פעמים מספר והוא לא מוכן לשמוע, מה ניתן לעשות על מנת לפתור את המצב אודה לתשובה ועצה בהקדם תודה ויום טוב

../images/Emo184.gif טיפול בחריגה

הבנק מודאג מכך שאת חורגת מעבר לסכום החריגה המאושרת. חיובים לחשבונך בגין קניות בכרטיס האשראי אינם בשליטת הבנק ולכן הם ביטלו לך את הכרטיס. לא נעים, אך למען האמת, מומלץ במצבים כפי שתיארת לעבוד במשטר הדוק של הוצאות, ומה לעשות, קל יחסית לגהץ את הפלסטיק מאשר להוציא כסף מזומן או שיקים. אני ממליץ לבקש מהבנק להגדיל לך את המסגרת המאושרת במקום לאשר חריגה, ריבית החריגה מגדיל את עלות האשראי שלך בעוד 3% לשנה. אם באפשרותך להביא בטחונות נוספים, אולי יתרצה ויחזירו לך את הכרטיס. כאשר ההכנסה שלכם תגדל חזרה, כדאי לקחת הלוואה לחיסול החובה בעו"ש, שוב זה יותר זול מהריבית על משיכת יתר.

אורא

New member
תודה על התשובה ....... אבל

אני מטפלת כרגע בענין דירה שירשתי, עלות ההוצאות והעברה בטאבו הם יקרות מאוד ועל כן המינוס. את הקיצוץ בהוצאות כבר עשינו אני לא מדברת על לגהץ את הכרטיס לקניות ושטויות. אלא חשבונות שוטפים הרי למשוך עכשיו 2000 ש"ח לתשלום החשבונות במזומן יהיה יותר קשה. תשלום באשראי ופריסה לתשלומים של החשבונות יקלו על המינוס. הבאתי לבנק את כל המסמכים לגבי הדירה המדוברת, האחראי על החשבון הבין את המצב ואישר לי לחרוג (הוא לא מוכן להגדיל מסגרת). לכמה חודשים. אבל פתאום הוא שינה דעתו בטענה שיש מנהלת חדשה בסניף (עם המנהל הקודם הייתי ביחסים מצויינים) וזה לא משנה שיש ביטחונות ומשכורת קבועה . השאלה איך מתמודדים עם המצב ??? תודה ויום טוב

../images/Emo59.gifלא חכם הבנק שלך!

תודה שסופרתי לי שאת יורשת! בנק שמתנהג כלפי לקוחה שעומדת לרשת נכס יקר ערך, ותכניס לבנק בעתיד תקבולי שכ"ד או תמורה של מכירה לא ראוי לך! תמורת אישור עו"ד המטפל ברישום זכויותיך בדירה על התחייבות לרשום הארת אזהרה לטובת הבנק, כל בנק נורמלי היה נותן לך הלואה זולה בהרבה מחריגה בעו"ש לתקופה של שנה, החזר קרן וריבית בסוך תקופת ההלואה. תבקשי המלצה מחברים, קרובים על סניף בנק אחר, תיכנסי לשם אם הנכס שלך ותבקשי מימון לתקופה מתאימה לצרכיך.

למעלה