מזל טוב

ganooov

New member
מזל טוב../images/Emo70.gif ../images/Emo140.gif ../images/Emo13.gif

יאמי, מקום בשבילי
. (למשפחה שלי כבר די נמאס מהשאלות שלי, שלא לדבר על זה שהם לא תמיד יכולים לענות עליהן
) טוף, שאלה קטנה:
אחותי נתנה לי שלשום עדשה קבועה בקוטר 50 מ"מ, עם פוקום של 0.6 עד ל-10 מטר. העדשה מתוצרת Canon, מיועדת למצלמות FD (לי יש Canon TX). אם אני רוצה שליטה על מפתח הצמצם, אני צריך להזיז משהו בחלק האחורי של העדשה, וככה אני יכול לשנות את הצמצם. הבעיה היא שכשאני עובר למצב הזה, מד האור נתקע בחלק התחתון של העדשה, ולא מראה לי את כמות האור. האם יש אפשרות לטפל בזה? עדיין לא צילמתי עם העדשה הזאת, ככה שאני לא יודע האם האינטואיציה שלי תעבוד במקרה הזה. בכל מקרה, אני צודק במחשבה שמכיוון שהעדשה קבועה היא מקבלת יותר אור מעדשה עם זום, ובעצם אני יכול לצלם דברים בתאורה חלשה במהירות סגר גבוהה ממהירות הסגר שאני צריך להשתמש בעדשה עם זום? אם זה נכון - מה היחס? כלומר - האם בעדשה קבועה אני צריך להשתמש במהירות סגר גבוהה יותר בצילום באור מלא לעומת מהירות הסגר שאני צריך להשתמש בה בעדשה עם זום? (לדוגמה, במקום 125 לצלם ב-250) וסתם הערה נוספת, די הפתיע אותי שהעדשה חדה בהרבה מעדשת הזום שיש לי, זה באמת נותן לי איכות טובה יותר לעומת עדשת הזום, כמו שאחותי הבטיחה לי
. ושוב, איריס - מזל"ט
.

ganooov

New member
נ.ב. ../images/Emo13.gif

אמממממ.. מי שאדום שם (צילום) ראוי להיות אדום גם כאן (צילום אמנותי.), או שאני טועה?

יש דברים שעדיין לא נסגרו-סה"כ זה

יומנו הראשון ב'דירה החדשה'
וגם - ייתכן ויהיו שינויים - אבל - לא הכל ביחד ולא בבת אחת!

מדידת האור תלויה בצמצם של העדשה

ורגישות סרט הצילום ומהירות הסגר תהיה גבוהה יותר ככל שהצמצם יהיה פתוח יותר (מספר קטן) - בדרך כלל,בעדשות קבועות מוקד הצמצם המירבי גדול בכמה מידות מעדשות זום סטנדרטיות באותו אורך מוקד. אפילו הפוקוס נוח יותר והעינית -בהירה יותר לצפיה. אלו העדשות המועדפות גם עלי!פשוט עולם א-ח-ר ! (אבל אני מעולם הEOS -האוטופוקוס) היחס הוא יחס הפוך,בהתאם לכללי האצבע לקביעת החשיפה,

ganooov

New member
טודע../images/Emo70.gif ../images/Emo24.gif ../images/Emo140.gif ../images/Emo13.gif

אגב, העדשות המועדפות עלי הן העדשות שאני לא יכול לקנות, אבל שיהיה
.

arnond

New member
עדשות קבועות

עדזות קבועות (ללא זום) נחשבות לאיכותיות יותר מעדשות זום. הסיבוכיות הקטנה שלהן בשילוב עם מפתח צמצם גדול (1.8 ואפילו 1.4 בעדשות 50 מ"מ) נותנות תוצאות חדות ויפות.

arnond

New member
סיבוכיות = complexity

טוב נו, הבבילון מתרגם complexity כ"מורכבות" ולא "סיבוכיות", אבל הכוונה שלי ברורה (אני מקווה). כוונתי היתה שבעדשות קבועות יש פחות משתנים מאשר מעדשות זום ולכן יותר פשוט למתכנן להגיע לתוצאות טובות. קחי לדוגמא עדשת 28-300 (לא משנה של איזה יצרן) ותשווי לעדשת 300 קבועה. רק מהסתכלות במפתחי צמצם ומחירים ניתן לקבל את הרושם שהעדשות הקבועות איכותיות יותר.

נאלצת להסכים../images/Emo8.gifהייתי מכנה זאת

פשטות. פחות אלמנטים בעדשה - פחות השתברויות - האחת גרועה מהשניה - ועוד אלמנטים הבאים כדי לפתור חלק מהן. לגבי המחיר - הן זולות רק בעדשת ה50 מ"מ - הכי פשוטה לבניה ,כנראה,והכי זולה להפקה. כל היתר - מחיר כל אחת - ולא סידרת הL - כמו מחיר עדשת זום 'סטנדרטית' -שיש בה כמה אורכי מוקד - כאילו מחליפה כמה עדשות יחד! גם לזום יתרונות משלו. אז עוברים לזומים של 2.8 לתיקים כבדים ובסוף ....מגיעים.... לכירופקטור
...ועם חור בכיס

arnond

New member
או ש....

כמוני, רק חולמים בהקיץ. לצערי הרב, אין לי את התקציב ל 10D חדשה + סט עדשות, אז כל מה שאני יכול לעשות, זה לחכות ל canon החדשה שמופיעה בכל שמועה שניה (במחיר של 750-800$) ולהתפלל שיפול עלי איזה נדיב מסתורי (wishfull thinking, אני יודע), ובינתיים להסתפק ב Dimage 5 שלי.

למעלה