מחוננים בבי''ס הלל ברמת גן

• פותח הנושא מיכל רודניקי
  • פורסם בתאריך
מ

מיכל רודניקי

Guest
הי

השבוע קיבלנו בגאווה גדולה את ההודעה שכבת שלנו עברה את שלב ב' בהצלחה. עכשיו מתלבטים. בי''ס הלל לא קרוב במיוחד אלינו וכנראה שנעבור דירה אפילו רחוק יותר בעיר. כמה שווה להתאמץ ולא לבחור ביום שליפה? האם יש הסעות? האם הילדים באמת מאותגרים לומדים מעבר? כיף להם?
לגבי חברים, איך אפשר לדעת אם עוד ילד מהשכבה שלה בבית הספר הנוכחי גם התקבל? כשאני התקבלתי לפני המון שנים, נאמר לי על עוד 2 ילדים שהכרתי שיהיו בכיתה, מה שמאוד עזר לי להחליט. מצד שני, החווייה החברתית שלי בכיתות מחוננים היתה שלילית למדי ולא זכור לי ייחוד בלימודים.
אשמח להמלצות או דיס-המלצות לגבי הלל וימי השליפה בגבעתיים
תודה!!!

הי

השבוע קיבלנו בגאווה גדולה את ההודעה שכבת שלנו עברה את שלב ב' בהצלחה. עכשיו מתלבטים. בי''ס הלל לא קרוב במיוחד אלינו וכנראה שנעבור דירה אפילו רחוק יותר בעיר. כמה שווה להתאמץ ולא לבחור ביום שליפה? האם יש הסעות? האם הילדים באמת מאותגרים לומדים מעבר? כיף להם?
לגבי חברים, איך אפשר לדעת אם עוד ילד מהשכבה שלה בבית הספר הנוכחי גם התקבל? כשאני התקבלתי לפני המון שנים, נאמר לי על עוד 2 ילדים שהכרתי שיהיו בכיתה, מה שמאוד עזר לי להחליט. מצד שני, החווייה החברתית שלי בכיתות מחוננים היתה שלילית למדי ולא זכור לי ייחוד בלימודים.
אשמח להמלצות או דיס-המלצות לגבי הלל וימי השליפה בגבעתיים
תודה!!!
בראיון האישי, לפני הקבלה לכיתת המחוננים, אפשר לבקש לדעת אם עברו את המבחן ילדים נוספים מבית הספר שלכם.
אנחנו מאזור אחר, אבל שמעתי דברים חיוביים על בי"ס הלל. הניסיון שלנו, ושל החברים שלנו, שונה. כולם מאוד מרוצים מכיתות המחוננים, בעיקר מהפן החברתי, אבל גם הלימודי. ילדים שמסתדרים עם הילדים האחרים בכיתה רגילה, מגלים שככל שהם מתבגרים, נוצרים פערים הולכים וגדלים בינם לבין האחרים.
אצלנו כיתת המחוננים מתחילה רק בחטיבת הביניים, והילדה שהסתדרה יפה בכיתות הנמוכות, גילתה שאין לה נושאים משותפים עם הילדים האחרים כשגדלה. זה בלט לנו כבר בכיתה ד', והיה בלתי נסבל בכיתה ו'. גם המורים בכיתה הרגילה מרגישים בד"כ שמוטל עליהם עול נוסף עם ילדים ברמה מאוד שונה מרמת הכיתה. זה גורר יחס לא טוב, שיכול לנוע בין אדישות והתעלמות לממש גרימת נזק. אנחנו היינו מעבירים לכיתת מחוננים מוקדם ככל האפשר, ולא שולחים ליום שליפה, טוב ככל שיהיה.

יורה נחושתן

Member
מנהל
חשוב לקחת בחשבון שהמורים המלמדים בבית ספר בו קיימת כיתת מחוננים לא תמיד מתאימים להוראת מחוננים, אחרי הכל, הם חלק מצוות ההוראה של בית הספר וללא ייחודיות דווקא בתחום זה. בימי שליפה המתקיימים במרכז מחוננים נמצאים אנשי צוות שבהחלט מתאימים להוראת מחוננים מבחינת אופיים ותכונותיהם האישיות וכן, הם עוברים השתלמות דו שנתית במוסדות האקדמים השונים המכשירה אותם ללמד מחוננים. לכן, יתכן שאכן כדאי להיות ביום שליפה ולא בכיתת מחוננים בבית ספר בו קיימת כיתת מחוננים בשכבה. בעקרון, היו לי תלמידים מחוננים מבית הספר הלל (שלימדתי אותם באופן פרטי) ולא התרשמתי מהידע שקיבלו בבית הספר (ללא שום קשר ליכולתם האישית כמחוננים) ובהחלט אפשר היה לעשות יותר לטעמי ממה שנעשה בבית הספר. אבל זו התרשמות אישית שלי בלבד.

למעלה