מחיצה בגג בדו משפחתי

שלום
אני בונה בית דו משפחתי ומתלבט לגבי הקמת מחיצה ביני ובין השכן הצמוד בגג. יש לציין כי השלד כבר גמור ובשתי הקומות הבנויות קיימת הפרדה מקיר בטון 20 סנטימטר ביני ובין השכן. אבל בגג אין כלל הפרדה.
מה עדיף?
1.לבקש מהקבלן שיעשה הפרדה גם בגג? חייב להיות מבטון או אפשר גם מבלוקים? מה היתרונות של זה ומה החסרונות..
2. להשאיר את זה כמו שזה.. דהיינו כלל ללא הפרדה .. גג משותף לשנינו.. מה היתרונות והחסרונות?

אגב, הקבלן ממליץ על אופציה 2 תחת הנימוק כי ככה יהיו פחות נזילות ובעיות איטום. אני נורא מעריך את דעתו של הקבלן (אדם מאוד מקצועי וישר) אך הייתי מעוניין לשמוע דעה נוספת בעניין מאנשים נוספים בעלי נסיון בתחום.
תודה רבה

בינא

Member
שלום
אני בונה בית דו משפחתי ומתלבט לגבי הקמת מחיצה ביני ובין השכן הצמוד בגג. יש לציין כי השלד כבר גמור ובשתי הקומות הבנויות קיימת הפרדה מקיר בטון 20 סנטימטר ביני ובין השכן. אבל בגג אין כלל הפרדה.
מה עדיף?
1.לבקש מהקבלן שיעשה הפרדה גם בגג? חייב להיות מבטון או אפשר גם מבלוקים? מה היתרונות של זה ומה החסרונות..
2. להשאיר את זה כמו שזה.. דהיינו כלל ללא הפרדה .. גג משותף לשנינו.. מה היתרונות והחסרונות?

אגב, הקבלן ממליץ על אופציה 2 תחת הנימוק כי ככה יהיו פחות נזילות ובעיות איטום. אני נורא מעריך את דעתו של הקבלן (אדם מאוד מקצועי וישר) אך הייתי מעוניין לשמוע דעה נוספת בעניין מאנשים נוספים בעלי נסיון בתחום.
תודה רבה
חובה על הקבלן לבצע הפרדה מוחלטת בין 2 היחידות בדו-משפחתי מסיבות אקוסטיות בגג רעפים ומסיבות של ניקוז בגג שטוח.
אני מתפלא על השאלה, היות ובתוכניות המבנה היתה אמורה להופיע הפרדה כזאת.
ניתן לבצע מבלוקים עם עמודים במרחקים נדרשים וניתן לבצע ביציקה.
קיר 20 מבטון בין 2 חלקי המבנה איננו מספיק מבחינת דרישות אקוסטיות לפי התקן!
הוספת חיפוי גבס עם בידוד צמר זכוכית לכל גובה הקיר המשותף ב-2 הקומות (גם במרתף, אם יש), היא חובה כי טיח ושליכט לא יספיקו*
*לא יביאו את הקיר לרמה האקוסטית הנדרשת כיום בבניה חדשה.
הכותב הינו מפקח בניה, עד מומחה ובורר מוסמך לנושאי בניה ותשתיות

EVA1111

Member
בהמשך לקודמי, יש להביא את המשך התיכנון לאדריכל המתכנן. בהצלחה!

למעלה