מחפש מורה דרך וקבוצה עם נשמה להצטרף למסע בעולם אומנויות לחימ

Hadama

New member
מחפש מורה דרך וקבוצה עם נשמה להצטרף למסע בעולם אומנויות לחימ

מחפש מורה דרך וקבוצה עם נשמה להצטרף למסע בעולם אומנויות לחימה..

אז ככה,
אני כבר ״זקן״ (40+) חסר כושר וחסר תנועה כמעט (עובד הייטק).
גובה 1.78 עם קצת עודף משקל 85 קג.

בצעירותי למדתי קונג פו בה גואה לפני הצבא כשנה (אצל דב בחולון),
בגיל 25 למדתי קונג פו לאו חו כשנתיים שלוש.. (אצל בן טל שחר בתל אביב בפארקים)
בסגנון ממש דומה בשיעור לדוגמא של אסף קמחי.
אגב למדתי גם תרפיית המגע במכללת רידמן כשלוש שנים.. לאחר מכן חזרתי בתשובה לפני כ12 שנים.

כיום.. לאחר שהרגשתי כמעט מת לחלוטין (לאחר תקופה ארוכה של כאבי בטן קלים שבאים והולכים שהתברר קרוהן קל שלא מגביל)
מצאתי שלחזור לנוע ולהלחם ממש מרפא אותי.. במקביל לתפילה כמובן, כיום ברוך השם אני מרגיש טוב.

יצאתי למסע למציאת מורה דרך וקבוצה עם נשמה ללמידת מעמיקה של אומנות לחימה,
מוכן להשקיע ותת את הנשמה.

מחפש המלצות וכיוונים..
חושב על כיוון יפנאי הפעם.. (זאת מכיוון שאישתי שלמדה קראטה שוטוקאן הרבה שנים אצל משה בוחניק צוחקת על הידע שלי בלחימה..
ועל היעילות של מה ואיך שלמדתי במצב אמת)

הייתי שמח ללמוד MMA ו BJJ אבל אני כנראה פספסתי את הרכבת..
מחפש שילוב של עמידה וקרקע.. חשבתי לשלב אפילו לשלב פעמיים קראטה ופעמיים גודו עם יש לגילי,
אבל כנראה שבסוף זה יהיה שני ערבים לנינג'יטסו או ג‘יוג'יטסו וערב אחד לטאי צי במרכז של ניר מלחי..

איזורים - מרכז - גר בחולון - עובד בהרצליה.. פנוי כל ערב.. (חוץ משישי שבת)
אגב בנושא דת, אין לי בעיה שיש נשים בקבוצה אבל אין לי אפשרות לעבוד איתן במגע מלא כמובן.

בתודה מראש.

amir_aikido

New member
רשימת המלצות עקרוניות

&nbsp
ההמלצה הראשונה, הכי חשובה, היא גם מאוד פשוטה וגם מורכבת - חפש מורה שמתאים לך ..
&nbsp
המלצה שניה - לפחות בהתחלה, תתמקד, קשה לעבור מאפס ללימוד בשני מקומות.
כתבת על טאי צי במרכז של ניר מלחי - למה רק פעם בשבוע?
&nbsp
כמה שאלות שכדאי שתענה לעצמך, מבחינת סגנון עבודה - מתאים לך לאימון מאוד אינטנסיבי או אימון קליל? אתה מצפה/מוכן לחזור שטוף זיעה / עם מכות ואולי סימנים כחולים או הרבה פחות? עד כמה בכלל חשוב לך שיהיה באימון ידע "פרקטי" בלחימה (עושה רושם שהתנועה מביאה לך בריאות ...) ? אם הידע יהיה שמיש רק עוד כמה שנים זה בסדר?
&nbsp
&nbsp
כיוונים
------
אישית, אני חושב שאתה יכול לבדוק כמעט כל קבוצה שיש בה מספיק מבוגרים כמוך. הקושי הוא שתגלה שלא מעט מאותם מבוגרים מתאמנים כבר מעל עשור, וכל כמה שהם פתוחים ושמחים לקבל מתחילים (נכון לכל הקבוצות שיצא לי לפגוש), יש כמה שנים של אימונים שמפרידות בין יכולות שמרגישות להם בסיסיות והיכולות שלך, והם עברו את השנים הללו כצעירים.
&nbsp
&nbsp
שניים מהמורים ששמעתי עליהם דברים טובים, ואולי יתאימו (בזמן האחרון אני עסוק בשלי):
&nbsp
איציק כהן - מלמד קראטה באיזור מרכז ת"א - אני מכיר אותו כאדם, והוא נעים הליכות בצורה יוצאת דופן, וגם מקצוען. אישיות של מורה מעולה. http://teishinkan.co.il/KarateForKids.aspx
&nbsp
ג'ון מלמד - אמנות לחימה פיליפינית בשם לייטנינג ארניס, אתה מוזמן לעיין באתר:
http://www.lsai.co.il/
&nbsp
כיוון אחר, שנוטה להתאים לבני גילנו, אבל אני מאוד ספקני לגבי הישימות שלו ללחימה - אייקידו באחד הזרמים הראשיים. אני לא יכול להמליץ על אף מורה, בשל הקרבה לאמנות שאני לומד, ההבדלים צורמים לי, וכשאני נפגש איתם, מרגיש שכמעט הכל "ליד".
&nbsp
&nbsp
מאוד מאוד ממליץ, מכל הלב על המורה שלי - שלמה דוד סנסי, הוא מלמד שני מקומות שיכולים להיות רלבנטיים אלייך - ראשון לציון (מרכז איתן) בימי שלישי חמישי וגבעתיים (מרכז כורזין) בימי ראשון ורביעי. מלמד קורינדו אייקידו וקראטה, אבל הוא עצמו מוסמך ללמד גם ג'ודו. ברוב הקבוצות תגלה שגילך נמוך מהממוצע (גם סנסי כבר לא צעיר).
&nbsp
&nbsp
ותרגיש חופשי לשאול
אמיר
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

Raffael

New member
"הייתי שמח ללמוד MMA ו BJJ"

אז לך ללמוד MMA/BJJ. עזוב את הרכבות ואת הגיל והמשקל. שווה נסיון.
בדיוק באמצע הדרך בין חולון להרצליה, יש את ת"א הגדולה. תוכל לעבור בה כל ערב בדרך הביתה, או כל בוקר בדרך לעבודה (ואפילו בצהריים, אם יש לך הפסקה ארוכה). קרוב מאוד למחלף השלום, ברח' בן שמן 4 נמצא המועדון של רועי נאמן. יש שם שיעורים כל יום, שלוש פעמים ביום, חלקם מוקדשים ל MMA וחלקם ל BJJ. תוכל להתנסות ולהחליט.
אם תתאמן ברצינות, אחרי מספר חודשים תוכל לצחוק על אשתך, או לפחות לעמוד מולה מוכן כשהיא צוחקת עליך. שווה.

ש מים

New member
דני ווקסמן - ימי שישי בבוקר ברמת חן

דני הוא מבכירי הג'ודוקות בעולם המערבי (לאחרונה קיבל דרגת דאן 7 מהקודוקאן, ובכך היה למערבי השלישי בלבד שזכה בדרגה זו, והשני בלבד שהינו בחיים...), מראשוני התלמידים המערביים הנינג'וצו ומורה לסוטו-זן.
הקבוצה קטנה, אינטימית, לא תחרותית והיחס אישי.
מקום האימונים: מועדון הספורט מכבי רמת-חן, רחוב יאיר 43, רמת-גן.
ימי שישי משעה 9:45 עד 12:30 בערך.
(בנוסף, אני מאמן בימי חמישי בערב, בפארק בפתח-תקווה - נינג'וצו לפי הדרך והגישה של דני ושל מורי הבוג'ינקאן ביפן. ראה באתר).

תנסה ותראה...

למעלה