מחשבות לקראת ספטמבר

בן16עומר

New member
מחשבות לקראת ספטמבר

קצת פחות מארבעה שבועות..
זה כל מה שנשאר עד לתחילת הלימודים, יום אבל בינלאומי לכל אותם ילדים שיש להם חברים, לכל אותם ילדים שאינם בודדים בחופש.

אני לא אחד מהם, לי אין חברים לבלות עימם את החופש בנעימים והאמת היא שברגעים אלו שאני חושב על החזרה ללימודים אני לא להוט על המחשבה.

הרבה יחשבו, כי ה"חננות", המנודים יעדיפו לחזור ללימודים במהרה, אך זה לא תמיד כך.
נכון בחופש אנו (או לפחות אני) בודדים, אך האם בבית הספר איננו בודדים בהמולה?
המנודים, נשארים מנודים גם בבית הספר.

וזה הנורא מכול, להיות בודד בחדר מלא אנשים, אין הרגשה נוראית מההרגשה הזו.
מסביבך עשרות אם לא מאות של ילדים מדברים וצוחקים, הן בהפסקה והן בשיעור, ואתה? אתה רק מתפלל שהיום הזה ייגמר כדי שתוכל לחזור לבית ולהיות.. בודד עם עצמך..

לצערי, ככל הנראה זו הולכת להיות השנה שלי, להיות בודד בהמון.

בדידות

היי עומר,
תחושת הבדידות היא באמת אחת התחושות הקשות שמתארים בני נוער וגם מבוגרים בחייהם. כמי שעובדת בבית הספר, אני יכולה לספר לך שאני פוגשת הרבה נערים ונערות המתמודדים עם התחושות האלה.
וכמה אתה צודק - כמה קשה להיות בודד בתוך ההמון.
העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך היא לנסות למצוא חבר אחד. אדם אחד שתוכל להרגיש בנוח לידו ולאט לאט להעמיק את הקשר איתו. חבר אחד טוב יכול לעשות את כל ההבדל. האם יש מישהו כזה בכיתה שלך? בשכבה שלך?
אני יודעת עד כמה קשה לדבר על זה, אבל אם תצליח לגייס אומץ אני מציעה לך לשתף בתחושות האלה את המחנכת או את היועצת. תתפלא לדעת שלפעמים הן יכולות לעזור.
כך או כך אנחנו כאן ונשמח לשמוע ממך.
רותם

בן16עומר

New member
שיתוף

ראשית תודה על ההבנה והתמיכה,
לצערי עקב סיבות רבות שחלקן הוצגו בפוסט הקודם שלי באתר נקלעתי למצב שאני מחוסר חברים ןנוחל אכזבה בניסיון ליצור קשרים חברתיים חדשים.

לגבי העצה לשתף בתחושותיי את היועצת, אחד ממוריי או מחנכיי, האפשרות פסולה מסיבה פשוטה, אין לי יכולת לבטוח בהם.
הם אנשים טובים כמובן, אך במהלך השנה לא פעם הם סיפרו בפורומים קטנים של תלמידדם (אשר השתתפתי בכמה מהם) סיפורים אישיים של תלמידים אישיים, מהכיתה ואף מהשכבה ובכך במודע או לא במודע הביכו אותם וחשפו את סיפורם
כך שתסכימי איתי שהאפשרות פסולה

אם יש לך הצעות נוספות אשמח לשמוע

תודה,
עומר

סודיות

היי עומר,
אני מבינה שאתה לא סומך על המבוגרים שישמרו בסוד על הדברים שתספר להם.
אפשר להתחיל אצלנו, בצ'ט של Y elem. בכל ערב מחכים לכם מתנדבים שעברו הכשרה מיוחדת לתמיכה בבני נוער ואפשר לדבר איתם בשיחה אישית בצ'ט.
נכנסת לשם פעם?
שם אתה אנונימי ואין לך ממה לחשוש. זו יכולה להיות התחלה טובה.
מה אתה אומר?
http://www.yelem.org.il/אחד-על-אחד/
רותם

some1Lse

New member
אוי, זה כ"כ מוכר...

מכירה את זה.. מכ"כ הרבה מקומות...
ניסית אולי להצטרף לחוגים?
להכיר אנשים חדשים?
אני את החברים שלי עכשיו, אף אחד לא הכרתי דרך בית הספר.
חוג יכול להיות אחלה דבר.
גם אנשין חדשים, וגם היכרות שמבוססת על מחנה משותף
&nbsp
בהצלחה :)
&nbsp

למעלה