מחשבות שלי....

מחשבות שלי.... ../images/Emo215.gif

הי ושבת שלום... אני מדי פעם כותב את מחשבותי, חוויותי, ואני שמח לשתף אם תרצו .... אשמח לשמוע כל הארה ודעה על ההודעה..... הפוסט הנוכחי הוא מלפי שלושה שבועות.... שאלת מיליון הדולר היא מה מעשנו כאן בעצם???? נכון נשמע מבטיח אך אין בפי בשורות חדשות כי אני מאמין שהאמת האבסולוטית הינה אמת סובייקטיבת ותלויית הגדרות חברתיות. כך כשם שהאדם ברא את הטוב והרע כך גם האמת ומשמעות החיים הינם סובייקטיבים וכל אחד פה כדי לתקן לשפר ולאהוב את האחר..... אני לא הולך לצטט מהקבלה או מהאינדוניזים בודהיזים וכדומה.... כדי לענות על שאלת מיליון הדולר שהצגתי.... במקום זה אני אשתף אותך מהתובנות שעוברות עליי בשבועיים האחרונים!!!! התובנות שלי קשורות לחיים הסובייקטיבים שלי ולהולדת ביתי הראשונה- רוני!!! כיום אני יכול להבין את המשמעות של נתינה ללא תנאי, את מושג המשמעות של אחריות לאחר ואת המשמעות האמיתי של חיינו- באנו הנה כדי להקים המשך שושלת ולהעניק חום ואהבה לילדנו ולסובבים אותנו...... מהניסיון התעסוקתי שלנו במכון גילנו כי "ואהבת לרעך כמוך...." היא האמת האבסולוטית של הקיום הנוכחי ...... אז הנה אני מלא אהבה הנאה ואושר מצרף לכם את תמונתה של הנסיכה רוני המון טוב יוסי

ועוד מחשבה קצת ארוך...

הי יום טוב, היום אני רוצה לשתף אותכם בנושא חשוב כל כך- קבלת החלטות.... כל יום מחדש בחיים אנו עומדים בפני בחירות קבלות החלטות ועוד..... אני לא צריך לספר לכם כמה ספרים מאמרים ומחקרים נעשו בתחום קבלת ההחלטות ואפילו מודלים זוכי פרס נובל הוצעו ..... עכשיו איני הולך להמציא מודל נוסף של קבלת החלטות אני דווקא רוצה לקחת את זה למקום שלנו כבני אדם (המותרים מהבהמה) ועל היכולת שלנו באופן פשוט לשנות את החיים שלנו וליצור מציאות טובה...... הקבלה טענה "ואהבת לרעך כמוך" אחרים מדברים על סגפנות ועוד.... אבל אני רוצה לצאת גם מהמסגרת הדתית ולדבר על הבחירה העיקרית שלנו בעולם הזה: הבחירה לחיות!!!! נכון לכל מטבע שני צדדים אבל בסופו של יום אנו אלו היכולים הזכאים ובעלי הזכות לבחור האם יהיה לנו יום "טוב" או יום "רע" , נכון זה נשמע אבסורדי.... וגם לי לקחו שנים להבין את זה.... אבל המציאות של חיינו דינאמית מעניינת ולא תמיד אנו רואים את כל מה שקורה ולמה זה קורה כמו שזה קורה.......אך זה בכל זאת קורה!!! ולנו הבחירה איך להסתכל על זה וכמה "לקחת" את זה ללב אם בכלל..... רציתי לשתף אותכם בסיפור מעניין שקיבלתי במייל ויש לו השלכות רבות על החיים שלנו... ויכול להסביר את כוונתי.....: היו שני ילדים תאומים בני 10. האחד אופטימי מחייך והשני רוטן עצבני...... הלכו ההורים לאיש מקצוע הטוב ביותר וזה אמר להם: ביום הולדת הבאה תקנו לילד הרוטן מתנות בשווי 2 משכורות מכל טוב ולילד המבסוט קנו גללים של סוסים בקרטון...... ההורים ההמומים לא כל כך הבינו אך אמרו "זה מומחה מוכר בכל העולם ..... נשמע ונעשה"... וכך היה ביום ההולדת עשו בדיוק מה שאמר איש המקצוע.... שכנסו ההורים לילד הרוטן הסתכלו עליו וכל מה ששמעו הוא: למה המחשב איטי? למה הרכבת צהובה? למה הכדור לא מנופח... ועוד..... תפסו את ראשיהם ההורים ויצאו מהחדר..... חוששים מתגובת בנם השני פתחו בזהירות את הדלת ולהפתעתם ראו ילד יושב בתוך ארגז גללים ומחייך!!!! בפליאה גדולה שאלו ההורים את הילד לפשר השמחה והא השיב להם- במקום בו יש כל כך הרבה גללים מסתתר סוס פוני......... החיים שלנו כמו שאמרתי ורובנו כבר הבנו מכילים צירופי מקרים, התרחשויות ופגישות שלא תמיד אנו יודעים למה ומה..... אך אם ננסה לפשט את הדברים מבלי לתת להם משמעות סובייקטיבת של טוב ורע..... ( שכן ברגע נתון דבר רע יכול בעתיד להתפרש כטוב וכדומה.... לדוגמה קבלה לעבודה זו ולא לאחרת.....) נבין כי הבחירה האחרונה של איך להתמודד עם הדברים נמצאת בידיים שלנו...... כל בוקר, עד כמה שזה קשה ודורש אימון, יש לנו בסך הכל שתי אופציות- לבחור ביום טוב או להכנע למציאות ולבחור ביום פחות טוב...... אני כבר בחרתי היום ואתם..........

brum

New member
../images/Emo95.gifמזל טוב, היא מקסימה

ובזמן שאתה שואל הרבה שאלות פילוסופיות כאלו, כדאי גם שתעדכן בשאלת פרסום תמונות באינטרנט - מבינה את ענין האב הצעיר שמתגאה בתינוקות (המקסימה), אבל אם תרצה לקחת מנסיונם של הותיקים ברשת - כדאי לך לנקוט בצעדים קצת יותר בטוחים. מאחלת לך הרבה שנים של אושר ממנה, הרבה בריאות מכל הצדדים. אגב השאלות שלך מעלות בי את המחשבה להמליץ לך על ספר שרק סיימתי לקרוא אותו היום בשם "שומרת אחותי" שדן הרבה על השאלה של תפקיד ההורים כלפי ילדהם - הספר מספר על נערה בת 13 שהובאה לעולם בכדי לשמור על אחותה בחיים, הנערה רוצה לתבוע אוטונומיה על גופה ולהפסיק להשתמש בה ולהכאיב לה, היא תובעת את הוריה בבית משפט... עולה השאלה האם ההורים חושבים על טובתה כשהם משתמשים בגופה כמקור לתרומות על מנת להשאיר את אחותה בחיים ?.... יש גם סוף מפתיע מאוד

למעלה