מחשבות .........

יחפנית

New member
מחשבות .........

מכיוון שפורום טוב , הינו מקום לחשוב בצוותא ..... אז אני מרשה לעצמי לשפוך כאן מספר מחשבות על NLP וראשית איך הגעתי ל-NLP ..... בזמנו ..... לפני כשנה וחצי ..... התכתבתי עם מתמודדת סרטן , בעודי מנסה להעביר לה את הצורה בה המחשבות משפיעות על המציאות החומרית פיזית שלפנינו , נכנסתי לאינטרנט כדי לחפש לה חומר נוסף , וכך הגעתי ב"טעות" (אם יש דבר כזה ) ל- NLP כמה שקראתי ... לא הבנתי דבר . אבל .... השם עצמו הסביר לי שזה דבר שאני אמורה לחקור . זמן קצר לאחר מכן נכנסתי לקורס בן שבוע , כשהמרצה הינו .... ריצארד בנדלר ( יהודי מופרע .....חחחחחח ) פול מקאנה ... ההיפנוטסט .... ומייקל גרין .... מה שגיליתי ב-NLP זה אינו דבר חדש , בכלל לא . זה קיים כל הזמן , רק שלא במודעות . מה שבנדלר הגאון המופרע , ושותפו עשו , הם פשוט התבוננו באופן בו משפיע התמונה הפנימית שיש לנו על מצב מסויים , ועל האופן בו הננו מגיבים אליו במציאות . השיטות שהם פיתחו ..... הגיעו על מנת לקצר את דרך הטיפול . ועיקר העבודה הראשונית שלהם החלה בטיפול בנויירוזות . למעשה .... הקשר בין השפה או התמונה הפנימית שלנו .... לבין המערכת העיצבית ואליה המערכת פיזיולוגית שלנו הוא קשר שנולדנו עימו . ברגע שאנו מעלים לנו למודעות את הקשר הזה , ומתחילים לחקור אותו ,( ומה יותר טוב מלחקור עצמנו תחילה ..... אנו כל הזמן לידנו , אז לא צריך לתאם מראש .
) אנו מתחילים לגלות את השיטות הטובות ביותר לעצמנו לשפר את התגובה המנטאלית ואיתה את התגובה הפיסיולוגית . זהו לבינתיים ....... מחשבות אשמח באם תרגישו חופשיים לשתף את מחשבותיכם אתם . לגבי מה הביאכם ל-NLP מה זה בעיניכם , ובכלל אני מזמינה את כולם להתחיל ליצור פה דיונים פורים .... אחרת מעט משעמם להכנס הנה ....... אז מה אתם אומרים ......?????? בברכה ואהבה אני

ואיך אני הגעתי ל-NLP ולדמיון מודרך

לנושא הדמיון המודרך וה-NLP התגלגלתי לחלוטין במקרה. לפני שנתיים למדתי קורס בנושא טיפול בעזרת בעלי חיים. המדריכה שלנו דיברה במקרה על נושא הדמיון המודרך וסיפרה שיש לו כוח רב בסיוע בפתרון בעיות. הדבר סיקרן אותי ובצירוף מקרים מוחלט נפל לידי דף מידע על הקורסים של מרכז רטר. התקשרתי, באתי למפגש ההיכרות, נרשמתי, וממש לפני חודשיים סיימתי שנה ראשונה (מתוך שתיים). הקורס היה מאלף מהמון בחינות. למדתי המון, גם לעזור לעצמי וגם לעזור לאחרים. בזכות העבודה בדמיון מודרך ו-NLP מצאתי בעצמי את הכוח לעשות שינוי גם בחיים שלי. היום, קצת יותר מחצי שנה לאחר תחילת התהליך, אני מרגישה מצויין עם עצמי ועם הסביבה, ואני חושבת שאני גם משדרת את זה (אבל על כך יוכלו להעיד רק האחרים) והכי חשוב, אני לא חושבת לרגע להפסיק את התהליך שהתחלתי בו. לפני שזכיתי להיכנס לתחום, כל נושא הרוחניות וכוחו של התת-מודע היה זר לי לחלוטין והתייחסתי אליו בספקנות גדולה. ההתנסות הזו שלי ב-NLP ובדמיון מודרך (בין אם בעבודה על עצמי ובין אם בטיפול באחרים) סייעה לי מאוד לשנות את ההשקפה הראשונית איתה הגעתי לתחום, ואני שמחה שכך... עצרו כאן לרגע ושתפו אותנו בקשר שלכם עם דמיון מודרך ו/או NLP ובשינויים שהתחוללו בחייכם בעקבותיהם.
ענקית ליחפנית על שהעלתה את הנושא. הגר

למעלה