מטלטלין

מצב
הנושא נעול.
מטלטלין

מטלטלין
אנו עומדים לפני פרידה יש לנו שני ילדים אחד מהם עם צרכים מיוחדים הרכב רשום על שם הילד ואנו מקבלים גמלת ניידות הבעל מוכן להשאיר לי את הרכב בתמורה לתשלום חציו עכשיו הרכב נקנה מכספינו הפרטי ולא מביטוח לאומי למי שייך הרכב? לי? לבעלי? או לילד שצקוק לו? האם אני צריכה לתת לו חלק מהסכום עכשיו או רק שימכר הרכב? (כשימכר הרכב סביר להניח ששוביו יפחת) הוא אפטרופוס של הילד והוא זה שצריך למכור את הרכב אבל אינו רוצה רוצה את "החלק שלו" מה שעוד הוא מנגן על הקיצבה ואנו מוכן לשלם לילד המוגבל מזונות רק לבן הגדול על מה עלי להתעקש ? הבן נשאר איתי (לא מוותרת עליו בשום אופן) תודה מרא

תשובה

מטלטלין
אנו עומדים לפני פרידה יש לנו שני ילדים אחד מהם עם צרכים מיוחדים הרכב רשום על שם הילד ואנו מקבלים גמלת ניידות הבעל מוכן להשאיר לי את הרכב בתמורה לתשלום חציו עכשיו הרכב נקנה מכספינו הפרטי ולא מביטוח לאומי למי שייך הרכב? לי? לבעלי? או לילד שצקוק לו? האם אני צריכה לתת לו חלק מהסכום עכשיו או רק שימכר הרכב? (כשימכר הרכב סביר להניח ששוביו יפחת) הוא אפטרופוס של הילד והוא זה שצריך למכור את הרכב אבל אינו רוצה רוצה את "החלק שלו" מה שעוד הוא מנגן על הקיצבה ואנו מוכן לשלם לילד המוגבל מזונות רק לבן הגדול על מה עלי להתעקש ? הבן נשאר איתי (לא מוותרת עליו בשום אופן) תודה מרא
תשובה
יתכן שהרכב שייך לילד ואז האב לא יכול למכור אותו.

איך אוכל להצהיר

תשובה
יתכן שהרכב שייך לילד ואז האב לא יכול למכור אותו.
איך אוכל להצהיר
על כך? האם יש חוק שהוא הבעל לא יכול לקבל את הרכב או שאני שנשארת עם הילד לא חייבת לתת לו את סכום הכסף כי אחרי חשבון מאוד גדול לא רק שלא מגיע כלום מתוכניות הכסחון (מתגזזים במינוס ועוד כל השאר) אני צריכה להוסיף לו קרוב ל-20000 ש"ח
הגיוני?????????? הוא מצידו לא רוצה למכור את הרכב הוא רוצה חצי ממנו כך יוצא ששוב אני מ פ ס י ד ה
תודה

החסכון

איך אוכל להצהיר
על כך? האם יש חוק שהוא הבעל לא יכול לקבל את הרכב או שאני שנשארת עם הילד לא חייבת לתת לו את סכום הכסף כי אחרי חשבון מאוד גדול לא רק שלא מגיע כלום מתוכניות הכסחון (מתגזזים במינוס ועוד כל השאר) אני צריכה להוסיף לו קרוב ל-20000 ש"ח
הגיוני?????????? הוא מצידו לא רוצה למכור את הרכב הוא רוצה חצי ממנו כך יוצא ששוב אני מ פ ס י ד ה
תודה
החסכון
מצטערת "לילה לא שקט"

תשובה נוספת

מטלטלין
תשובה נוספת
קודם כל שישלם לילד המוגבל מזונות. אין דבר כזה - אינו מוכן. בילד אחד הוא מכיר ובילד אחר לא??? מה עם הצרכים של הילד שיאנם מכוסים על ידי הקצבה?? לגבי הרכב צריך לבדוק בדיוק על מה מדובר, אך במקרה שבו האב ינסה למכור את הרכב, תמיד ניתן להגיש תביעה הצהרתית כי הרכב שייך לילד או בקשה לצו מניעה כי האב לא יוכל למכור את הרכב. בנוסף, הדבר מתחזק יותר מעצם העובדה כי האב הוא האפוטרופוס ואז הוא צריך אישור בית המשפט למכור את הרכב ובהליך זה יש להתנגד למכירה כי האינטרס של הילד שיהיה לו את הרכב.

תשובה

מטלטלין
תשובה
1. עליך להגיש תביעת מזונות בשם הילדים ואם הנך זכאית למזונות - גם בשמך. 2. הרכב רשום על שם הילד ועל כן שייך לילד. תוכלי לטעון כי הרכב משמש את הילדל צרכיו המיוחדים ועל כן הרכב ישאר בשימושו של ההורה שבחזקתו נותר הילד. 3. קצבת הביטוח הלאומי אמורה לשמש לצרכיו המיוחדים של הילד ומעבר לכך על אביו לשאת במזונותיו. 4. לגבי מכירת הרכב - בהעדר הסכמה בין ההורים ניתן לפנות לבית המשפט, ובכל מקרה אם הרכב רשום על שם הילד בית המשפט צריך לאשר את המכירה. רצוי שתפני לייעוץ משפטי ספציפי

מצב
הנושא נעול.
למעלה