מיומות והריון

רותםשל

New member
מיומות והריון

בס"ד השבוע עשיתי אולטרסונד וניראה שהכל לא תקין . רחם בכיפוף קידמי גדול מהרגיל 85 ממ.במרקם שרירני, כאשר עובי הרירית 15 ממ. כמו כן ייתכן שרירן או פוליפ בלתי סדיר בקוטר 17 ממ בתוך חלל הרחם.עשיתי את הבדיקה כי יש לי קצת דקירות בצד .הרופא ביקש שהגיע בעוד חצי שנה למעקב. אני בת 30, רווקה. הבנתי ממנו שהאחוז להפלה הוא מאוד גבוה .אין לי דימומים ואני מאוד חוששת וחושבת על האפשרויות הגרועות ביותר. לפני כ-5 שנים עשיתי את אותה הבדיקה, שם לא היו לי מיומות אם כי אז ידעתי שהרחם לא בגודל הרגיל.האם יש טעם לעשות עוד פעם את הבדיקה? אשמח לקבל הסבר מקיף על העניין.תודה.

לרותם

כדאי לחזור על בדיקת האולטראסאונד מיד לאחר סיום הוסת ולראות אם עדיין קיים הממצא החשוד לפוליפ. אם כן מומלץ לבצע הידרוסונוגרפיה - שזו בדיקת אולטראסאונד בה מזליפים נוזל לחלל הרחם או היסטרוסקופיה. אם יש פוליפ - כדאי להוציאו. רחם בגודל כזה בגלל שרירנים דורש מעקב בלבד, ולא צפוי לעשות בעיה בהריון. בברכה דר´ יוסי הר-טוב

רותםשל

New member
המשך השאלה

בס"ד עשיתי את הבדיקה בערך 5 ימים לאחר סיום הוסת.האם בכל זאת כדאי לעשות שוב את הבדיקה? וחוץ מזה ממה השרירנים נוצרים? האם הם יכולים להעלם או לגדול? תודה רבה על התשובה.

לרותם

כמו שכתבתי קודם, אם הבדיקה בוצעה לאחר הוסת, כדאי לבצע את הבדיקה הנוספת. שרירנים נוצרים מתאי שריר של כלי הדם בשריר הרחם. הם יכולים להשאר באותו גודל, להעלם או לגדול. התופעה מאוד שכיחה, עד 30% בנשים בעל גיל 35. דר´ יוסי הר-טוב

למעלה