מיזוג פעילות פורומי הצילום של תפוז

steiff

New member
הוא כבר התרחש

פורום אמנות הצילום הפך לפורום לא מנוהל.

טכנית אין מניעה להמשיך להעלות תוכן בפורום לא מנוהל. לא נראה לי שמישהו בתפוז ישים לב אלא אם כן תהיינה תלונות על תוכן לא חוקי או זדוני. ככל הידוע לי תפוז לא חוסם פורומים נטושים. הם פשוט ננטשים.

הפעילות הסדירה של הפורום עברה לכאן. מי שמעוניין להמשיך לקחת בה חלק - זה הבית החדש והוא פתוח לכולם.

כהערת אגב - מסתמן שהמתנגדים (הבודדים) למיזוג הם, ברובם, אנשים שלא ביקרו בפורום חודשים רבים.
יכול להיות שאם אותם מתנגדים היו מבקרים בפורום לעיתים תכופות יותר ותורמים לפעילותו - הוא היה ממשיך להתקיים. אבל לא בוכים על חלב שנשפך. The did is done. בשביל הפרוטוקול - התנגדותך נרשמה.

volcman

New member
רק בשביל הפרוטוקול,

יש כאלו שמבקרים בפורומים כל יום, גם אם לא כותבים אפילו הודעה אחת.
&nbsp

steiff

New member
עדכון

פורום אמנות הצילום נשאר מנוהל - על ידי שני מנהלים חדשים.

אלא שמאז פרישת המנהלים הקודמים התרחשו שני דברים:
1. האתגר השבועי עבר לפה.
2. שמו של הפורום שונה מ״צילום סטילס - ציוד וסיוע״ ל״צילום סטילס״.

כך שכעת יש לכולנו אפשרות להעלות תוכן שהוא בגדר אמנות לפורום הזה או לפורום אמנות הצילום תחת הנהלתו החדשה. כל אחד יחליט ויבחר לבד מה נכון.

האתגר השבועי נשאר פה.

dudi4321

Active member
בעיה

בפורום 215 יש את כל מה שהעלו כל השנים כולל הרצף של האתגר השבועי.
המעבר לפורום 809 הזה יגרום שכל מה שבארכיון לא נמצא כאן אלא שם.
האם תפוז מודעים לפיצול והחייאה מחדש השבוע של פורום 215?

sagiKor

New member
יש לי תחושה...

שלמרות ההנהלה החדשה, הפורום השכן לא יאריך ימים.
ככה הקרקע תהיה מוכנה יותר לקריסתו הסופית

steiff

New member
האמת שאני לא ממש מבין למה הנהלת הפורומים עשתה כך

אבל זה מה שהם עשו...
עכשיו יש פורום צילום סטילס שעושה גם מה שעשה פעם פורום אמנות הצילום, ויש במקביל פורום אמנות הצילום ״החדש״ שעוד לא ברור לי מה עושים בו.
אני מניח שהזמן יעשה את שלו והפעילות תתנקז לאחד הפורומים. תלוי בהעדפת המשתמשים.

השורה התחת׳ונה לגבי האתגר היא שההיסטוריה שלו נמצאת בפורום 215 וההווה שלו נמצא פה בפורום 809. מי שמחפש את ההיסטוריה - יודע איפה היא נמצאת. מי שמחפש את ההווה - יצור אותו.

ran refael

New member
בשביל הסדר, פורום אמנות הצילום הוא לא חדש

פורום צילום סטילס הוא "חדש" שעוד לא ברור לך מה עושים בו.
אני לא בטוח מי שינה את שם פורום ציוד וסיוע, אבל אמנות הצילום ממשיכה להתקיים באותה מתכונת שהייתה ב20 שנה האחרונות.
לעומת זאת, פורום ציוד וסיוע הפסיק להתקיים לפני מספר ימים בשל שמו החדש,
(כל עוד יש לכם משתתפים שזוכרים שזהו ציוד וסיוע, אתם תמשיכו לקבל הודעות לגבי מצלמות, אבל זה רק עניין של זמן שתתחילו לאבד זהות ולאבד את הפורום הנפלא הזה שעזר למאוד צלמים בעבר.)
&nbsp
לגבי אמנות הצילום, יש לנו קו ברור לעתיד הפורום, ואני וגל החלטנו יחד לא להמשיך את האתגר השבועי עד שנחליט מה קרה לפורום ב5 שנים האחרונות,
זה דיי ברור שאתם לקחתם החלטה להתנגש בפורום אמנות הצילום, החלטה שלכם, שיהיה רק בהצלחה.

sagiKor

New member
מה קרה?

בסדר לא מחייב:
1. איריס עזבה
2. פייסבוק
3. דני עזב
4. פייסבוק
5. חוסר ניהול רציני
6. פייסבוק
7. ריבוי טרולים
8. ריבוי מריבות
9. סעיפים 7 ו 8 הם המשך ישיר של 5
10. אינסטגרם
11. זמנים משתנים, זה לא רק פייסבוק ורשתות חברתיות, גם אופי הגולשים השתנה ומה שהם מחפשים לקבל בפורומים. פעם ביקורת הייתה מתקבלת גם אם היא הייתה קשוחה, שלילית ואפילו קצת בוטה. היום כולם רוצים רק לייקים. אז פורום שביטל במשך שנים את כל מה שהציע סביב הצילום והתמקד בביקורת עבודות, איבד את הרלוונטיות שלו.
12. הפלטורמות החדשות שצצו ב 5 שנים האחרונות כבר כל כך מבוססות שרוב הגולשים לא מרגישים צורך באיזה פורום קטנטן ולא רלוונטי. להחזיר גולשים להשקיע בפורום זה לא מעשי.
13. כל הממשק של תפוז נהיה דראק רציני, עד שהאתר עולה, עד שפוסט נשלח, איכות התמונה מזעזעת עקב דחיסה מטורפת של תפוז, הסירו את האקסיף ואת היכולת החיצונית לשלוף את המידע, גלשיה מנייד בלתי סבירה.

לפני יותר משנה הצעתי שהגישה של הפורום צריכה להשתנות, להפסיק לגמרי את נושא ביקורת העבודות, להתמקד בעניינים שבנושאים כלליים של צילום, אפשר להעלות תמונות אבל כשיתוף לא לביקורת. לא רצו...
הצעתי גם להפסיק את האתגר, אלא פשוט שיהיה מישהו (רצוי מנהל כי בשביל זה הוא מנהל) שפשוט יעלה פעם בשבוע "נושא השבוע" ואנשים יעלו תמונות בלי לחץ של שיפוט, של ביקורת. נסינו להריץ במקביל (אני העלתי נושא), התחיל טוב וההשתפות ירדה לאפס אז הפסקתי.
היה ניסיון לייצר פינת השראה שבועית - אפס התעניינות...

אני מעריך את כוונותיך, אני יודע ומבין שהפורום קרוב לליבך (גם של אחרים) אבל מה שאתה עושה עכשיו זה ניסיון החייאה לגופה שכבר שכבה בקבר... זה מצליח רק בסרטי פנטזיה...
אני מעריך שהאוויר יצא גם לך מהמפרשים אחרי כמה ניסיונות של יציקת תוכן לפורום ויגררו אפס תגובות, אפס התייחסות.
מהר מאד עולה השאלה - למה לטרוח? ואז לקפוץ להתנחם בממלכתו של צוקרברג.

התנועה היחידה שנרשמה בפורומים בשנה, שנתיים האחרונות הייתה תולדה של שרשורי מריבות ארוכים עם כל מיני ליצנים וסמי-טרולים... עד כדי כך שהמנהלים דיי נתנו לזה אור ירוק כי זה מייצר תנועה (וזה היה ברור שזה רק יפגע בסופו של דבר)

שים לב שלא חסר קבוצות פייסבוק שעוסקות גם בציוד וגם בצילום/תמונות, כמעט כל קבוצה שיעודית למותג מסויים או קטגוריית ציוד מסויימת פועלת ככה והכל טוב (אני אפילו מנהל קבוצה קטנה כזאת), אין שום סיבה שבתפוז אי אפשר לאחד את הנושא הטכני ואת הנושא האמנותי לאור רמת ההשתתפות הדלה בשני הפורומים.
נראה שאתה ושחר הולכים להוציא הרבה אנרגיה בלהילחם אחד בשני במקום לאחד כוחות...

ran refael

New member
מבין לגמרי את כל הסיבות

למרות שלא הייתי נוכח בפורום, אני לגמרי מבין את כל הסיבות לעזיבת המשתתפים מהפורום וגם מפורומים אחרים.
&nbsp
הרשתות החברתיות נותנות הרגשה טובה ופידבק מהיר כמו לייק, אין בזה שום דבר רע, אבל הפורום נותן עוד מימד שפייסבוק לא מספק
&nbsp
אני זוכר המון חובבי צילום שמאוד אהבו לתת ולקבל ביקורות בונות על תמונות וללמוד מנסיונם של אחרים.
יכול להיות שאני טועה, וכולם נעלמו, אבל לא מזיק לנסות, ואני מקווה שלפחות אלו שנשארו כאן יצטרפו אלי, אני אגב זורם עם עיצה לשיפור הפורום.
&nbsp
אם התיאשתם, זה בסדר ומובן לחלוטין.

ravivme

New member
מה לא ברור ? גם אתה עזבת, לפני שנים

בדיוק כמו כל האחרים.
לפני 5-10 שנים זה היה אחלה פורום. למדתי לצלם בעזרתו.
אבל המריבות, הטרולים, הביקורות הלא רלבנטיות, כל זה הוציא את החשק.
היותר רציניים (כמוך) נעלמו, אחרים התייאשו.
בקיצור, כמו ששגיא אמר, לכל דבר יש מחזור חיים ופורום אמנות הצילום הגיע לישורת האחרונה שלו כבר לפני שנה או יותר.
הפלטפורמה המזעזעת של תפוז ביחס למתחרים (שהתקדמו פלאים) מוציאה את החשק.
תוסיף את העובדה שאין תכנים כבר הרבה מאוד זמן (לא היית פה, אז לא הרגשת את זה), משאירים את המסקנה הבלתי נמנעת שאין פה כלום.
למעשה גם בפורום ציוד אין כלום.
פעם אנשים היו באים להתייעץ פה מה לקנות, היו ויכוחים, עדכונים וכו'.
כבר לא באים להתייעץ.
חבורה של 7 אנשים מתקשקשים על המצלמה האחרונה של פוג'י מול זו של סוני, או על איזו עדשה איזוטרית שעולה יותר מדי.
גם הפורום הזה כבר לא רלבנטי.
ברוך שובך

ran refael

New member
דווקא אמרתי שאני מבין לגמרי את הסיבות

כל הפרסומות שתוקעים בתפוז מבריחים המון משתתפים.
למרות שעזבתי, עכשיו אני כאן בשביל לנצל את הזמן לכתוב קצת על צילום ולפתוח קצת דיונים..
אם יהיה אדם אחד שימצא את המידע הזה שימושי, אפילו בעוד שנה, זה יהיה שווה את המאמץ.

רשר

Well-known member
מנהל
גם הפורום שאתה מנהל שינה שם ל"צילום - אמנות"

ועבר ברשימות תפוז מ"א" ל "צ"

steiff

New member
פורום אמנות הצילום מת בשבוע שעבר ת.נ.צ.ב.ה

מעט הפעילות שנותרה בו עברה, בעצה אחת עם מנהליו, לפורום הזה, 809, ששינה בעקבות זאת את שמו ל״פורום צילום סטילס״. הפעילות בפורום זה כוללת כעת את הפעילות הטכנית והאמנותית תחת קורת גג אחת.

הבעתי את תמיהתי בפני הנהלת הפורומים על מינוי מנהלים חדשים לפורום מת, אבל כנראה שההיגיון של תפוז מונחה בעיקר משיקולי מכירת שטחי פרסום...

עכשיו כשיש שני פורומים שעוסקים באמנות הצילום - אני משאיר לשיקול דעתם של המשתתפים להחליט איפה להעלות חומר. לא צריך הצבעות או משאלי-עם. מספיק להצביע ברגליים.

למעלה