מיכאל

מיכאל

איך אתם?
מקווה שאתם מצליחים להסתדר ושהתקופה הקשה תעבור כמה שיותר מהר.

michaelbl

New member
חן חן לדואגים

אנחנו החלטנו לסגור לגמרי כל עוד המצב המשך. כמובן שפיטרנו את כל העובדים כדי שיוכלו לקבל אבטלה. אישית אנחנו נהנים מה2000 דולר לאדם שהממשלה משלמת.
לקחנו גם את ההלוואה לעסקים קטנים שהממשלה הציעה כדי לשלם בינתיים את המשכורות ממרץ וגם חלק מחובות הספקים, כמובן העובדה ש10000 מתוכם הם מענק היא גם בונוס. נושא השכירות כרגע קצת מעיב כי אנחנו לא בדיוק סגורים למה בכלל הבית התכוון כשאמר שהוא לא מפקיד את הצקים בינתיים, האם זה דחייה או שהוא מוותר על החודשים האלה, אבל מעדיפים לא לפתוח את הנושא, בכלל מקרה הממשלה אמרה שהם הולכים לעשות משהו בנוגע לשכירות העיסקית אז נחכה לזה.
הסניף בו אנחנו רק שותפים כאן בתורנהיל סגר לשבוע ואז עשינו ניסוי ופתחנו אותו, ולמרות שהייתי מאד סקפטי לגבי הנכונות של אנשים לבוא ולקנות בתקופה הנוכחית אני צריך לציין שאני מופתע (לטובה), אני לא חושב שבניומארקט אנשים מכורים לבייגלים באותו אופן כמו כאן אבל כשיתחילו לשחרר אולי נשקול לפתוח גם שם במתכונת חלקית במיוחד אם משרדי ממשלה יחזרו לפעילות כי הם ובית המשפט מהווים לקוחות משמעותיים שלנו.
למרות שאני אוהב לקטר אני צריך לתת מילה טובה לגבי הקלות והמהירות שכל המענקים וההלוואות מתקבלים. כמעט אפס ביורוקרטיה והכסף צץ תוך כ3 ימים כמובטח.
בינתיים אני מנצל את הזמן ללמוד כל מה שאפשר על מסחר אלגוריתמי. הורדתי איזה 20 ספרים בנושא ואני חורש אותם, ואישתי מנצלת את הזמן לעשות ניסויים באפיה של מוצרים חדשים (אין לי טענות).
חוץ מזה יש לנו את הילדים, 3 כלבות (2 מהן מאומצות כשהאחרונה שהצטרפה אלינו לפני חודש וחצי עיוורת) ו4 חתולים גם הם כולם מאומצים. אז אני לא יודע מתי אנחנו עסוקים יותר, כשאנחנו עובדים או כשאנחנו בבית כל היום

CANADA101010

New member
תודה על השיתוף מיכאל

תודה על השיתוף מיכאל
ריגשה אותי התרומה שלך לחיות המחמד
ענף ההסעדה קיבל אגרוף חזק לבטן ויקח לו זמן להתאושש.
מעריך את ניצול הזמן לאפשרות שינוי כיוון אפשרי.
אני מרשה לעצמי להציע לעשות שינוי רדיקלי בביגלס -
כל ביגל שיוצא יכנס לאריזה סטרילית סגורה. המתכונת הקודמת לא תעבוד תקופה ארוכה. חשוב מאד לשנות ולהתאים לפוסט קורונה.
אני מכיר שני ספקים לשקיות ניילון - תתקשר באישי באם תרצה.

michaelbl

New member
תודה על הטיפ

אבל בניגוד לרשת המתחרה איזה בייגל שאצלם הבייגלים מונחים בחוץ והלקוחות לוקחים לבד, אצלנו הם נמצאים מאחורי זכוכית והבחורה היא זאת שממלאת את השקית עבור הלקוח. אי אפשר לשים בייגלים בשקית ניילון אלא אם כן הם קרים לגמרי אחרת הם מזיעים בשקית ונרטבים. אנחנו גם מוכרים אותם לרוב בכמויות ואנשים אוהבים לבחור ולערבב (יש בערך 20 סוגים).
חיות מחמד זה אישתי עם הלב הרחום וחברות בקבוצות פייסבוק שמפרסמות חיות לאימוץ, למרות שאחרי הכלבה האחרונה אמרתי לה שזהו אנחנו עשינו את שלנו למען החיות הנטושות ולא נעמוד בעוד חיות. גם ככה לצאת עם כל הכלבות לטיול זה תענוג מפוקפק (למעשה דווקא העיוורת שהיא גם פי 3 יותר גדולה מה2 האחרות היא הכי קלה לטייל איתה).
אכן אני לא אגיד שאני לא מוטרד ממה יהיה ביום שאחרי ומתי הוא יגיע, אבל כשיגיע נחשב מסלול מחדש ונראה בהתאם להלך הרוחות. אני מאמין שתהיה מידה של חשדנות בין אנשים.
מה שאני לא מבין הוא מה התכנון שיהיה כשיקלו את הסגר, אם יש חולה אחד יהיו 1000, אז איך בדיוק המצב יהיה שונה ממה שהיה לפני חודש.

CANADA101010

New member
אני מודע ל"הזעת" הבייגל ןחשבתי שאולי שווה לנות שקיות עם חורי

לדעתי בעתיד 100 אחוז יחשפו לוירוס ומי שישרוד יחיה ובעלי מערכת חיסון חלשה פשוט ימותו. אלא אם כן יהיה חיסון. (עצוב אבל זאת המגמה העולמית)
ככל שנחשף מאוחר יותר המצב יהיה טוב יותר מכיוון שאינפורמציה נלמדת ומצטברת.
אני מודע ל"הזעת" הבייגל וחשבתי שאולי שווה לנסות שקיות עם חורי איוורור.
בתעשיית המזון משתמשים בזה שנים מצורפת דוגמא:
http://m.biodegradable-compostbags....es-zip-handle-plastic-bags-bag-with-vent.html
תנסה - לא חייב ישר ביציאה מהתנור.
מעבר לעבודה הרבה עם ה"מחמדות" יש גם הוצאות של אוכל ורופא!! ועל זה כבוד שבעתיים

michaelbl

New member
אני דווקא מאד נהנה מהחופשה

את/ה (לא סגור על המיגדר) יודעת מה זה לקום בבוקר ולא לדאוג אם הגיע הטבח או לא, אם אחד המקררים התקלקל אם היו חוסרים באספקה, לא לפתור בעיות כל היום, ובאופן כללי לקחת את היום באיזי?
אני מרגיש כמו פנסיונר, יושב בבית ומקבל כסף מהמדינה, אני מוכן לפנסיה, אם כי כשאני אגיע לגיל פרישה לצערי לא תהיה לי משכורת מהמדינה.
למה מסחר אלגוריתמי? מכמה סיבות, אני יודע לתכנת, אני טוב במתמטיקה, וזה נראה לי הגיוני כל השילוב הזה. התקופה האחרונה הוכיחה לי סופית שאין שום קשר בין וולסטריט למה שנקרא מיין סטריט. ידעתי את זה כבר הרבה זמן אבל מה שקורה עכשיו הוא קיצוני אפילו יותר (העולם מוקפא ונכנס למיתון עמוק ושוק ההון טס למעלה לרמות השיא שלו כאילו כלום), אפילו יותר מכל החברות שמפסידות שנים על גבי שנים סכומי עתק ובמקביל המניות שלהן שוברות שיאים. מה המסקנה? אין שום קשר בין השווי האמיתי של חברות לביצועי המניות שלהן ובחסות הממשל האמריקאי והפד הקשר הרופף שעוד היה ניתק לגמרי והבורסה האמריקאית הפכה פשוט לקזינו ענק, כשהמלצות אנךיסטים הם הרצת מניות בוטה שמשרתת את האינטרסים של בתי ההשקעות בהם הם עובדים (מה פשוט יותר מלקנות כמות מניות ואז להוציא המלצת קניה למניות?) . אז אם זה המצב אז לנסות ולהוציא כסף משם באופן מתמטי או בעזרת מידע פנים. לצערי מידע פנים אין לי, כי זאת הדרך האמיתית לעשות כסף בשוק ההון, אז נשארה האופציה השניה לנסות.

מי יודע? אולי דווקא כשתצא לפנסיה

כבר תהיה הכנסה בסיסית.
אני בחורה.
נגיד שיתנו לכל בני 18 ומעלה 1000 דולר לחודש עד סוף חייהם.
זה לא סכום שיגרום לאנשים להפסיק לעבוד, אבל בהחלט יכול לגרום לאנשים לא לרעוב ללחם, או להסתפק בחצי משרה או במשכורת נמוכה יותר (יש שחיקה אדירה במשכורות)

וחזרה לבורסה
אתה צודק, מה שקורה כרגע נשגב מבינתי. הבורסה עולה והכלכלה מתרסקת
אבל באותה נשימה קראת לזה קזינו. אז למה להיכנס לקזינו ? למה להמר על כסף שעבדת עליו כל כך קשה?

SupermanZW

Well-known member
הבורסה תתרסק

איש אינו יודע מתי, אבל כשזה יקרה זה יהיה חמור כמו המשבר של שנות ה30 של המאה ה20. להערכתי זה יקח לא יותר משנה כי כשיתברר עד כמה התכווצה הכלכלה ב2020 ההלם יגרום למפולת בבורסות בכל העולם. גם אם אני טועה, בסופו של דבר השוק שואף לאיזון. הסיבה שהמניות יקרות מדי היום היא צעדי הQE וחשוב לדעת שלא לעולם חוסן. הניתוק של הבורסה מהכלכלה האמיתית יסתיים באופן כואב מאוד. בקרוב יגמרו הכלים שהממשלות יכולות להשתמש בהם וחוסר האחריות תגבה מחירים גבוהים מאוד.

אני דווקא אומרת הפוך

הבורסה תעלה.
הירידות הגדולות היו כבר. מי שיש לו כסף נזיל דווקא כדאי להיכנס עכשיו.
הייתי אומרת לקנות בנקים, חברות תקשורת ושירותים.

SupermanZW

Well-known member
הכלכלה ממשיכה להיחרב וכבר יש מיתון שמי יודע כמה זמן ימשך

המניות עדיין יקרות מדי וכבר לא נשאר מאיפה לממן עוד QE

michaelbl

New member
תיאורטית אין לבורסה לאן לעלות

אחרי הצניחה החדה הבורסות זינקו חזרה במשך שבוע וחצי לרמות לא כל כך רחוקות מהשיא. צריך לזכור שרמות השיא (שגם הן הזויות ונובעות עוד מהqe של 2008 שנמשך עד היום) לוקחות בחשבון פריחה וכלכלה עולמית משגשגת, ומנ שיש לנו הוא כלכלה עולמית משותקת וחבוטה שגם כשייפתחו הסגרים תעבוד בחצי קלאץ'. יש אנשים שאיבדו את העבודה ולא יחזרו לעבוד, יש אנשים שהשכר שלהם יקוצץ, יש חברות שיפשטו רגל.
גם בעבר נפילות בבורסה לא תמיד קרו במכה אחת, היו צניחות, ואז התאוששות ואז המשך צניחות. לפני הקריסה ב2008 היו ירידות קטנות יותר במשך כמה חודשים. בסך הכל התוצאות של החברות שמתפרסמות עכשיו גרועות מאד וזה כשלוקחים בחשבון רבעון שחלקו הגדול היה עוד בתקופה שהכל היה רגיל. תוצאות הרבעון הבא כבר יהיו עוד יותר גרועות. בעיקרון אין שום סיבה לרמות בהן הבורסה נמצאת עכשיו. השוק צריך להחתך במשהו כמו 70% כדי לשקף את מצב הכלכלה הריאלית, אבל הממשל האמריקאי שפך הרבה מאד כסף שמיעוטו יגיע לאנשים ומרביתו יגיע לתאגידים ולשווקים כדי להחזיק את הבורסה למעלה כי טראמפ יודע שהבחירות תלויות בזה

דווקא בגלל כל מה שאמרת

נתתי 3 סקטורים שהממשלה לא תתן להם ליפול
מערכת פיננסית
מערכת תקשורת
שירותים כגון חשמל, תשתיות

דרך אגב, אני מדברת על
TSX
לא נסד"ק

הסקטורים האלה נראים לי בטוחים למדי
גם אם לא יעלו, לא ירדו הרבה

michaelbl

New member
Tsx בדומה לבורסה הישראלית ומרבית בורסות העולם

הן זנב של הבורסה האמריקאית. ארהב עולה, שאר העולם עולה, ארהב יורדת שאר העולם איתה.
אני חושב שהבורסה ביפן היא יחידה שקצת מנותקת משאר העולם וגם היא בסך הכל נישאת על גלי התנודות העולמיות.
חוץ מזה, לא לתת ליפול גם יכול להיות בצורה של הלאמה שקטלנית לבעלי המניות ולא בהכרח בצורת הזרמת כספים לחברות

dannyk27

New member
מה לגבי חברות התעופה והספנות

אני חושב שהממשל, גם להם יתן bail out

בהחלט יכול להיות

בעקרון יש סיכון בהשקעות בבורסה (עוד הפעם אני מדברת כרגע על TSX)
אני לא אוהבת לקחת סיכונים (עבדתי קשה מדי בשביל הכסף הזה)
אם כבר הייתי משקיעה בחברות רכבות כגון CP ו CNR
הן גם לא ירדו הרבה יחסית, ולא ב AC, למרות שבהחלט יש אפשרות שהממשלה תעזור להם.
חוץ מזה שאני משקיעה רק בחברות שנותנות דיבדנדים והראשונות נותנות (מאד בצניעות לצערי)

SupermanZW

Well-known member
אם כבר להשקיע עכשיו, אז בפארמצבטיקה

חברות הפארמה יתעשרו מהתרופות הפסיכיאטריות שימכרו בעקבות משבר הקורונה.

אל תשכח, אנחנו מדברים על TSX.

סקטור ה״בריאות״ או ״שירתי הבראות״ מאד לא מוצלח בקנדה.
חלק מהחברות שנכנסות תחת מטריה זו הן בכלל בתי אבות ויצרני מרחואנה
בקנדה הייתי מתרחקת מהן בנסד״ק אולי ....לא מכירה מספיק

michaelbl

New member
נפט יכול להיות השקעה טובה עכשיו

במחיר של מינוס 20 דולר לחבית לא יודע אם יש הרבה לאן לרדת, ומצד שני גם ב20, 15 ו11 היה נראה שאין לאן לרדת.
נראה לי כדאי עכשיו לקנות חביות מפט, מקבלים 20 דולר עם כל חבית

למעלה