מילון מונחי הפורום!!

Marble Arch

New member
מילון מונחי הפורום!!

רעיון נפלא באדיבות סקרמנטה: אין ספק שהרבה מהמונחים שלנו כאן יכולים להישמע קצת לא ברורים למישהי חדשה שתגיע לפורום
אז... אני אשרשר לכאן מונחים, ומתחת לכל מונח תציעו את הפירוש למונח, ובסוף נבחר את הפירוש הטוב ביותר
כמובן, תרגישו חופשיות לשרשר עוד מונחים, כי הראש שלי הוא די ריק בימים האחרונים
שבוע טוב לכולנו!

צונית

New member
בתרגום חופשי

שכבת לק ייעודית שמניחים על הציפורן כבסיס ללק, על מנת לשפר את עמידותו ומראו על הציפורן, כמו גם למנוע את הצהבת הציפורן. מגיע בכל מיני וריאציות וקיים אצל שלל חברות. מומלץ להשתמש בו באופן קבוע לפני מריחת לק.

צונית

New member
../images/Emo13.gif

סוג של לק שקוף שמטרתו להגן על הלק ולשפר את עמידותו, לעיתים גם מוסיף ברק. קיים אצל שלל חברות, לעיתים מגיע כטופ קואט מייבש- שבנוסף לכל הכתוב גם עוזר לייבש את הלק במהירות.

Marble Arch

New member
ההצעה שלי:

העור שמסביב לבסיס הציפורן. הוא בדר"כ קשה יחסית ולפעמים עולה על שטח הציפורן. אנחנו מרככים אותו עם שמן ריכוך ודוחפים אחורה.

צונית

New member
משייף ציפורניים

אך לא בדיוק כמו פצירה. מטרתו לשייף את שטח הציפורן כולה, במטרה לאחד ולשטח את פני הציפורן ולהכינן לתהליך הנחת לק. עוזר בניטרול שכבת השומניות הטבעית של הציפורן במטרה לשפר את עמידות ומראה הלק.

יפעתיקו

New member
קונאדדדדדדד:) אהבת חיי חחח../images/Emo110.gif

ערכה לעיצוב ציורים ודוגמאות על הציפורניים ע"י חותמת ודיסקיות מומלץ בטירוף, בזמנו פירסמתי בקומונה כמה עיצובים שעשיתי עם קונאד

1Unicorn1

New member
אפשר לשאול מאיפה קונים את זה? ../images/Emo13.gif

וכמה זה עולה?

יפעתיקו

New member
../images/Emo110.gif

קונים את זה מאתרים באינטרנט והיו כמה פעמים שראיתי את זה בנייל סטודיו... אממ המחיר יקר ולערכה ראשונית של חותמת, שפכטל, 2 לקים ו2 דיסקיות זה משהו בערך כמו 200 ש"ח

mgirl

New member
ערפדי / Vampy

לק בעל צבע אדום עמוק וכהה המזכיר צבע כהה של דם.

ענבל30

New member
../images/Emo41.gif גימורים שונים: קרמי, שימרי, גליטרי...

גימור קרם - צבע חלק ואחיד, ללא חלקים מנצנצים, בעל ברק.
גימור ג'ל - לק במרקם שקוף למחצה, לפעמים אפשר ע"י מריחת כמה שכבות ליצור מראה אטום למדי ולפעמים לא.
גימור שימר - מעין נצנצים מאוד קטנים ועדינים בתוך הצבע, שנותנים לו גוון מעניין.
גימור גליטר - או "נצנצים"
- חתיכות קטנות/בינוניות/גדולות של "פתיתים" נוצצים בתוך בסיס הלק. הבסיס יכול להיות שקוף או בעל גוון.
גימור דואוכרום - לק שמחליף צבעים בהתאם לזווית בה מסתכלים. לרוב בעל שני גוונים עיקריים, לפעמים יותר.
פלייקיס - מעין פתיתים בתוך הלק שיוצרים מראה מיוחד במריחה. לפעמים הם דואוכרומטיים.
גימור מאט - כשמו כן הוא - גימור ללא ברק. יכול להיות למעשה כל אחד מהגימורים שהוזכרו, רק ללא ברק. אם יהיה לי זמן, אני אעלה בהמשך תמונת הדגמה לכל גימור, שיהיה יותר מובן מההגדרות העילגות שלי

סקרמנטה

New member
../images/Emo45.gif

ולדעתי אפשר גם להוסיף מטאלי וקטיפתי. אגב, מה קרה לחתימה שלך?
הקישור לפורום מופיע פעמיים והקישור לבלוג שלך נעלם...

למעלה