מינוציקלין

C o C o L i T

New member
מינוציקלין

התחלתי אתמול לקחת אנטיביוטיקה שנקראת- מינוציקילין. הלכתי אתמול לרופא המשפחה שלי ושאלתי אותו לגביי הפצעים שלי והוא אמר שבכדי באמת לרפא אותם ולא להשאיר צלקת רק אנטיביוטיקה יכולה לעזור. אני אומנם עד עכשיו רחצתי את הפנים בסבון וניקיתי כמה שאפשר אך הפצעים החלו להופיע להתפשט. בסך הכל אין לי אקנה חמורה בכלל, אבל הפצעים ממש מפריעים לי, וגם עם מייקאפ עדיין העור לא נראה חלק. בכל מקרה... שאלתי אותו על רוקוטאן והוא אמר שזה כסח מידי בשבילי, והמצב שלי לא חמור מאוד ואין לי צורך בזה. מישהו פה השתמש פעם במינוציקלין?, אני עכשיו אקח לתקופה של 3 חודשים... האם היא באמת תשפר לי את מצב הפנים בצורה משמעותית?, אשמח לתגובה מאנשים שמכירים את האנטיביוטיקה ויוכלו לספר לי קצת מניסיון... תודה רבה מראש!

NatashaInChains

New member
כנסי

גם אני השתמשתי במינוציקלין בעבר והתרופה הזו פשוט גרועה ולא ממש יעילה. היא יכולה לעזור קצת אבל אחרי שמסיימים איתה הכל חוזר לקדמותו. יש לה גם תופעות לואי כמו סחרחורת וזה לא ממש נעים.. אצלי המצב לא היה קשה, היו מידי פעם פצעונים פה ושם אבל גם כשלא היו- העור שלי לא נראה "נקי" והיו אדמומיות פה ושם. חזרתי לרופאת עור שלי והיא שוב הציעה מינוציקלין אבל דרשתי שתרשום לי רוקוטן ואמרתי שמינוציקלין לא עוזר וזה סתם כסף לפח. היא רשמה לי ומכיוון שמצבי היה קל-בינוני אז הרקוטן ממש טיפל בי טוב ועכשיו העור נקי(
) יש טעות לחשוב שרוקוטן זה "כסח" למקרה של אקנה קל אבל היות ותרופות ומשחות אחרות לא ממש עוזרות אז הפנים לאט לאט נהרסות- כתם פה, כתם שם. הנקבוביות בעור נהיות גסות יותר ואז כשנופל האסימון שהפיתרון היחיד זה רקוטן אז טיפה מאוחר מידי כי הפנים פחות "בתוליות", עור הפנים נהיה מעט גס יותר והנקבוביות גדולות יותר. אני לקחתי את הרקוטן בגיל 19 וחצי ואני מצטערת שלא היתי חכמה מספיק כדי לקחת יותר מוקדם ולחסוך כתמים ועור "חרוש". אני גם לפני זה פחדתי לקחת וגם הרופאה בכלל לא הציעה.. בקיצור, כמה שיותר מוקדם אם את רוצה שזה יעבור מהר יותר. ואת המינוציקלין-> לפח. :)

C o C o L i T

New member
את לא קצת מגזימה?

קודם כל- תודה על התגובה! אני לא מאמינה שהמינוציקילין באמת כ"כ "גרועה" כמו שאת אומרת. עובדה שיש לה שימוש כבר המון זמן, וכנראה שאם רופאים באמת ממליצים על זה אז זה אומר משהו, לא? רוקוטאן פשוט ישתק אותי לגמרי מכל בחינה. יש לו כ"כ הרבה תופעות לוואי שאני לא חושבת ששות את זה, גם בנוסף לכך שהמצב שלי ממש לא חמור. אני רואה אנשים שמתמשים ברקוטן והם באמת עם אקנה רצינית. אי אפשר להחשף יותר מידי לשמש, צריך ממש לעקוב כל כמה זמן בכדי לראות שהכבד שלך לא נדפק, והכי גרוע מבחינתי- זה שמומלץ לא לעשות יותר מידי ספורט אם לא בכלל בגלל שהתרופה מחלישה את המפרקים, או דבר בסגנון שקראתי עליו. על ספורט אני ממש לא מוכנה לוותר, ואני באמת לא יודעת אם כל הסבל הזה שווה. כמובן שבסוף המטרה היא שיעברו כמה שיותר הפצעים, אבל אני ממש רוצה לתת צ'אנס למינוציקילין, ובנוסף אני מטפלת בפנים גם חיצונית וגם אוכלת בריא כמה שאפשר, ככה שאני מאמינה שזה באמת יקל עליי, ויעזור לתהליך ההחלמה. את רוצה להגיד לי שהתרופה עזרה באמת ובסוף כשהפסקת הכל חזר? מה שכתבת יותר מידי חד משמעית. ואולי זה גם תלוי במידת החומרה ואצל כל אחד זה מגיב אחרת?

NatashaInChains

New member
להפך, אנטיביוטיקה לא בריא.

את מוזמנת לנסות מינוציקלין או להתייעץ עם עוד אנשים. מה שבא לך:) אני רק אמרתי את דעתי על פי הניסיון שצברתי עם שני התרופות האלה ועם מלא משחות ותרופות "פלא" אחרות שהוכיחו מה הן שוות.

לא רק שהיא לא מגזימה

היא אפילו לא ציינה את תופעות הלוואי החזקות של האנטיביוטיקה, בתור מי ש"אכלה" הרבה מינוציקלין ודומים בגלל רופא עור חפיפניק, אני יכולה לספר לך שלקח לי שנים להתגבר על נזקי האנטיביוטיקה ובנוסף נשארתי עם האקנה, רק הראוקוטן פתר לי את הבעיה לגמרי ותופעות הלוואי (המעטות) עברו אחרי סיום הטיפול.

אנטיביוטיקה כשיפור זמני

אנטיביוטיקה ידועה כתכשיר המשפר את מצב הפצעים רק בזמן לקיחת התרופה. עם הפסקת הטיפול הפצעים חוזרים. יש לשקול היטב לקיחת אנטיביוטיקה לפצעים כיוון שהיא מורידה את תנגודת הגוף למחלות. טיפול קוסמטי מקצועי, ניקוי ושימוש בחומרים מחטים מתאימים הם הדרך הבלתי מזיקה . יעוץ מקצועי יבהיר לך את אופן הטיפול

C o C o L i T

New member
...

מורידה את תנגודת הגוף למחלות? זה מוכח בכלל?, לא שמעתי על זה... ואני בנוסף מנקה את הפנים. אבל הקטע הוא שהמצב שלי באמת לא קשה מאוד. וכרגע לא יוצאים לי יותר מידי פצעים חדשים. בנוסף אני גם מנקה את הפנים עם OIL FREE עם כל השלבים שלה, מה שגם תורם להחלמה. אבל מה שאני הבנתי שכל הדברים החיצוניים הללו רק מנקים ומחטאים אבל בשביל באמת להעלים את הצלקות ולרפא את הפצעים בצורה הכי טובה רק אנטיביוטיקה היא יעילה באמת.

זה דבר ידוע מאוד

אנטיביוטיקה הורגת את כל החיידקים, כולל החיידקים הטובים, ועל כן המערכת החיסונית נפגעת. עכשיו את חושבת שאנטיביוטיקה יעילה, כשתפסיקי לקחת תגלי שהחצ'קונים חוזרים. בתור מי שהייתה שם, אני מאוד לא ממליצה לך לקחת אנטיביוטיקה לתקופה ממושכת (זה גם לא פרקטי, תקחי אנטיביוטיקה כל החיים?)

SunnyAlecto

New member
אני עכשיו לוקחת מינוציקלין.

וזה ממש לא עושה כלום ולא יעיל ולא שום דבר. אני ממזמן רוצה לקחת רואקוטן אבל זה אומר לעשות בדיקת דם פעם בחודש וזה יותר מידי בשבילי. אם אין לך בעיה עם זה, תאמיני לי, תקחי רואקוטן ותגמרי עם זה, כל המשחות והאנטיביוטיקות אולי עוזרות באופן זמני, אבל האקנה תמיד חוזר ובסוף נשארות צלקות שלא נעלמות.

למעלה