מישהו כאן למד י"ג או י"ד בצבא???

bp20

New member
מממ

אני עשיתי חשבונאי מדופלם י"ג חשבונאות זה טוב, הנדסאי זה זבל איכס. אין בזה עבודה להתרחק מאש.. ממליץ על חשבונות , אם אתה רוצה לעסוק בזה בעתיד מומלץ לעשות י"ג י"ד בחשבונות בצבא זה נותן לך ניסיון לאזרחי ובאזרחי חשוב כמה שיותר ניסיון...

אני עשיתי יג יד הנדסאי אלקטרוניקה

ואני אגיד לך מנקודת המבט שלי, זה מאוד מאוד אינדיווידואלי. אנשים רבים שאני מכירה פשוט עושים הסבה אחרי הצבא ופונים ללמוד מקצוע אחר (כמוני) ויש שממשיכים לעבוד בזה, וכן יש בזה עבודות. אני חיפשתי תקופה מסוימת ואז החלטתי ללכת ללמוד. להגיד שזה בזבוז? בחיים לא. למרות שוויתרתי, הרזומה שלי נראה הרבה יותר טוב משל מישהו אחר בגילי, וזה אחלה עוד תעודה, עוד משהו שלמדתי, בכל עבודה שתלך זה יותר מרשים. עם הצבא זה קצת בעיה בגלל שדוחים גיוס וצריך לקחת בחשבון שזה עלול להיות מעט קשה אח"כ (אני למשל התשגעתי מזה שהמפקדת שלי בקורס הייתה איזה פישרית שקטנה ממני בשנתיים). במיוחד התחושה של יכלתי כבר להיות משוחרר מזמן" ככה אני לפחות הרגשתי, אם לא הייתי עושה הנדסאי היום הייתי בשנה ד', כבר מסיימת לימודים (אני רק שנה ב') אחרי שאני עשיתי את זה, העצה שלי היא לא לעשות יג יד אלא לחכות עד אחרי הצבא, בצבא בדר"כ מגבשים איזושהי דעה על מה אוהבים ומה רוצים לעשות (יהיו לך 3 שנים לחשוב...), אם אחרי הצבא יתאים לך ללמוד הנדסאי זה אחלה, אם לא תפנה ללמוד מקצוע אחר בידיעה שלא "בזבזת" כסף וזמן ולא השתחררת בגיל 23 במקום גיל 21, יש הבדל. אני באמת מציעה לא למהר, כי הרבה מתחרטים על זה. זה מנקודת המבט שלי בלבד, אולי אתה תחליט אחרת. בהצלחה.

למעלה