מי יבחר את השופטים?

jackie111

Well-known member
יריב לוין מנהל משבר משפטי כדי שמי שיבחר בשופטים
יהיו יותר שרים וחברי כנסת. בינתיים בעיכובים בבחירתם
הוא הורס את מערכת המשפט.

יש לי רעיון הרבה יותר טוב. יש לי רעיון ממש גאוני.
את השופטים יבחרו ישירות האסירים בבתי הכלא.

הרי יש הרבה אסירים. אז הם יקבלו את הרוב בלהחליט.
האסירים נכנסו ויוצאו מבתי המשפט ומכירים את כל השופטים.
יש להם הרבה זמן לבחון את רשימת המועמדים.
הם יכולים לעשות דיונים פנימיים בינם לבין עצמם לגבי השופטים
השונים. ואך יוכלו לעשות קואליציות בינהם שתומכות בשופט מסויים.

בעצם למה רק חברי כנסת עבריינים יבחרו את שופטיהם?
למה לא אסירים?
מפלים אותם כי הם מרוקאים?

כוכבית מצויה

Well-known member
יריב לוין מנהל משבר משפטי כדי שמי שיבחר בשופטים
יהיו יותר שרים וחברי כנסת. בינתיים בעיכובים בבחירתם
הוא הורס את מערכת המשפט.

יש לי רעיון הרבה יותר טוב. יש לי רעיון ממש גאוני.
את השופטים יבחרו ישירות האסירים בבתי הכלא.

הרי יש הרבה אסירים. אז הם יקבלו את הרוב בלהחליט.
האסירים נכנסו ויוצאו מבתי המשפט ומכירים את כל השופטים.
יש להם הרבה זמן לבחון את רשימת המועמדים.
הם יכולים לעשות דיונים פנימיים בינם לבין עצמם לגבי השופטים
השונים. ואך יוכלו לעשות קואליציות בינהם שתומכות בשופט מסויים.

בעצם למה רק חברי כנסת עבריינים יבחרו את שופטיהם?
למה לא אסירים?
מפלים אותם כי הם מרוקאים?
אתה מתבלבל, אם עיכוב בחירת שופטים הינו הרס מערכת המשפט אז מי שהרס אותה הינו אהרון ברק.

evglev1

Well-known member
מנהל
את המבולבלת,
נתניהו ומנדלבליט הניחו את היסודות לשחיתות ולרקבון ומאוחר יותר הצטרף לחגיגה יריב לוין .
ז'אקי טען שהעיכוב הורס, ומי שהמציא את העיכוב זה אהרון ברק שסירב לכנס את הוועדה כי שרת המשפטים ציפי לבני (עוד בתקופת שרון ז"ל ולפני הקמת קדימה כשרת משפטים מהליכוד) תמכה במינוי רות גבינזון ז"ל ואהרון ברק לא היה מוכן בשום פנים ואופן.

כוכבית מצויה

Well-known member
מה פתאום ארון ברק? אני חושב שהתבלבלת
התכוונת לאהוד בן גרא שהיה שופט בכיר וותיק
מארון ברק.
כתבתי בדיוק מה שהתכוונתי.
הגדרת קריטריון להרס מערכת המשפט.
אהרון ברק עומד בקריטריון הזה ולכן אם הקריטריון שלך נכון הוא הרס את מערכת המשפט.
לגלוג לא ישנה את העובדות, בהינתן קריטריון צריך לבדוק מתי הוא מתממש. הבעיה שברוב להיטותך להאשים דילגת על שלב הבדיקה.

1ספי11

Well-known member
כתבתי בדיוק מה שהתכוונתי.
הגדרת קריטריון להרס מערכת המשפט.
אהרון ברק עומד בקריטריון הזה ולכן אם הקריטריון שלך נכון הוא הרס את מערכת המשפט.
לגלוג לא ישנה את העובדות, בהינתן קריטריון צריך לבדוק מתי הוא מתממש. הבעיה שברוב להיטותך להאשים דילגת על שלב הבדיקה.
מה בדיוק מביא אותך לחשוב שמערכת המשפט הרוסה ואם כן איך זה קשור לאהרון ברק?

כוכבית מצויה

Well-known member
מה בדיוק מביא אותך לחשוב שמערכת המשפט הרוסה ואם כן איך זה קשור לאהרון ברק?
אני לא טענתי שהיא הרוסה, את זה טען פותח השרשור

הוא טען שעיכוב במינוי שופטים הורס את המערכת.
אני טענתי שאם זה הקריטריון, צריך לבדוק מתי הוא חל, הוא חל על העיכוב בכינוס הועדה עקב התנגדותו של אהרון ברק למינוי השופטת גביזון. כלומר אם טענתו נכונה אז נעשה ההרס.

1ספי11

Well-known member
אני לא טענתי שהיא הרוסה, את זה טען פותח השרשור

הוא טען שעיכוב במינוי שופטים הורס את המערכת.
אני טענתי שאם זה הקריטריון, צריך לבדוק מתי הוא חל, הוא חל על העיכוב בכינוס הועדה עקב התנגדותו של אהרון ברק למינוי השופטת גביזון. כלומר אם טענתו נכונה אז נעשה ההרס.
עיכוב המנויים הוא החלטה של לוין שהורס את המערכת כי הוא לא יכול למנות את שופטים שהוא רוצה.
גביזון היא לא המועמד היחיד שלא נבחר היו הרבה שלא נבחרו בגלל כל מיני סיבות. לוין לא ממנה אף אחד והמערכת בקריסה.

כוכבית מצויה

Well-known member
עיכוב המנויים הוא החלטה של לוין שהורס את המערכת כי הוא לא יכול למנות את שופטים שהוא רוצה.
כאמור עיכוב מינויים קרה בעבר. כך שאם זה הקריטריון להרס המערכת אז היא נהרסה מזמן.
גביזון היא לא המועמד היחיד שלא נבחר היו הרבה שלא נבחרו בגלל כל מיני סיבות. לוין לא ממנה אף אחד והמערכת בקריסה.
זה גם בדיוק מה שקרה עקב התעקשותו של ברק, הועדה לא כונסה ואף שופט לא מונה.

Harrington

Well-known member
מנהל
רק נזכיר, לאורך השנה מונו עשרות שופטים בוועדה תחת השר לוין. אתה מדבר לכל היותר על ביהמ"ש העליון. שם השר לוין הציע הצעת פשרה למ"מ הנשיא פוגלמן והלה החליט לסרב. כך שככל שיש משום "הריסת מערכת המשפט" בכך שחסרים כמה שופטים בעליון (משהו שקרה עשרות פעמים בעבר ואיש לא פתח פה וציפצף), הרי שאין את מי להאשים אלא את פוגלמן. הלכה למעשה אין כאן כמובן שום הרס של מערכת המשפט. סתם הנפצת סיסמה נבובה חסרת כל תוכן ענייני או ממשי. אבל גם אם נזרום עם ההנפצה הזאת כאמור, הצד המסרב לכל פשרה ומוכן רק שרצונו יתקבל ולא רצון הצד השני או הצעת פשרה, הוא הצד שאחראי לכך.

ortodox

Member
רק נזכיר, לאורך השנה מונו עשרות שופטים בוועדה תחת השר לוין. אתה מדבר לכל היותר על ביהמ"ש העליון. שם השר לוין הציע הצעת פשרה למ"מ הנשיא פוגלמן והלה החליט לסרב. כך שככל שיש משום "הריסת מערכת המשפט" בכך שחסרים כמה שופטים בעליון (משהו שקרה עשרות פעמים בעבר ואיש לא פתח פה וציפצף), הרי שאין את מי להאשים אלא את פוגלמן. הלכה למעשה אין כאן כמובן שום הרס של מערכת המשפט. סתם הנפצת סיסמה נבובה חסרת כל תוכן ענייני או ממשי. אבל גם אם נזרום עם ההנפצה הזאת כאמור, הצד המסרב לכל פשרה ומוכן רק שרצונו יתקבל ולא רצון הצד השני או הצעת פשרה, הוא הצד שאחראי לכך.
מסתבר שלהתממות של יריב לוין יש קליינטים, גם אתה בכללם. בית המשפט העליון בשבתו כבגצ אינו בית משפט רגיל, הוא היחיד הדן בשאלות חוקתיות שלהן השפעה על דמותה של המדינה, החברה והמשטר, לשאר בתי המשפט אין כמעט נגיעה לעניינים הללו, מבחינת לוין שיתמנו אליהם מאות שופטים כל שבוע. הוא לא סתם מתנגד, יצחק עמית מצטייר אצל החבורה שמרכיבה את הממשלה כלעומתי כלפיה, וברוח המוטו הידוע מבית מדרשה של הנוסעת המתמידה רגב, מה שווה בית המשפט אם אין לנו שליטה עליו, הוא מתעקש על מי שכן יתיישר לטעמו עם הפוליטיקאים, השופט אלרון. תוסיף לכך את הקביעה בחוק שהנשיא הבא הוא שיקבע את הרכב ועדת החקירה הממלכתית ותבין למה כל כך חשוב לו ולבוס שלו שלא יהיה זה השופט עמית. הכנופיה הזו, אי אפשר לכנות אותם אחרת, פשוט ממשיכה להתעקש שבית המשפט העליון יהיה בשליטת פוליטיקאים. לא יקרה.

Harrington

Well-known member
מנהל
מסתבר שלהתממות של יריב לוין יש קליינטים, גם אתה בכללם. בית המשפט העליון בשבתו כבגצ אינו בית משפט רגיל, הוא היחיד הדן בשאלות חוקתיות שלהן השפעה על דמותה של המדינה, החברה והמשטר, לשאר בתי המשפט אין כמעט נגיעה לעניינים הללו, מבחינת לוין שיתמנו אליהם מאות שופטים כל שבוע.
לא יודע מה נחשב כאן היתממות. אין כל סתירה בין דבריך לדברי. אתה רק מוצא תירוץ למה שתיארתי מתוך המציאות, כאשר זה מנוגד לדברי גולשים אחרים כאן שהמציאו מציאות חלופית שאינה תואמת את האמת והעובדות. אולם אני כלל לא חולק על התירוצים ש(ה)מצאת לעניין. מסכים לחלוטין ולענ"ד גם השר לוין לא יחלוק עליך בעניין הזה.
הוא לא סתם מתנגד, יצחק עמית...
כאן אתה שוב חוזר לנושא אחר, לנושא השני. משום מה בדיון פה הדברים מתערבבים ביניהם :). אין כל קשר לדברי למעלה בנושא בחירת השופטים (זה היה נושא הדיון כמדומני) ולשופט יצחק עמית או להתנגדות השר (והתנגדותי שלי לצורך העניין) שימונה לנשיא ביהמ"ש. שני דברים שונים בתכלית השוני. אני דיברתי על כך שהשר לוין, בהיותו המבוגר האחראי שבחבורה, הציע הצעת פשרה נאותה בנוגע לבחירת השופטים (לעליון) ופוגלמן עומד על הרגליים האחוריות, בין השאר תוך ניצול הכוח שיש בידיו כבג"צ (ובושה שהוא מערבב בין הדברים, אבל זה דיון בפני עצמו).
יצחק עמית מצטייר אצל החבורה שמרכיבה את הממשלה כלעומתי כלפיה, וברוח המוטו הידוע מבית מדרשה של הנוסעת המתמידה רגב, מה שווה בית המשפט אם אין לנו שליטה עליו, הוא מתעקש על מי שכן יתיישר לטעמו עם הפוליטיקאים, השופט אלרון.
אין שום סיבה לחשוב שהשופט אלרון "יתיישר עם הפוליטיקאים". זה לא תפקידו לכתחילה ועמדתו בדברים האלה כלל לא ידועה. ההתנגדות לעמית נובעת לעניות דעתי גם ממה שאתה כתבת, אך גם מכך שהאיש פשוט לא מתאים לתפקיד. הוא נחשב מעין מוקיון ומהשופטים הפחות ענייניים ומאלה שפחות יודעים את (או פועלים ע"פ) מגבלות כוחם כשופטי הערכאה החשובה במדינה.
בכל מקרה, דבריך קצת מתאיינים מתוקף הצעת הפשרה שלוין הציע גם בסוגיה הזאת, כאשר הציע שאלרון יכהן שנה אחת ולאחר מכן עמית ימונה בהסכמה. אילו ההתנגדות לעמית הייתה נובעת נטו ממה שאתה מציע, לוין לא היה מסכים למינוי עמית גם לא כעבור שנה. אוסיף רק את דעתי האישית שאכן כך היה צריך (לוין) לנהוג ואכן אין עניין שעמית ימונה גם כעבור שנה. אבל דעת השר ומוכנותו בעניין, כמו גם הבנתו שצריך לנהוג כאן בדרך הפשרה לטובת המערכת והמדינה, אחראית יותר מדעתי כנראה.
תוסיף לכך את הקביעה בחוק שהנשיא הבא הוא שיקבע את הרכב ועדת החקירה הממלכתית ותבין למה כל כך חשוב לו ולבוס שלו שלא יהיה זה השופט עמית.
אכן, בהחלט יתכן שגם זה חלק מהעניין. אם כי יש עוד שלל דרכים לפתור את הבעיה הזאת, ככל שזאת בעיה בכלל. כך למשל הממשלה יכולה להחליט על ועדת חקירה אחרת ולא ממלכתית והופ, נפתרה הבעיה כולה שאתה מצביע עליה. לחלופין הממשלה יכולה (ויש די זמן לכך) לשנות את החוק בנושא ספציפי זה (מי בוחר את יו"ר ועדת החקירה הממלכתית) ושוב נפתרה הבעיה. אז אני לגמרי מסכים איתך שיתכן שזה חלק מהעניין, אבל ספק אם זה הדבר היחיד. בכל מקרה כאמור, מרגע שלוין הציע שעמית ימונה כעבור שנה, ה'אשמה' ככל שזאת המילה הנכונה לאי-מינוי נשיא כרגע למערכת, נופלת על פוגלמן הסרבן ועליו בלבד. אז ככל שהטענה (שלא עלתה, מאחר וכאמור, מתערבבים כאן שני נושאים ביחד בשרשור) שהדבר הזה הורס את מערכת המשפט, הרי שאין להאשים אלא את זה שעומד כרגע בראשה.
הכנופיה הזו, אי אפשר לכנות אותם אחרת, פשוט ממשיכה להתעקש שבית המשפט העליון יהיה בשליטת פוליטיקאים. לא יקרה.
אכן, כך מתעקשת כנופיית פוגלמן את עמית ואני תקווה כמוך שהם לא יצליחו במשימתם ושבית המשפט יישאר עצמאי וכפוף לחוק בלבד, ולא לשופטים היושבים בראשותו ומתנהגים כפוליטיקאים ועוד כאלה שלא ברמה גבוהה במיוחד.
אם במקרה התכוונת לכך שהשר לוין מעוניין שביהמ"ש יהיה כפוף לפוליטיקאים אין לי אלא להפנות אותך, שוב, לכל הצעות הפשרה שלו. דבריך פשוט לא תואמים את המציאות, גם אם לאוזן רל"בית הם בוודאי נשמעים אחלה סיסמה :).

1ספי11

Well-known member
זאת לא נקראת הצעת פשרה אלא אולטימטום.
שופט צריך לעבור את המסננת של הועדה וזה מה שיוצר את הפשרה ולא מינוי חד צדדי של ראש הממשלה.

Harrington

Well-known member
מנהל
זאת לא נקראת הצעת פשרה אלא אולטימטום.
אולי כדאי שתבדוק את הגדרת המונחים שאתה משתמש בהם.

כאשר א' רוצה 1, ב' רוצה 2 ובעקבות המבוי הסתום א' מציע משהו בין 1-2, בעברית בכל אופן זה נקרא פשרה. אין כל קשר למושג אולטימטום.
שופט צריך לעבור את המסננת של הועדה וזה מה שיוצר את הפשרה ולא מינוי חד צדדי של ראש הממשלה.
אמירה נחמדה אך גם היא חסרת כל קשר לענייננו או לדברי.

1ספי11

Well-known member
אולי כדאי שתבדוק את הגדרת המונחים שאתה משתמש בהם.

כאשר א' רוצה 1, ב' רוצה 2 ובעקבות המבוי הסתום א' מציע משהו בין 1-2, בעברית בכל אופן זה נקרא פשרה. אין כל קשר למושג אולטימטום.

אמירה נחמדה אך גם היא חסרת כל קשר לענייננו או לדברי.
כשנאמר שאם לא תקבל את הפשרה אני אשבות זה אולטימטום.
העברית שלך משרתת את השקפת העולם העקומה שלך.

Harrington

Well-known member
מנהל
כשנאמר שאם לא תקבל את הפשרה אני אשבות זה אולטימטום.
אולי אפשר לראות זאת כך. זאת עדיין לא לגמרי ההגדרה המדויקת לטעמי, אבל אוקיי, אזרום איתך.
כעת נותר רק להזכיר שמי שאמר זאת היה לא אחר מממלא מקום נשיא בית המשפט כבוד השופט עוזי לבית פוגלמן. מפי שר המשפטים נכבדינו מר יריב לוין מילים אלו ואיומים אלו לא נשמעו אף לא פעם אחת.

מכאן לשיקולך אם אתה רוצה להתעקש על ההגדרות שבחרת :).
העברית שלך משרתת את השקפת העולם העקומה שלך.
תריץ עוד כמה סיסמאות נבובות עם כניסת שבת המלכה. זה יפה לך. גם כאן, אחיזה במציאות לא תהיה לדברים גם לא אם תנפיץ עוד 403 סיסמאות חדשות ועוד 2480 ישנות. אבל אני לגמרי זורם אם חשוב לך בכל זאת להמשיך עם ההמצאות שלך והסיסמאות הריקות מתוכן כשאין לך משהו ענייני להגיד (או שהדבר הענייני היחיד שאתה יכול להגיב, טכנית, סותר את האג'נדה שאתה מבקש להפיץ).

שבת שלום.

evglev1

Well-known member
מנהל
לוין לא מכנס, ואהרון ברק לא כינס בזמנו. זה לא שרות גבינזון ז"ל לא התקבלה אלא עוכב כינוס וועדה כדי לא לאשר אותה.

למעלה