מכירה ביד שנייה - התייעצות

אני בכלל מתקומם על הניסיון להציג את התחזוקה

כחלק מהמחיר של המגבר. ועוד להוסיף חטא על פשע ולנפח את מחיר התחזוקה הלא רלוונטית.

נניח והיה קונה חדש, לא היה משלם תחזוקה אחרי שנתיים? למה זה צריך לבוא על חשבון המוכר?

אם המגבר נשמע על הכיפק לדעת שניהם אז לא צריך כלום והמחיר נשמע הוגן.

mr dish

New member

MetalicBluz

New member
זו תכונה ישראלית

ידועה חח

להוריד עוד קצת את המוכר. בשביל ההרגשה הטובה..
מכיר כאלה שתמיד מפרסמים ב 50 או 100 מעל המחיר שהם בכל מקרה תכננו למכור.
אבל בסכומים האלה, כמו שמדובר כאן נשמע לי ישראלי מאוד לנסות להוריד בעוד 1000-1500 ש"ח. הפעם זה לא ילך לו, אחרי כל מה שכתבו בשרשור הזה.

byrdparis

New member
אפשר להתקומם

רק שצריך להבין על מה מדברים.

אם מוכרים מגבר במצב חדש\תקין לחלוטין ועוד.. אז אין בעיה, אתה צודק ולהציג "תחזוקה" שוטפת בתוך הדיל ובכך להוריד מחיר, זה מצחיק. לא בטוח שכזה מקומם, אבל אוקי
כל אחד לוקח את מה שנוגע לו ללב.

אבל, אם אני בא לקנות מגבר ישן מאד והמוכר לא החליף שם שפופרות מאז שקנה (למשל)... אזי, באם יש שם כמות ניכרת של מנורות להחלפה (נגיד כמו במגבר המדובר פה), אני כן אדרוש הורדה במחיר (כזו או אחרת)
כדי שאוכל להחזיר את המגבר הזה למצב 0 לפחות. המוכר לא חייב להענות לדרישה שלי כמובן.
כידוע לך שפופרות תקינות=טובות, הן למעשה בסיס קריטי לעבודת המגבר ולסאונד שלו.

לפני כשנה בערך חשבתי לרכוש לעצמי מגבר מנורות של פנדר (לפני שקניתי את הראש הראשון שלי ד"א).
בדקתי ביד2 כמובן כמו כולם ומצאתי כמה אופציות שנראו לי אז בתקציב שחשבתי להוציא.
כולם רושמים שהמגברים כמו חדשים, יש כאלו שכותבים שמעולם לא יצא מהבית, כמעט ולא השתמשו ועוד. סבבה, אין בעיה. כולם כותבים, גם הם יכולים.
למעשה בפועל, מגיעים לאנשים הביתה (דלק\זמן\פקקים\עצבים) ורואים מגברים חבוטים, קרועים, דהויים מעשן סיגריות, מפצפצים (שפופרות גמורות), מחרחרים (פוטנציומטרים בלויים) מאובקים ועוד.
במקרה כזה, אני אפילו לא מתמקח, אומר פשוט שלום והולך. חבל לי על הזמן בכלל, למרות שניתן לתקן, לשפץ ועוד, אבל לא כך אני אוהב לקנות.
אני מוכר מוצרים שבאמת תוחזקו, נראים חדש ונשמעים חדש, כך אני רוצה גם לרכוש מוצרים - זכותי כמובן.

אבל כל ההקדמה הזו הייתה בשביל לספר, שדיברתי אז עם בחור שניסה למכור מגבר של פנדר שכבר לא בייצור, שהוא רכש בכלי זמר לפני לא מעט שנים. לטענתו הוא היה כמעט ללא שימוש, אבל עדיין
בן מספר שנים לא מבוטל.
עוד לפני שבאתי אליו הביתה (הוא במקרה גר רחוק מאד ממני וזה הצריך תכנון מיוחד מבחינתי) ציינתי שהמחיר סביר בעיני, רק במקרה שאין צורך בתחזוקה כדי להחזיר את המגבר למצב עבודה תקין.
קריא - ניקוי מגעים ושפופרות כמובן. הוא מצידו היה צריך "לחשוב על זה", למרות שאמרתי לו שאני מוכן להנחה די קטנה (סה"כ 50% מעלות ההחלפה באם יש צורך - ללא בדיקת טכנאי)
בסוף העסקה הזו לא יצאה לפועל, כי זה סתם היה סבוך מבחינתי, אבל כן - גם אני אז דרשתי את מה שנראה לי נכון ביחס למוצר המוצא.

זה לא המקרה לפי מה שהבנתי. מגבר מוזנח דורש

טיפול מיידי כדי להפוך אותו לאופרטיבי, ומן הראוי שאם בעל המגבר חסך כסף בתחזוקת המגבר זה יפגע לו במכירה. הוגן.

הרבה אנשים עושים סטאפ לגיטרה לפני מכירה כדי להוציא יותר כסף מהקונה. זה הגיוני והוגן.

doc monti

New member
קצת פרופורציות...

כל עוד אתה מוסר מידע מדוייק על המוצר שאתה מוכר, זכותך לדרוש כל מחיר שעולה על רוחך. המוכר, מצידו, רשאי להחליט אם המחיר מתאים לו או לא.
כפי שציינו מעלי, זה מאוד "ישראלי" לחפש דפקטים ואז לנסות להוריד במחיר. לא שיש בזה פסול, זו טכניקת התמקחות כמו כל אחת אחרת.
אם המגבר שלך יחסית חדש, עם חשמל ישראלי ובמצב טוב, לדעתי המחיר טוב+.

אספר לך סיפור- מכרתי לפני מספר חודשים מגבר מנורות, אמנם זול בהרבה מהמגבר שאתה מפרסם. המגבר היה בן 6-7 שנים והמנורות "עייפות". הצהרתי על כך בריש גלי לכל מי שבא לבדוק ואמרתי כי קרוב לוודאי שצריך להחליף מנורות.
מישהו קנה ממני את המגבר, בעת ההאזנה למגבר שמעו מעט פצפוצים (הנובעים ממנורות כוח ישנות), הסברתי לקונה את העניין, קנה את המגבר.
לאחר שבוע אני מקבל טלפון בו הקונה דורש את כספו בחזרה כי המגבר עושה רעשים. הסברתי כי קרוב לוודאי ומדובר במנורות הכוח שיש להחליף. הקונה לא התרצה. הצעתי להחליף את המנורות בסט חדש של JJ ולהתחלק 50:50 בעלות. עדיין לא הסכים. לבסוף החלטתי להחזיר לו את כספו, החלפתי את המנורות בסט חדש של JJ (כולל פרהאמפ שהיו במצב טוב) ומכרתי לאדם אחר. להגיד לך שאני לא מרגיש קצת "פראייר" באיזשהו מקום? לא אשקר...

בכל מקרה, אני לא חושב שתשובה כזו או אחרת בפורום באמת תשנה את הגישה שלך למכירה. אם המחיר הוגן לדעתך ואתה מציג את המגבר כמות שהוא, המוכר צריך להבין שהמגבר נמכר AS IS ולהחליט אם המחיר מתאים לו או לא

byrdparis

New member
מסכים.

ד"א לדעתי לא היית צריך להחזיר לבחור את הכסף,
סיפרת לו על העניין, הוא שמע את המגבר אצלך, שילם והחליט שזה טוב לו. פה זה נגמר והיית צריך להגיד לו ללכת לחפש.
אבל בגלל שאני "מכיר" אותך קצת. אני יודע שהיה לך קשה לעשות את זה וקצת חבל לי. בגלל שאתה כזה.

לגבי המגבר של עידן, בדיוק.
אם מישהו מגיע, רואה, מבין, מנגן, שומע ושני הצדדים מסכימים על המחיר והכל טוב ויפה. אין שום בעיה ולא צריך למשוך את זה לפינות כאלו ואחרות.
אם הוא רוצה להוריד קצת, זכותו, כמו שזכותו של עידן להשאר בעמדתו.
המחיר סביר בהחלט באם המגבר יחסית חדש, חשמל ישראלי ובמצב קוסמטי ומכני סבירים ומעלה. מסכים לחלוטין.
זה מגבר יקר והירידה במחיר מתאימה למוצר.ואף יותר מכך.

למעלה