מכשפה ? מתי ?

מכשפה ? מתי ?

מתי אדם יכול לקרוא לעצמו "מכשף" או "מכשפה" ? בתור סטודנטית לכישוף שנה א' סמסטר ראשון זה שאלה שלא באמת חשבתי עליה עד כה... אדם יכול לכנות את עצמו בשם זה בתחילת הלימודים... באמצע... אחרי "סיום התואר" ? אולי זה בנאדם שתמיד הייתה לו משיכה מודעת לעסוק, או, שהוא עסק מבלי לדעת עד שגילו לו את משמעת מעשיו ? ואם "מכשפה" זה שם התואר, כמו רופא או כלכלן. אז איך קוראים לאדם שהוא "סטודנט" כישוף ? יש לזה מונח ?

T i a

New member
את התחלת נכון

"מתי אדם יכול לקרוא לעצמו" מתי שהוא/היא י/תחליט. להגדרה יש שני קצוואות: האדם המגדיר והסביבה. אני מחליטה להגדיר את עצמי כמכשפה מול הסביבה מגדירה אותי כמכשפה. את רואה את ההבדל? ולשאילתך השניה, "מכשפה תמלמדת?" תכלס תחליטי את איך את רוצה להגדיר את עצמך ואם יש לך צורך בזה כרגע. בהצלחה הלימודים

תודה

להגדרה יש שני קצוואת : האדם ו- הסביבה, אני חושבת שאני מבינה את ההבדל אבל אני לא מבינה מה שקורה בתוך הסביבה. על פי איזה קריטריונים הסביבה רואה באדם "מכשף" ? מה שהוא עושה בפועל טקסים וכישופים? על פי מספר השנים שהוא למד (עם מדריך וגם אם בלי) ? על פי כמה שהוא יודע ? או, על פי התכונות הטבעיות שלו ? למשל : שהחושים והיכולות העל-טבעיות שלו מאד מפותחים, שהוא יכול לחזות דברים, שהוא יכול להרגיש ולקרוא הילות, הוא מתקשר עם העולם האנרגטי. אני חושבת שיש לי צורך ב"שם" , "מי אני עכשיו" , "מה אני בתוך הסביבה", "איך להתייחס לעצמי"... כשאני מדמיינת את עצמי עומדת מול הקהילה והם שואלים אותי "מה את כאן", אני לא יודעת מה לענות. דיברתי עם חברה לקהילה, אמרתי לה שאני רואה בעצמי מכשפה והיא כעסה, די התפלאתי שהגיבה כך חשבתי שהיא תשמח לשמוע, לטענתה רק אדם שלמד הרבה שנים והוא ממש עושה כשפים וטקסים ראוי לשם הזה. אני אמרתי שלדעתי אדם שיש לו חושים על-טבעיים חזקים והוא בונה את עצמו במודע להיות מכשף יכול לקרוא לעצמו כך, והיא טענה מנגד שמילותיי "חסרות תוכן והיא לא מוכנה להמשיך את השיחה הזאת" מאז אותה שיחה, אני חושבת גם בכלל על המושג הזה "מכשפה".

כשהוא מוציא

מהכוח אל הפועל כישוף המפעיל כוונה , ויש לו שליטה של זימון הכוח מתי שבא לו . גוש

Widsith

New member
זאת הסיבה שאני לא משתגע על חונכויות

אין כזה מדד למתי אתה "מכשף". שזה קורה זה קורה. חונך לא בהכרח יכול לומר לך כזה דבר...

Widsith

New member
סמסטר ראשון?

זה לא אקדמיה. מי שנותן לך קורס בצורת אקדמיה ונותן מן אישור הסמכה כביכול נשמע מעט... מפוקפק, בלי להעליב. זה לא עובד ככה. תקראי לעצמך איך שאת רוצה, כל עוד את שלמה עם ההגדרה.

נושיfay

New member
כנפיים יקרה.

כמו שכמה חברים פה אמרו, יש את ההגדרה שלך ואת ההגדרה של הסביבה. אני לא חושבת שהחברה שלך כעסה, פשוט לשתיכן היתה נקודת מבט שונה על השלב שבו כל אחת מגדירה את עצמה מכשפה.

קודם כל - מה זה "מכשפה"?

תגדירי לעצמך קודם כל מה זה מכשפה, ואז תוכלי לדעת אם את יכולה לקרוא לעצמך מכשפה, או לא. בקשר לכל הקטע הפסאודו-אקדמי "שנה א' סמסטר ראשון" - זה נשמע מסריח. לימודי כישוף אינם אקדמיים. אם ה"מורה" שלך משתמש בזה כמטאפורה בלבד זה דבר אחד (עד כמה שהיא לא מוצלחת), אבל אם הוא מתכוון לזה, אז זה מסריח. רופא, כלכלן, עו"ד, רואה חשבון - אלו מקצועות שבהם ישנם סטנדרטים קבועים בחוק, ישנם מבחנים (במקרים של רופא, עו"ד ורו"ח אלו לא רק מבחנים של האקדמיה, אלא גם מבחנים ממשלתיים, וההגדרה של המקצועות הללו היא לפי חוקי המדינה). אין דמיון בין הלימודים הללו ללימודי כישוף.

לעובר הצחור

דבר ראשון - "תגדירי לעצמך קודם כל מה זה מכשפה" - אני מנסה לבנות לי סכמה, הגדרה "מה זה מכשפה" בגלל זה אני שאלתי בפורום הזה. דבר שני - "שנה א' סמסטר ראשון" - זה הגדרה שאני יצרתי מעולם המושגים שלי, עד שאני אמצה הגדרה אחרת, שזאת גם הסיבה ששאלתי כאן את השאלה. יש לי מורה מדהים, הוא לא אמר לי להשתמש במטאפורה הזאת, זה באמת ההמצאה שלי. דבר שלישי - כשאמרתי שמות של מקצועות פורמאלים, לא התכוונתי בעיסוק שלהם, או בדרך שזה נלמד, אלא- במהות המילה "מקצוע", תחום עיסוק. למשל : כמו שיש אדם שהמקצוע שלו "רופא" , יש אדם אחר שהמקצוע שלו "מיסטיקן".

עורב, לא עובר :)

עובר הייתי לפני שנים רבות, אם כי טעות הסופרים הזו די שעשעה אותי. מה שאני מתכוון אליו - קודם תבני את הסכמה של מהי מכשפה, עוד לפני שאת באה לשאול את חברי הפורום. כמות הניואנסים למהי מכשפה היא די גדולה. אוקי, אני עדיין חושב שזו מטאפורה לא טובה, שעושה עוול מצד אחד לתחומי העיסוק האקדמיים ומאידך ללימודי הכישוף :) אני אישית מתנגד לראות במכשפה מקצוע. זו דרך חיים, זו אמונה, זו תפיסת עולם - אך לא מקצוע. גם מיסטיקן, לדידי, הוא לא מקצוע. לדעתי, הפיכת הכישוף (או המיסטיקה) למקור פרנסה עיקרי, היא הזניית עולם הערכים הרוחני שעומד מאחורי דרכי החיים הללו, ודבר זה הוא גרוע באותה המידה בעיני כמו רבנים המתפרנסים ממתן שירותי קודש. אין לי בעיה עם מתן תרומה או תמורה כזו או אחרת (אני אישית לא אקח), אך לא כמקור פרנסה. שוב, זו דעתי האישית, ואחרים עשויים לחלוק על גישתי זו.

tontie

New member
לכי עם ההרגשה

אין הגדרה ברורה, בעיני עדייף שלא תהיה. לדעתי התואר הוא בעיקרו עיניין של אגו (בלי ללכלך על חשיבות האגו) מתי בן אדם הוא מוזיקאי, מתי הוא נגן ומתי הוא מוזיקאלי? מה ההבדל בין צייר לאמן לצבעי? מי שאינו חשמלאי לא יכול להשתמש בחשמל? לאנרגיה לא אכפת איך את קוראת לעצמך. וכמה פעמים המדע השתנה בעקבות אלה שלא היה להם רקע מדעי רשמי ? אני לא מכיר מילה ל"לא מכשפה" בעברית, וטוב לי ככה. בסופו של דבר כישוף הוא כלי שפתוח לכולנו. אם כשתכני את עצמך מכשפה תרגישי אמונה גדולה יותר בדרך שלך, או חיבור יותר גדול לעולם הזה. תעשי את זה עכשיו. אני אישית עד היום לא מכנה את עצמי מכשף בשבילי הגדרה זה דבר מגביל את האמונה שלי אני לוקח מעצם העובדה שאני חי בעולם חי. אין לי משהו יותר מכושף מהעבודה הגדולה הזאת.

למעלה