מכשפה ? מתי ?

Victoryah

New member
בעיניי

מכשפה זה עניין אישי. כל אחד מרגיש כשזה נכון לו. אני קראתי לעצמי מכשפה עוד לפני שבאמת הרגשתי כך. עכשיו אני בטוחה שאני כזאת. עניין של הרגשה אישית. אבל תהיי בטוחה בעצמך ושנוח לך עם זה. ואת יכולה לקרוא לעצמך גם כמו שאמרו מכשפה מתלמדת. לדעתי, נולדים ככה ויש כאלו שיסכימו וכאלה שלא או שאת כזאת או שלא רק צריך לדעת איך לפתח את זה כמו שאמן נולד עם כישרון ויכולת ופוטנציאל אדיר עדיין צריך ללמוד להתפתח ולהתנסות. יש אנשים עם יכולות מפותחות לא בהכרח הופך אותם למכשפות בעיניי. אבל אני מאמינה שאת תדעי ותרגישי את זה בהמשך:) המון בהצלחה.

תודה רבה
שמחתי לשמוע את דעתך

Bartal j

New member
סטודנטית שנה א סמסטר א לכישוף? איפה מצאת

חוג כזה שמלמד את זה? הוגוורטוס? שלחי לי את זה בבקשה למייל
חח ועכשיו רציני, לדעתי "מכשף" זוהי מילה מאוד כבדת משקל, אני התחלתי ללמוד מאגיה בגיל 16 בהתחלה רק קראתי בגיל 17 התנסיתי קצת יותר (אם כי למען האמת עשיתי תמיד מאגיה עוד לפני שקראתי עליה בעיקר כשהייתי ילדה ולא ידעתי מה זה אז זה הכי נוראי במבט לאחור) לדעתי אנשים כל הזמן לומדים מאגיה וזה שיעור שאף פעם לא נפסק כי תמיד יש עוד ועוד מה לדעת ואין דבר כזה בעיני תואר ראשון שני שלישי עשרים או מליון תארים תמיד יש עוד ועוד ועוד ועוד לדעת ותאווה ותשוקה לדעת עוד שלעיתים רבות אם לא נזהרים זה יכול ליצור גם אובבסיה לכח ולכן צריך לדעת לאזן את זה כמובן. אני לא אדם שאוהב יותר מידי הגדרות והכללות, בעיני מכשפה היא בחורה שמתעסקת באומנות הכישוף, אמנית שמיומנת מספיק בזה ויודעת מה היא רוצה וצריכה לשנות, ובהתאם לכך ולכישורים ולידע שלה היא משנה את המציאות ומשיגה את זה בדרכים שלה. כיום לאחר תהליך ההתגבשות שעברתי אני מגדירה את עצמי במלוא מובן המילה "כמכשפה" לאחר שלקח לי זמן רב לכנות את עצמי כך. כמה זמן? זה משתנה עם האדם לאחד זה יכול לקחת חצי שנה - שנה ולאחר אפילו שנתיים או שלוש או ארבע.

Bartal j

New member
ואיך אני אומרת תמיד

:לכל אחד יש את השיטות שלו להשגת המטרות שלו בחיים בהתאם לבחירתו, לי כמכשפה יש את השיטות שלי להשגת הרצונות שלי והגשמת התשוקות שלי רק לא בדרך "המקובלת של העדר" והנורמטיבית..

תודה

אני מקווה שאולי באמת יום אחד הוגוורטוס יקום לתחייה חחח... אני לא ידעתי איך לקרוא לעצמי, בתור אחת שרק עכשיו ממש מתחילה ללמוד באופן מעשי, וגם לא ידעתי אם זה נכון או לא לקרוא לעצמי עכשיו "מכשפה". כשנכנסתי לראשונה, שזה לא היה מזמן, לקהילה, הבנתי שאני עושה מאגיה בצורה לא מודעת מאז שהיתי קטנה ועד היום. וזה עורר בי שאלות בכלל על המושג מכשפה, האם תלוי בכישורים והיכולות שהאדם נולד איתו או בידע. (שאלה של תורשה ,או, סביבה) למשל : אם למישהו יש רקע במשפחה של אנשים שעסקו במאגיה, והוא מגלה שגם לו יש גם יכולת - האם זה עניין גנטי, ואז הוא "מכשף מלידה" ? אבל אולי באמת אני צריכה לעבור תהליך עד שאני ירגיש שלמה עם ההגדרה
תודה רבה לך, שמחתי לשמוע את דעתך

Bartal j

New member
תראי אני לא יודעת לגבי גנטיקה

אבל ייתכן וזה עובר איכשהו בתורשה אולי משהו אין לי מושג וקשה לדעת אבל למשל סבתא רבה שלי הייתה פותחת בטארוט ומכשפה בעצמה ואני הצאצאית שלה גם מכשפה וגם אימא שלי מכשפה טבעית בעצמה. (בצורה הנוראה כי היא לא מודעת לה בכלל ולא רוצה לדעת) אבל לגבי זה שזה עובר בתורשה אין לי מושגץ לדעתי אנשים מסויימים נולדים "רגישים" יותר מאחרים בגלל כל מיני סיבות ולהם קל יותר לפתח את הכישרון הזה אבל גם בנאדם שלא נולד עם זה כביכול יכול לפתח ולהיות טוב לדוגמא נגן פסנתר מוכשר שיש לו את זה ולא לומד לעומת אדם שלמד קשה ו"עקף" את הנגן המוכשר העצלן בסיבוב בזכות ההתמדה שלו והעבודה הקשה. לדעתי כל אחד יכול לחוש דברים כי זה הכי טבעי שיש ומאגיה תמיד הייתה חלק ותמיד תהיה חלק מאיתנו אבל לא כל אחד יכול להיות מכשף כי זה מדריש אחריות רבה, התמדה, למידה כל הזמן שלא נפסקת לעולם ולעיתים תובענית שמשנה את אורח החיים לחלוטין, ראש פתוח לקבלה לדעתי ובכלל יכולת הכלה ורצון להקריב הרבה דברים ולא כל אחד מוכן לכך לכן לא כל אחד יכול להיות מכשף בעיני, זה כמו שכל אחד יכול להכין אוכל אבל לא להיות טבח או שף מיומן באמת ואם הוא לא נזהר בבישול הוא יכול להשרף, לשרוף או להישאר רעב במקרה הטוב..

FaeryQuiene3

New member
אין מתי

אדם יכול לקרוא לעצמו מכשף או מכשפה למן היום הראשון ללימודים - כל עוד !!! כל עוד הוא או היא מבינים שהשם אינו הופך אותם לאחד בצורה אוטומטית.. כדי להיות מכשפה דרושה עבודה רבה,יומיומית ומסירות.

למעלה