מכתבים ממחוזות סרטניים פרק 4

יחפנות

New member
מכתבים ממחוזות סרטניים פרק 4

יקר שלי , הבוקר קיבלתי מדודתי מכתב , אני מצרפת פה העתק של תשובתי . דודתי היקרה , הבוקר זה מכבר סיימתי את הג´יינט (סיגרית החשיש ) שגילגלתי לעצמי בהנאה , ואמא ישבה לידי והשתנקה . אבל מה לעשות , יש לי סרטן , ואני ילדה מתוחכמת , כבר למדתי איזה דברים טובים מביא הסרטן . או במילים אחרות כמו שהתבטאתי לפני כמה מחברי : " לפני כמה חודשים קיבלתי בתת-מודע קופסא . - פתחתי אותה והיה רשום שם סרטן . היה גם דף הוראות מצורף ומקופל , ובו נרשמו הוראות השימוש . בראש הדף היה רשום - פריווילגיות . מה אני אגיד לך סימה יקרה שלי , אני ילדה יפה ומשוגעת , ואני ילדה שמאד אוהבת פריווילגיות אז ישר בלי לחשוב פעמיים , אמרתי מגניב , ולקחתי את הקופסא אלי . נדמה לי שבחרתי את הטוב ביותר מבין האפשרויות שניתנו לי , נכון , קוראים לזה סרטן , וכולם מאד מתרגשים ומפחדים , אבל מי יודע מה התת-מודע שלי היה מציע במקום ? זה יכול היה להיות דבר הרבה יותר נורא . וחוץ מזה , אינטואטיבית ישר הבנתי שיש הרבה דברים חיוביים בסרטן , וכל יום חולף מראה לי צדדים נפלאים נוספים . סימה שלא תביני לא נכון , אולי אם המחלה היתה מוצעת לי במודע , אולי הייתי חושבת אחרת , אבל מה שקרה בתת-מודע , כבר קרה , אז מה אני אסרב ללמוד מכך כל מה שאני יכולה , רק בגלל שאני לא זוכרת מתי עשיתי את הבחירה ? בואי תראי איך זה פועל , היום למשל כשקראתי את מכתבך היה לי קל להפעיל פריווילגיה . - התעלמתי מכמה שורות , וקפצתי על חלקים מסויימים , לא בגלל שאני חושבת שדיברת שטויות , ההפך הוא הנכון , אלא בגלל שהבחירה שלך במילים נוגדת כרגע את הלקסיקון שלי . בואי תביני , במשך השבועות הקרובים כל עוד אני על כימו , הולכת להיות סביבי חגיגה . את מוזמנת להצטרף אליה , אבל מוזמנים אליה רק אנשים שמוכנים לחגוג את החיים , אני אספר לך קצת על המסיבה הזאת כדי שתוכלי לשבת ולכתוב לי מכתבים מגניבים בלי שאצטרך לצנזר משפטים הכתובים בזוית הראייה הכהה של החיים . בואי ואגלה לך כמה דברים . אולי אם את תביני את הצורה בה אני מתייחסת לסרטנים , זה יעורר אצלך כתיבה הרבה יותר פוריה ומשוחררת . קודם כל , - הסרטן הזה , הוא שלי . .... . ו-אשמה , היא מילה לגמרי לא נכונה . אני לא אשמה , אשמה זה מושג רחוק ומוזר , כשמדובר בסרטן , . אני הוא גופי , וגופי הינו ביתי , אני הילדה , אני היוצרת , אני האמן של חיי . אני הבוגרת , וכל מה שקורה לי בפנים לטוב או לרע , אני יצרתי , במודע , או בתת מודע . בדיוק כמו שאני יוצרת משפטים ממילים , מטביעה אותם בדפים , אם כתבתי משהוא וזה לא נראה לי מסיבה זו או אחרת , אז פשוט , משמידים את הנייר , ומתחילים מהתחלה . אז אני לפני כמה חודשים יצרתי פסל קטן . בואי , תפתחי את עצמך ותני למילותי להובילך למחוזות דמיונך . .... לפני כמה חודשים היה לי גוש חימר , חלק שבי היה משועמם , כי הבוגרת שבי זרקה את הקטנה שבי וסגרה אותה היכן שהוא בתוכי , זו הקטנה , לקחה את גוש החימר והלכה לתור בחלקים הנסתרים של דימיוני . היא צרחה ובכתה , והמבוגרת לא שמעה ולא שעתה . אז הקטנה כדרך ילדים כנראה החליטה לשחק בדווקא , אחרי הכל צרכיה נשארו בלתי ממומשים . אז היא הלכה והתיישבה בדיוק בין הלב והריאה , היא התנדנדה על העורק הראשי שמספק את הדם לראשי , אולי היא רצתה להיות קרובה אלי שמחליטה מה עושים ואיך חיים , כנראה שלא שהיתי אליה , היא כנראה שהתעצבה לה ובכתה ודמעותיה המסו את החימר , וזה נזל וסתם את הווריד שמספק חמצן לראש . והתחיל לגדול , ולגדול . מתי שהוא כשהגוש איים בחניקה וגופי הפך תשוש מהמעמסה , הבנתי שהפעם הריב הפנימי שקיים בתוכי אכן חולל דבר קשה נורא . אז הלכתי לרופאים , להרבה רופאים , ואמרתי להם , תראו יש בי משהוא שמקנן בי והילדה שבי זו שיכולה לתור בקלילות המרחבים הפנימיים שלי , מתחמקת , היא כמעט נעלמה , ואינה רוצה לגלות לי את הסיבה . והם , הרופאים חיפשו , ואמרו לי שאני הוזה שהכל איתי כשורה . ושאני אפסיק להמציא שיש לי מחלה , ובכל מקרה כבר הפכתי להם למטרד , אז הם אמרו שאני פסיכוזומתית , וניקו את ידיהם . מצבי הלך והורע , בכל יום חולף יותר ויותר , בסוף כבר הייתי בטוחה שכל מה שקורה לי הוא הצגה ואם היה נשאר מספיק כוח בגופי בוודאי הייתי קמה והולכת להתאשפז במחלקה סגורה בבית חולים לחולי נפש . בסוף אחרי הרבה חודשים מעייפים , הגינקולוג שלי , נשאר היחידי למעט אחותך - (אמא שלי) ,שעדיין האמין לי , הוא היה זה שמצא . ( הוא היה רופא אנושי . הוא לא שיחק אלוהים כמו מרבית הרופאים , ) אני אפילו הבטחתי לו בצחוק שאני ארים את הרחם לבית החזה כדי שהוא יוכל להמשיך ולטפל בי . כי איתו הרגשתי בטוחה . את יודעת סימה כשגילו לי שיש לי סרטן , הרגשתי הקלה . תראי , כשאני חשתי בברור שכוחי אוזל במשך החודשים שקדמו לידיעה , ולא מצאו מה יש לי , חוסר הידיעה הוציא אותי למסעות ארוכים בצדדים המפחידים של המוח . אבל סרטן , - סרטן זה שום דבר , . את יודעת , אני הייתי רק בת אולי 11 כשלאמא היה סרטן , קשה לי להגדיר את מה שחוויתי , אבל אני בברור זוכרת שראיתי את אמא יוצרת את הסרטן , וחוויתי באמא מרפאה את עצמה מהסרטן . והיא התרפאה . אחר כך במשך שנים ניסיתי להסביר לאמא את מה שאני ראיתי כילדה . היא אף פעם לא שמעה , היא לא רצתה לשמוע , אמא לחמה בסרטן בדרכה . כשלאמא היה סרטן , זה היה עדיין בתקופה שלא היו קיימות התרופות שכיום נמצאות . אז , סרטן היה נחשב בסטטיסטיקות הרפואיות כמחלה חשוכת מרפא . אמא הסתירה ככל יכולתה את תחושותיה , אבל מה לעשות , אני עדיין הייתי ילדה וראיתי לה בעיניים , וגם בלילות הייתי מסתתרת וצופה בה כשהיא היתה יושבת שעות על גבי שעות עם עצמה , מקדמת את אור הבוקר המפציע עדיין בכיסאה . מה שאני זוכרת בחוויה האישית שלי עצמי , זה שאז , בשעות ההן של הלילה היה לי נראה כאילו היא מנהלת משא ומתן עם האלוהים שלה , סימה , שם היא ריפאה את עצמה . אמא עדיין בטוחה שהרופאים שלה הצילו אותה . אם אמא היתה רואה מה שאני ראיתי כשצפיתי בה , היא לבטח היתה כה מתגאה בעצמה , ואולי היתה מודעת פעם אחת ולתמיד לכוח שיש בה עצמה . אולי היא היתה יודעת שכשיש כל כך הרבה כוח , אז אפשר להפסיק לפחד . סרטן זה שום דבר , אני ראיתי את אמא מתרפאה , אז בטוח שאם אני ממש רוצה , אז גם אני יכולה .

יחפנות

New member
ב´

סרטן זה שום דבר , אני ראיתי את אמא מתרפאה , אז בטוח שאם אני ממש רוצה , אז גם אני יכולה . הבעיה שלי היתה אחרת מאשר של אמא שלי , אני ידעתי שבתוכי ישנה ילדה מרדנית ומתאבדת , ואם לא מתייחסים אליה , היא יכולה להיות מאד לא צפויה . ואני כבר לא התייחסתי אליה כבר זמן רב . תראי אני לא יכולה לרפא את עצמי לבד , בשביל זה אני צריכה את הילדה הפנימית שלי . הפחדים שלי מגיעים מדימיונה המפותח , אז כדי לנקות את המערכת הפנימית שלי אני זקוקה לשיתוף פעולה איתה , אז עד שניצור אמון זו בזו , הגוף זקוק לעזרה בלהקטין את המסה של הגוש , ולכן אני משתמשת בעזרים הכימיים שנותנים בבתי החולים . אם אני אהיה רעה אל הילדה שלי ואני שוב אכריח אותה לעשות דברים בניגוד לרצונה , אני אסבול נורא . אז במקום זה , אני - בימים אלו לוקחת את הילדה הקטנה שבי לסיבובים פנימיים . מלטפת אותה כל הזמן ועושה לה חגיגה . כי היא לא אוהבת הכי בתי חולים ומחטים , לכן אם היא צוחקת היא יותר רגועה ויותר מגיבה . אני יהפוך אותה מילדה סוררת , לילדה נהדרת . כל מה שהם עושים בבתי חולים , זה להתקיף , הם חושבים שסרטן זה מחלה ומתנהגים אליו מינימום כמו שהיו תוקפים את סדאם חוסיין . ומתקיפים אותו בהתקפה חזיתית ישרה , ושוכחים שלמעשה אני גרה באותה מדינה , והם משמידים בי גם ערים בריאות . ואני מצטערת , למרות שאמא שלי כמו כולם רוצה לתקוף את המחלה , אני דווקא רוצה לדבר איתה . להבין למה היא באה ( עם כל יום חולף נטול פחדים , אני מגלה עוד ועוד . ) אני רוצה להבין למה דווקא סרטן , למה דווקא שם (המיקום שלו ) והלוא זוהי יצירתי (והלוא גם החלק של הילדה הוא למעשה אני ) וגם כשמדובר ביצירה חריגה הרי יצירה עשויה מסמלים שמסמלים תנודות אצלי בתת-מודע . והנה הם רוצים שאני אשמיד את היצירה , רגע . צריך להבין , כי אני לא רוצה להמשיך ללכלך ככה קנווסים כל החיים . ולא לשכוח שצריך הרבה טרפנטין לנקות את הצבעים הלא נכונים . אז זה מבחינתי בדיוק הזמן להיות אל הסרטן נחמדים , ואולי בשיחת הבהרה פנימית יש לי סיכוי לדעת יותר דברים . והלוא סרטן , זה צורה של הגוף לומר : "היו פה קצרים , בין הנפש לגוף + אחוזי הזנחה + אי איכפתיות וצבירת ליכלוך . ואני , (הגוף) מתריע כבר זמן מה , ואת לא מבחינה . יש לי פה מיקרה של חוסר התאמה בין הנאות הגוף והנפש ." אז את רואה סימה , זו לא הענשה אלא בוחן פתע בלמידה . לא צריך לצאת למתקפה , אלא ללמוד ככל יכולתך . כשאבין את הסיבות , ואתקן אותן בנפש , הגוף בלווא הכי יגיב ויחזור לתיפקוד יעיל יש תעודות שיעידו על כך . זה אחרי הכל גוף , HAND MADE ע"י אלוהים . והכימותראפיה - נו זה קצת עונש , אבל גם לזה יש דברים חיוביים , לימודיים . למשל היום אני מנסה להבין מה זה העונש הזה על נשירת השיער . ההקאות לא עושות עלי רושם , אני אוהבת להקיא , אולי לכן זה לא מגיע בתדירויות גבוהות . נדמה לי שקוראים לזה הסבירות המדהימה של חוקי מרפי . דהיינו כל מה שאתה מחכה לו , בוודאי שלא יופיע , וכל מה שאתה מפחד מפניו ירדוף אחריך וישיגך עוד לפני שתספיק להתכונן . שאר תופעות הלוואי , כנראה מפחדות להופיע אצלי כי אני משוגעת ומסביבי יש רק צחוקים והנאה . והשיער הנושר הוא ולא אחר - העונש הגדול מכולם . אבל נפסיק לדבר על זה משום שאני הילדה . חוגגת את ההיסטריה הזאת כבר יומיים רצופים . ודופקת מספיק פז´ם על פחד חשיפה בשעות היום בכדי שאתן לזה למלא את לילותי . אז זהו סימה . זה מה שרציתי להגיד . ואנשים יכולים לפחד , אבל אני לא אסתכל להם בעיניים . כי אני לא רוצה שהם ילכלכו לי את המחשבות הטובות , ואם אסתכל עכשו כשרגישותי מרקיעה לה אני עלולה להאמין להם . והם מבחינתי יכולים לקרוא לי משוגעת , אבל בטוח שהם חושבים שאני משוגעת מטריפה . ובהחלטה מודעת לחלוטין אני הולכת לבלות את השבועות הקרובים של הטיפול הכימי בחן והנאה של ילדה בת שלוש . ומלבד ההנאה הכרוכה בדבר , יש לכך יתרון גלוי נוסף - גיליתי שכשילדים מגיעים לבתי חולים היחס אליהם הוא יחס מועדף , תמיד מרגיעים אותם ונותנים להם סוכריה ומספרים להם בדיחה עד שהם צוחקים נורא . ואז כשהם רגועים , הרבה יותר קל לשאת את הטיפולים . אז ככה אני רואה את כל הסיפור . ובכיף אקרא מליוני מכתבים שמספרים לי סיפורים מצחיקים . ושימנעו ממילים עמוסות לעייפה בנסיון לומר לי שאתם איתי , מילים כבדות תחת מסה של אי נעימות מלווה בחובה . מילים מהצדדים האפלים והשחורים של הכתיבה . אז ,קחי נייר ותכתבי לי בצבעים . תספרי לי למשל , איך שאת רואה את החיים . ואם את רוצה לחזק אותי , אז בעיניים שלי זה נורא פשוט . תגידי לי את באמת רוצה שאמיר את כל ההנאה הזאת כדי להבין ולתפקד כמו שאימי רואה את הדברים ? השתגעת ? אני אפחד נורא . לילה טוב עכשו , אחייניתך המטורפת והישנונית . - אני . 20 לאוקטובר 1995

למעלה