מניעת נישואין

מצב
הנושא נעול.

mrbarone

New member
מניעת נישואין

מניעת נישואין
התגרשתי בבית הדין הרבני (מאישור ההסכם עד הגט) לפני זמן קצר. הגרוש שלי ידע על קשר שהיה לי בזמן הליכי הגירושין (הקשר התחיל במהלך הליכי הגירושין) כעת הוא מעוניין למנוע ממני סיכוי של חתונה עם אותו אדם. הוא טוען כי יש לו הוכחות (תמונות?) 1. האם הרבנות תסכים לדון בדבר כזה לאחר שאנו כבר גרושים? (בכל מקרה אני לא מקבלת מזונות אישה) 2. אם כן, מה ניתן לעשות / לומר כדי שלא ידונו בתיק? 3. האם יש השלכות לגבי ילדים אם ייוולדו בעתיד באם נחליט להתחתן ונעשה זאת בחתונה אזרחית? תודה

תשובה

מניעת נישואין
התגרשתי בבית הדין הרבני (מאישור ההסכם עד הגט) לפני זמן קצר. הגרוש שלי ידע על קשר שהיה לי בזמן הליכי הגירושין (הקשר התחיל במהלך הליכי הגירושין) כעת הוא מעוניין למנוע ממני סיכוי של חתונה עם אותו אדם. הוא טוען כי יש לו הוכחות (תמונות?) 1. האם הרבנות תסכים לדון בדבר כזה לאחר שאנו כבר גרושים? (בכל מקרה אני לא מקבלת מזונות אישה) 2. אם כן, מה ניתן לעשות / לומר כדי שלא ידונו בתיק? 3. האם יש השלכות לגבי ילדים אם ייוולדו בעתיד באם נחליט להתחתן ונעשה זאת בחתונה אזרחית? תודה
תשובה
הפסיקה קבעה שביה"ד הרבני מסיים את תפקידו עם מתן פסק דין לגירושין (או אישור הסכם גירושין). יש לו סמכות נמשכת רק בענינים מצומצמים כמו החזקת ילדים. נראה לי שאם היה כאן רק אישור הסכם גירושין ביה"ד סיים את תפקידו והוא לא יכול לדון בענינים שאפשר היה לעורר קודם לכן. אם תוגש תביעה אני מציע לטעון חוסר סמכות. לגבי ילדים לא נראה שיש השלכות. ילד הוא ממזר אם נולד לאשה נשואה ממי שאיננו בעלה. לפי הנתונים שמסרת זה לא המקרה.

לדעתי

מניעת נישואין
לדעתי
סמכותו של בית הדין הרבני היא "ענייני נישואין וגירושין" ולא רק הגירושין עצמם. אם הגרוש שלך יעלה טענה כי אסור לך להתחתן עם הגבר השני אזי זה ענייני נישואין והסמכות לכך נתונה להם עפ"י חוק בתי הדין הרבניים. לעומת זאת די מעניין לראות מה הגרוש שלך יטען, הרי מבחינה הלכתית הוא צודק ב 100% כי אשה שיש לה קשר במהלך הנישואין עם אדם נוסף (למרות שהייתם בהליכים, אך בכל זאת עדיין הייתם נשואים), היא אסורה לבעלה ולבועלה, כלומר אסור לך להתחתן גם אם אותו אדם נוסף (המקורות הלכתיים הם מאוד ברורים ולא חסרות מקורות). לא מוכר לי פס"ד של בית הדין הרבני שאסר נישואין כאלו (הייתי שמח לקבל הפניות לפס"ד - אם ידוע למי מהעו"ד כאן). מכאן השאלה אלו הוכחות יש לו כי מאוד יקשו על אדם שינסה לאסור עלייך נישואין עם אדם אחר. לגבי ילדים - כנ"ל דברי עו"ד פנדריך

אני מסכימה עם עו"ד פנדריך

מניעת נישואין
אני מסכימה עם עו"ד פנדריך
אם כבר התגרשתם ובעלך יגיש תביעה בענין זה - תטעני לחוסר סמכות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה