מסמכים עבור מכירת דירה כשהמוכרים חיים מחוץ לישראל

een ogenblik

New member
מסמכים עבור מכירת דירה כשהמוכרים חיים מחוץ לישראל

שלום,

האיש ואני רכשנו דירה לאחר שהתחתנו, ולאחר שנים מספר עזבנו את ישראל. לאחרונה החלטנו לצמצם את קשרנו הבירוקרטים עם ישראל, וכחלק מכך גם למכור את הדירה הנ"ל.

אפשרות אחת היא שמי מהורינו יטפל במכירת הדירה.
אפשרות שניה היא שאחד מאיתנו יסע לתקופת חודש לנסות לטפל במה שיותר הליכי מכירת הדירה, ואם לא יצליח לסיים זאת, המלאכה תחזור לידי ההורים.

אנו מבינים כי עלינו לחתום על ייפויי כח מיוחדים בקונסוליה. אך השאלה היא מה צריך להיות בדיוק על אותו ייפוי כח, או שאולי צריך יהיה לחתום מייד על יותר מייפוי כח אחד.
(אפשרויות שחשבנו עליהן:
א. יפוי כח של מי שנשאר בבית המייפה את כחו של מי שנוסע לישראל לטפל במכירת הנדל"ן,
ב. יפוי הכח לעיל פלוס ייפוי כח של שנינו להורים לטפל במכירת הנדל"ן,
ג. כל קומבינציה אחרת אפשרית)

בתודה מראש

מוכרים החיים בחו"ל

שלום רב,
באפשרות הראשונה, יהיה עליכם לחתום על ייפוי כח בפני הקונסול. יפוי הכח יסמיך את ההורים לטפל במכירה בשמכם.
האפשרות השנייה, לפיה אחד מכם יגיע לארץ לטפל בענייני המכירה, מצריכה אף היא ייפוי כוח קונסולרי מבן הזוג שנשאר בחו"ל. סביר להניח שלא תספיקו לטפל בכל ענייני המכירה בתוך חודש ולכן עדיף במקרה כזה להוסיף ליפוי הכח גם את ההורים מיופי כח.
בברכה,
עופר גת, עו"ד

een ogenblik

New member
האם מסמך אחד מספיק

או שצריך לחתום על שני מסמכים שונים?
(אחד מזה שנשאר בבית לזה שיסע,
שני משנינו להורים)

יפוי כח קונסולארי למכירת הדירה

כדאי שינוסח או לפחות יאושר ע"י עוה"ד שייצג אתכם בעסקה.
יותר מזה, כשאני מייצגת מוכרים תושבי חוץ אני דורשת מהרוכש להמציא לי נוסח יפוי כח שיהיה מקובל על הבנק ממנו הוא מתעתד ליטול משכנתא. מנסיוני, הבנקים, לפעמים פוסלים יפויי כח בעלי נוסחים דומים אם הם לא זהים לנוסח שלהם.
&nbsp
חוץ מיפוי הכח הקונסולארי, יש מסמך נוסף שתצטרכו לחתום עליו מול הקונסול והוא הדיווח לרשויות המס. יש הוראה חד משמעית של מסמ"ק לא לקבל דיווחים החתומים עפ"י יפוי כח.
&nbsp
זה על קצה המזלג, כדאי כמובן לקבל ייעוץ פרטני.
&nbsp

למעלה