מספיק חלב?

רונתה

New member
מספיק חלב?

הבת שלי בת 3.5 חודשים. מההתחלה ינקה מצוין. לאחרונה התחלתי לשאוב פעם ביום כדי להאכיל גם לקחת מבקבוק. בתחילה השאיבה הלכה מצוין, תוך 10-15 דקות שאבתי כ- 150. בשבוע וחצי האחרונים נראה כאילו אין לי מספיק חלב: אני לא מרגישה שהציצים מתמלאים כמו קודם, כשהקטנה יונקת הרבה פעמים "משתוללת לי על הציצי", אני מעבירה אותה צד ואז נרגעת יותר, בלילה היא מתעוררת אחרי 5 שעות ולעיתים אף פחות כשלפני כן החזחקה אפילו שבע שעות ויותר, אני לא מצליחה כמעט לשאוב- הולך ממש ממש בקושי, בכל מיני זמנים.
האם יכול להיות שיש לי מעט חלב? לא אומרים שהשאיבה וההנקה מגבירות ייצור? אז למה יש פחות? מה אוכל לעשות?
תודה מראש.

ירידה בתפוקת החלב?

אני אחלק את התשובה לשתיים בגיל 3.5 חודשים אין סיבה לחוש את מלאות השד כפי שהרגשת בתחילת הדרך, אופן הפעולה של השד ויצור החלב משתנה ולכן השדיים חוזרות להרגיש כשדיים של אישה שלא מניקה.
גם מבחינת התינוק, תינוק בן 3.5 וחצי חודשים הוא תינוק סקרן שעלול לאבד את המוטיבציה על השד מהר אם יש משהו בסביבה שמושך את תשומת ליבו...
אז תתחילי לשים לב האם יש הנקות מסוימות וזמנים מסויימים בהם את מזהה את ההתהגות "המשתוללת" יותר..... למשל אחד הדרכים לבודד את ההתנהגות זה לזהות כיצד מתרחשות הנקות הלילה, האם הן נינוחת יותר?
את יכולה לנסות ולהניק בסביבה עם פחות גרויים שמשפיעים על התינוק - בלי טלווזיה, טלפון.... להכנס לחדר חשוך שקט, אם תזהי יותר שקט זה בהחלט יכול להסביר את ההתנהגות של התינוק. יכול להיות שהקיצור בשנת הלילה מאפשר לתינוק להשלים פערים שהצטברו ביום.
אין סיבה שמנגנון הנקה יפגע לאחר 3.5 חודשי הנקה תקינים אםההתחלה התנהלה באופן תקין.
חשוב לעקוב אחר מתן שתן (6 חיתולי שתן ביום) צואה היא כבר לא מדדי לתפוקת החלב. והמדד האוביקטיבי עליה במשקל שייתן לך אינקציה האם יש או אין ירידה בתפוקת החלב.
לגבי שאיבות, אני לא יודעת להסביר את העבודה שהכל הלך טוב ופתאום "התקלקל", צריך לבדוק את המשאבה, את השסתום החד כיווני, איכות הואקום.
להשתדל לבצע שאיבות מבלי לשבת ולספור טיפות, להתבונן בתינוק , להריח חיתול להשתדל להשאיר את המוח מחוץ לפעולה.
אני מציעה שתמשיכי להניק, תנסי ללמוד את ההתנהגות של התינוק - מה הוא אומר? אם הוא כרגע יותר סקרן ורוצה לשחק תאפשרי לו , אם הוא יהיה רעב הוא ידרוש.
תקחי אותו לשקילה ותוודי שאכן קצב העליה במשקל נשמר, תעכבי אחר חיתולי שתן.....
ותנסי להמשיך אם השאיבה ולראות מה קורה...
האם התחלת ליטול גלולות?
האם יש סיכוי להריון?
בהצלחה,
ליאת ארנון

למעלה