מסקרן אותי

פוגטיב

New member
מסקרן אותי

איך הדתיים מתייחסים לפרשנות הביקורתית של התנ"ך. ולטענות המוכחות כי התנ"ך נכתב בידי בני אדם, ראו: ריבוי גרסאות של סיפור אחד, חוסר אחידות סגנונית, סתירות עובדתיות.

אטבית

New member
ישר כח!

יפה מאוד שאתה מיתעניין בעולם של אנשים אחרים לא כל אחד מסוגל לזה! הם פשוט לא מאמינים וזהו! ושוב יפה מאוד!

יום.

New member
אבל התנ"ך אכן נכתב ידי אדם

ואני לא מדברת על חמשת חומשי תורה שנכתבו ע"י אלוהים. הכתובים (נביאים ומגילות) נכתבו ע"י בני אדם ועל כך אין שום מחלוקת (יש מחלוקות בקשר ל"מי כתב מה"), עצם כך שהם נכתבו ע"י אדם פותח אפשרות לגירסאות סיפור שונות ואף סותרות שלרובם אם לא לכולם ישנה פרשנות מיישבת.

Alcharzor

New member
אני לא רוצה לפגוע

אבל את באמת מתארת לאצמך את אלוהים יושב ליד נר עם נוצת צופור כותב אותיות על פפירוס ? זה פשות מצחיק . הכוח שאתם קוראים לו אלוהים השתתף בפעולה את בלבד בכל הקיום של היקום שלנו והיא :הוא נתן אנרגיה להיבצרות היקום זהו נקודה מעז הוא לא יכל לעשות כלום כי אנחנו נמצאים במערכת אחת והוא נמצא מחוצה לה

למה לא? ליתר דיוק הוא הכתיב הכל

למשה בסיני, גם את סיפור מותו (של משה) בלשון עבר. כשאתה עובר לדת אחת מסויימת, אז אין בעייה למצוא סתירות, שלא כמו באידיאה המופשטת. גם עצם העובדה שהאל מופיע אצל עמים שונים בשמות שונים ובצורות שונות, מה שהביא לא אחת למלחמות עקובות מדם, סותרת את קיומו של "כוח עליון" נבון. מאידך, לא רק המצאת מילה נרדפת (הגדרה?!) לאלוהים - המפץ הגדול, בו אתה לא רק מאמין אלא גם מזהה כאלוהים של יום?!

Alcharzor

New member
הממם

אף פעם לא אמרתי שאני אתאיסת כפי שאתם תופסים אותו אני יותר הממממממ איך להגדיר את זה "אחד שמנסה להגדיר משהו שאי אפשר להגדיר אותו" (LOL)

idanyd

New member
LOL

ראשי תיבות של Laughing Out Loud (צוחק בקול). לזה ניתן להוסיף את ROFL - Rolling On Floor Laughing.

יאנוס

New member
יום

כשתקראי את הדברים הבאים כבר יהיה אחרי יום כיפור. אני מקווה שצמת היטב. שחשבת על כל חטאייך. כלפי בוראת עולם. כי הרי כלפי האנשים הפשוטים אנו מחויבים לבקש סליחה מיד עם עשיית העוול בעצם מיד עם ההכרה בעשיית העוול. צום קשה ומענה שיהיה לכול הצמים.

יום.

New member
אז ככה

Alcharzor נוצת ציפור וכותב בפיפרוס? לא אין לי מושג על מה אלוהים כתב את התורה >לכאורה או שלא לכאורה< ומי אמר שכאשר כתב אותה הוא לא פשוט ברא ספר מושלם (הרי אלוהים מסוגל להכל לא?)? יאגוס לשאלתך לא, לא ביקשתי סליחה ובטח שלא מחילה אין חטאים ביני ולבין בורא/ת עולם עם ישנם חטאים הם כלפיי. ולבקש סליחה מאנשים? לכך אינני זקוקה ליום מיוחד אני מבקשת סליחה כשאני מרגישה את הצורך לכך. אכן צום קשה ומענה יום

למעלה