מסתבר שחזרנו לשנות ה30

omerlich

New member
"במקום שבו שורפים ספרים ישרפו גם בני אדם.."

כך אמר היינריך היינה בסוף המאה ה19 בלי לדעת עד כמה זה יהיה נכון בשנות ה30 של המאה ה20. רבותיי ההיסטוריה חוזרת?

omerlich

New member
מסתבר שחזרנו לשנות ה30

במאה הקודמת,הגרמנים שרפו ספרים "בלתי מוסריים" האם כעת קומץ בארץ עושה אותו דבר לברית החדשה?

אל תדאג, ההיסטוריה לא חוזרת.

ליל שריפת הספרים היהודיים ובתי הכנסת אורגנו על-ידי הממשל הנאצית, כאשר התנקשות בשגריר גרמניה בצרפת על-ידי צעיר שהיה במקרה יהודי היוותה את ה"דחיפה" למעשה. המעשה המתועב שנעשה באור יהודה היה בעל משמעות סימבולי בלבד, ועלינו לוודא שמעשים כאלה לא ייעשו - ואם ייעשו, אז שיישארו בגדר סימבוליים ויפגעו בספרים, ולא בבני אדם. אני אגב, חדש בפורום. אני גם מוכר כ-Dexter5, פשוט נמאס לי מהכינוי המטופש ההוא, אז החלפתי באחר ע"ש טימור לנג, מייסד האימפריה הטימורית. דיונים פורים!

שריפת ספרים

חוסר הסובלנות אצל היהודים הדתיים הוא קיצוני ביותר. ממש חשכת ימי הבינייים. זה שיש יותר מאמינים בברית החדשה בעולם - זה ממש לא מעניינם של החשוכים האלו. ומשום מה לא שמעתי את "גדולי ישראל" משמיעים את קולם הערב כקולו של עורב.

הוא לא היה קשור ישירות לג'ינגס חאן.

אבל הוא היה סבו רבו של באבור מייסד האימפריה המוגולית בהודו.

חכה חכה שהחרדים יעלו לשלטון

עוד כמה שנים דברים כאלה ייעשו מטעם הממשל החרדי. וגם בני אדם הם כבר הספיקו לשרוף: לפני כמה שנים היה חרדי שהצית בית בושת ושרף כמה זונות בחיים.

למעלה