מעברים

אמ אנד א

New member
מעברים

היא אישה, משכילה, נאה, עוסקת במקצוע הרפואה, נוגעת סביב החמישים, עלתה לארץ לפני כארבע שנים, מרוסיה, ממקום של להטיב עם החיים. אני מנסה להבין איך היא מתמודדת עם כל כך הרבה שינויים בחייה, בגופה, בנפשה, בתקופה כל כך קצרה. לא קשה לך השפה החדשה? אני שואל, והמקצוע שהתמחית בו שם, ברוסיה, ופה לא מאפשרים לך מפאת הגיל לעסוק בו, זה לא מתסכל? אני דוחק בה. והגוף שהיה, וההורמונים שאינם, פיזית זה בטח משפיע, אני תוהה, תבין, היא עונה לי בשקט מופלא, חצי שנה לאחר עלייתי לארץ, הבנתי, שלא רק שהבעיות הכלכליות שלי לא תעלמנה, אלא שעליהן תתווספנה בעיות פיזיות חדשות, בעיות של בלאי כתוצאה מ"גיל המעבר". החלטתי שאני לא מסוגלת להתמודד עם כל כך הרבה מעברים בחיי, דחקתי לשולי החיים את כל מה שקשור בגיל המעבר, ופיניתי את עצמי להישרדות. אגב, היא אומרת לי, אתה יודע שברוסיה לא מאשפזים אנשים מעל גיל 70 בבתי חולים? מה? אני נדהם, בגיל 70 נפסקים החיים ברוסיה? היא מביטה בי ומחייכת, תבין, היא אומרת, החיים ברוסיה נפסקים הרבה לפני גיל 70.

Sודית

New member
לדעתי נושא מאוד כאוב ../images/Emo10.gif

מכירה סיפורים דומים, הרבה יותר עצובים, כואבים אפילו כאלה שבאמת מזעזעים. סודית שגם בתור ישראלית... לא ממש מאושרת במדינה של היום.

אני ME

New member
עצוב ואמיתי עד כאב

איך לקרוא לך? אם אנד א? - שם נורא :))- תודה על סיפור מהחיים

למעלה