מעבר לאירופה - אזרחות אירופאית - ענייני מס הכנסה ועוסק פטור

love2014

New member
מעבר לאירופה - אזרחות אירופאית - ענייני מס הכנסה ועוסק פטור

שלום רב לכל חבריי הפורום,

אני אשמח לקבל מידע מכל מי שעבר את התהליך, עובר אותו או יש לו מידע!!!
אני סוגרת השנה את העוסק פטור שלי בישראל, אני מתכוונת להגר לאירופה בתחילת 2019.
1) האם עליי להמשיך לדווח למס הכנסה ומע״מ כל שנה גם כשעברתי לאירופה ללא כוונה לחזור לארץ?
2) הבנתי שהגשת בקשה לניתוק תושבות היא רק אחרי כמה חודשים שאפתח חשבון בנק בחו״ל, וארשם בעירייה בחו״ל, דירה וכו... האם זה נכון?
3) אם אפתח עוסק פטור בחו״ל אצטרך לשלם כפל מס בארץ ובחו״ל?

אשמח מאוד לכל מידע!

ערב מקסים

BigBadWolf

Member
יכול לענות על חלק

אין לי עסק משלי, אבל אני יכול לענות מתוך ידיעתי על מעבר לחו"ל, בעיקר על 2 ו-3.

1. דין הדיווח יהיה זהה לזה של כל עסק עצמאי שנסגר, בלי קשר למעבר לחו"ל.
2. ניתוק תושבות הוא רק לאחר 5 שנים כבררת מחדל, את זה אמרו לי בביטוח לאומי. אם משום מה בוער למישהו אפשר להגיש בקשה פרטנית לאחר 3.
3. תלוי באיזו מדינה. בעיקרון, התשובה היא כן כבררת מחדל, אבל יש לישראל הסכמי מיסים עם הרבה מדינות שלפיהן משלמים רק לאחת המדינות. לכן, צריך לבדוק באופן ספציפי את המדינה אליה את מהגרת.

love2014

New member
תודה רבה לך...שאלה נוספת

ציינת שניתוק תושבות זה רק לאחר 5 שנים? זה משהו שעשית לאחרונה?
אין אפשרות לקבל ניתוק תושבות לאחר כמה חודשים?

מדינות אירופה גרמניה או הולנד...יש הסכמי מיסים?

תודה על העזרה.

BigBadWolf

Member
לא משהו שעשיתי או אעשה, אני באנגליה רק באופן זמני

עדיף שתשאלי את הגופים הרלוונטיים, אני קיבלתי את התשובות האלו כשהלכתי לביטוח לאומי. הם היו מאוד נחמדים. כאמור, התשובה שלהם הייתה 5 שנים כבררת מחדל ולא פחות מ-3.
אני יודע שעם גרמניה יש הסכמי מיסים כי יש לי אזרחות גרמנית. גם עם בריטניה יש הסכמים. לגבי השאר אני לא יודע (אין הסכם כללי עם האיחוד הארופי, צריך לברר על כל מדינה בנפרד).

בכל אופן, לא התעמקתי בנושא יותר מידי כי אני מתכנן להיות בחו"ל כ-3 שנים, 4 לכל היותר.

forglemmigej

New member
האם יש לך איזו תוכנית עיסקית להתישב בגרמניה או הולנד

את דוברת את השפה בכלל , מבינה את המנטליות המקומית, מודעת לכך שיש קצת מיתון לאחרונה ואנשים ממעטים להוציא את כספם על מה שלא ממש ממש זקוקים לו

ביטול תושבות עם העזיבה

אני ביטלתי את התושבות מספר ימים לפני שעזבנו. ניתן לעשות את זה במקרים בהם העזיבה איננה זמנית, את צריכה למלא שאלון לקביעת תושבות ולציין שתאריך החזרה אינו ידוע.
https://www.btl.gov.il/Insurance/Living_abroad/Pages/keitzadmedavhimaletziyalehutzlaaretz.aspx

אבל את צריכה להיות מודעת לכך שעתם זה מבטל את האפשרות לקבל שרותים רפואיים בישראל ואם תחזרי תצטרכי להמתין חצי שנה (אם אני זוכרת נכון) לפני שתוכלי להירשם לקופת חולים ולקבל זכויות של תושב.
המלצה שלי, לפני שאת עוזבת את הארץ תפתחי לך אפשרות לקבלת שרות אישי מביטוח לאומי דרך האינטרנט, את נרשמת דרך האתר של ביטוח לאומי, הם ישלחו לך סיסמה ופרטי התחברות ראשוניים לכתובת שאת גרה בה כרגע בישראל ואז כשתעזבי יהיה לך הרבה יותר קל לעקוב אחרי דברים שקשורים בביטוח לאומי דרך האינטרנט.

ולגבי גרמניה והולנד, אני לא יודעת. אנחנו גרות באנגליה.
אם יש לך פייסבוק תנסי למצוא קבוצות של ישראלים בארצות אליהן את חושבת לעבור ואני בטוחה שידעו לענות לך.

למעלה