מעבר ללונדון - מיסים

princeCharles1

New member
מעבר ללונדון - מיסים

אהלן. אני מהנדס תוכנה, נשוי, ללא ילדים, שנמצא בתהליכים מתקדמים מול חברה בריטית לרילוקיישן.
אחד הדברים שחשובים לי להבין לפני שאני מתחיל לדבר איתם על שכר זה העניין של המס.
הבנתי שיש אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאנגליה. לא כל כך הבנתי איך זה עובד.
בישראל אני משלם מס הכנסה, מס בריאות, ומס ביטוח לאומי.
באנגליה, לפי מה שבדקתי, יש מס הכנסה ומס national insurance שזה כמו ביטוח לאומי.

הבנתי שאני משלם מס באנגליה, ובישראל זה מתקזז.
כלומר, ב worst case, אני הולך לשלם את המס הגרוע ביותר מבין השניים? (כרגע נראה שהמס בישראל גבוה יותר במקרה שלי)
והאם זה נוגע לכל המיסים שציינתי? או רק למס הכנסה?

תודה רבה

national insurance

זה אכן ביטוח לאומי ויש אמנה עם ישראל כך שאם אתה משלם שם אתה פטור מתשלום בארץ. צריך אבל למיטב ידיעתי לשלם משהו בארץ על מנת לשמור על המשך הביטוח בקופת החולים. אתה יכול לקפוץ לייעוץ בסניף של ביטוח לאומי ולברר.

fireout

New member
לגבי מס ההכנסה

פה מס ההכנסה הוא נמוך יותר (לא בהפרש ניכר אבל בכל זאת) אם אתה חוזר לישראל בתוך פחות מ5 שנים רוב הסיכויים שתצטרך לשלם השלמת מס הכנסה בישראל.
בגלל שאתה עובר בחסות חברה אני די בטוח שתצטרך לשלם את הפרש מס ההכנסה שתחזור.

זה קורה להרבה ישראלים שעושים רילוקיישן לכמה שנים בארה"ב בתעשיית ההייטק.
חוטפים חזק כאשר חוזרים לישראל.

https://www.mako.co.il/study-career-career/articles/Article-7d0a209a4d2fc51006.htm

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000874868

אם אתה עובר כדי לחסוך כסף אז מהנסיון שלי בהייטק בישראל ולונדון אתה תחסוך יותר בישראל. (אלא אם כן אתה איכשהו מקבל דיור מסובסד)

רילוקיישן ללונדון לתקופה משתלם לאלו שרוצים לחוות תרבות שונה.
מבחינת תעשיית ההייטק פה אני פחות אוהב מאשר בישראל.
הרוב מתרכז ב2 תחומים עיקריים - ייעוץ ופיננסי (או האהוב עלי - ייעוץ לסקטורים פיננסים)
יועץ יכול להיות מהנדס תוכנה, ארכיטקט, מנהל פרוייקטים ועוד.
זה פשוט לעבוד על פרויקטים בטווחים של מספר חודשים (לרוב מהמשרדים של הלקוח) בתחום התוכנה.

המנטליות פה היא שונה, אג'יל נחשב פה חדשני (בארץ כבר שנים על גבי שנים מפתחים במטדולוגיה הזאת) ומגוון התחומים מאד מצומצם (אין פה את אותה תרבות סטארטפים עשירה של רמת החייל).

זה מהנסיון האישי שלי.

בהצלחה.

למעלה