מעוניין להתגרש - האם לעזוב את הבית?

מצב
הנושא נעול.

samisami

New member

אני נשוי כ-3 שנים ובלי ילדים. אני מעוניין להיפרד מאשתי ואני שוקל לעזוב את הבית לאחר שאודיע לה על החלטתי. האם אני עלול להפסיד משהו בכך? האם רצוי שאשאר בבית עד לאחר הסכם? ושאלה נוספת: במידה ואני מודה בקשר עם אישה אחרת, האם אני עלול להיפגע מכך? האם רצוי שלא אודה?

גירושין ועזיבת הבית

אני נשוי כ-3 שנים ובלי ילדים. אני מעוניין להיפרד מאשתי ואני שוקל לעזוב את הבית לאחר שאודיע לה על החלטתי. האם אני עלול להפסיד משהו בכך? האם רצוי שאשאר בבית עד לאחר הסכם? ושאלה נוספת: במידה ואני מודה בקשר עם אישה אחרת, האם אני עלול להיפגע מכך? האם רצוי שלא אודה?
גירושין ועזיבת הבית
מאחר ואין לכם ילדים, ישנם שני עניינים שעומדים על הפרק: א - חלוקת הרכוש המשותף: לחלוקת הרכוש אין כל קשר לאשם בגירושין. גם אם תעזוב את הדירה, בהנחה שמחציתה רשומה על שמך - לא תפסיד כל זכות בה. ב - מזונות אשה - אם אשתך עובדת ומשתכרת סכום המספיק לצרכיה, היא ממילא לא תהיה זכאית למזונות אשה. אבל אם קיים סיכוי שתחוייב במזונות אשה, עזיבתך את הבית עשויה למנוע ממך לטעון טענות שונות כנגד חיובך. וקצת לגבי טאקטיקה - לא רצוי שתודה בקשר עם אשה אחרת. גם עזיבתך את הבית עשויה להביאך לנקודת פתיחה פחות טובה בתחילת מו"מ להסכם, אך ענין זה תלוי בנסיבות הספציפיות של כל מקרה. רצוי להתייעץ בעו"ד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה