מעניין אם בעיה כזאת גם נחשבת...

The anomaly

New member
מעניין אם בעיה כזאת גם נחשבת...

אני בן 17... הכל טוב אצלי כרגיל... רק מה שמטריד אותי זה העניין של הלימודים אני לומד בכיתה י"ב... עד תחילת התיכון הציונים שלי היו ממש טובים והייתי יחסית "חרשן" בשנים האחרונות ובפרט השנה אני לא מצליח להשקיע. במיוחד השנה שכבר רואים את הסיום באופק... וזה כל כך מייאש... אני מדי פעם מקבל ציונים נורמלים במקצועות מסוימים שלא צריך ללמוד אליהם יותר מדי אבל הבעיות העיקריות שלי הן בתנך ומתמטיקה... ובאמת שזה לא רק באשמתי (וקשה לי להגיד את זה אבל אפשר לומר שזה נכון) בכל מקרה כמו שאמרתי - קשה לי לי לשבת ולהשקיע וזה מייאש...

קושי להשקיע בלימודים

שלום לך, קודם כל חשוב שתדע שההשקעה הנדרשת בלימודים בבית הספר היסודי הרבה יותר גדולה ממה שנדרש בבית הספר התיכון, כך שהמון תלמידים מצליחים לעמוד בנטל ביסודי ובתיכון מתחילים להתקשות בכך. יכול להיות שקשה לך להשקיע מכיון שיש הרבה דברים אחרים שמעסיקים אותך כנער בגילך, וזה מאד שכיח. אולי אתה אפילו עסוק מדי ולא נותר לך הרבה זמן ללימודים. תנסה לבדוק את זה, ואולי לשנות את סדרי העדיפויות. יכול להיות אולי שיש לך קשיים מסוימים בקשב וריכוז שלא אובחנו עד עכשיו כי לא היתה כל בעיה ועכשיו היא מתבטאת. שווה אולי לבדוק את זה. ואפשרות אחרת שכיחה מאד: שפשוט "לא בא" לך עכשיו להשקיע בלימודים. מה אומר לך? שגם אם לא תצליח לסיים בציונים גבוהים את תעודת הבגרות ואפילו אם ישארו לך כמה בחינות בגרות להשלים, גם זה לא נורא. תמיד אפשר לעשות "מכינה" או השלמת בגרויות אחרי הצבא. זה לא סוף העולם. בברכה, רינה בלום

למעלה