מפגשי תמיכה

elipol

New member
מפגשי תמיכה

את לא הודעה מסחרית! נא לא למחוק! ----------------------------------------- אני מזמין כל מי שמרגיש שהוא במשבר, בהתרסקות, בחוסר תפקוד , להיפגש איתי למפגש חד-פעמי חוויתי ומחזק - חינם! את המפגשים אני עושה חינם ובהרבה אהבה ורצון לעזור ולתמוך. כל מה שיעלה לכם זאת נסיעה למעגן מיכאל, קיבוץ מטופח ויפה כשלעצמו. באהבה, אלי שרפשטיין

רעוּת

New member
נו אופנס, וזה לא אישי נגדך-

אבל אני נגד כל עניין הקואוצ'ינג הזה. כל אידיוט שחושב שיש לו קצת נסיון חיים מחליט להיות קואצ'ר, ואין שום סינון או קריטריונים או הגבלות על תעסוקה. אתה יודע איזה סינון צריך לעבור בשביל להיות פסיכולוג שמטפל באנשים? וזה לא רק סינון של תואר ראשון, ציונים, מבחן של המרכז הארצי לבחינות לתואר שני, התנדבויות קליניות וכו'- זה גם ראיונות וסינון שמבוסס על אישיות ויכולות טיפוליות. ועם כל הכוונות הטובות- לתת לכל אחד שחש עצמו מומחה לטפל באנשים או לייעץ להם, במיוחד בתחומים כמו אובדן ושכול, זה חסר אחריות ואפילו מסוכן. ואני ממש לא בעד טיפול פסיכואנליטי שנמשך שנים, ואני כן חושבת שיש פתרונות של טיפול קצר יותר וממוקד. אבל קואוצ'ינג זה בהרבה מקרים סתם שרלטנות. אני לא מכירה אותך ולא יוצאת כנגדך באופן אישי, ואני לא יודעת מה הנסיון וההכשרה שלך. ואני בטוחה שהכוונות שלך טובות. אני מדברת על תופעת הקואוצ'ינג באופן כללי, ועל אלון גל בפרט.

elipol

New member
לא מדוייק

רעות יקרה! מותר לכל אחד להחזיק בדעותיו, אך העובדות הן אחרות. קודם כל אימון זה לא טיפול פסיכולוגי ולכן גם ההכשרה והקריטריונים הם שונים לחלוטין. למאמנים יש ארגון שמכתיב את הקוד האתי והקריטריונים של מי יכול להיות מאמן ומה הוא צריך לעבור בתור הכשרה. אחת הדרישות לדוגמא, תואר ראשון או שני. יש דרכים פשוטות לבדוק מי המאמן ומה הכשרתו. עד סוף השנה המקצוע יהיה למקצוע מוסדר ומוגדר ומוכר. האם יש בין המאמנים אנשים שבצע הכסף מנחה אותם? כמובן. בדיוק כמו בין הפסיכולוגים יש כאלה שימשכו טיפול שנים וללא תוצאות, ורק מנהל הבנק שלהם יוצא מחויך. בפועל, רוב המאמנים בארץ עוסקים באימון עסקי, אימון מנהלים ומפעלים. זהו הדבר הנכון מבחינה כלכלית. כמה מאמנים בארץ מוכנים לגעת בשכול? אני מכיר רק שלושה. האם יתכן שלושתם הם שרלטנים ? מדובר באנשים שהם לא רק אנשים מקצוע הם גם בני אדם שיודעים לתת מעצמם, להכיל את השכול אל אחרים ולהוביל את האנשים למקום טוב יותר. ותאמיני לי שזאת מעמסה נפשית לא פשוטה. באהבה, אלי

רעוּת

New member
אוקיי,

ועדיין, גם אם לא מדובר בטיפול פסיכולוגי בהגדרתו, בפועל זה כן לטפל באנשים, ואני חושבת שהקריטריונים צריכים להיות יותר נוקשים. זה שיש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה ושאני אחות שכולה ממש לא גורם לי לחשוב שאני יכולה לייעץ לאנשים או לעשות להם קואוצ'ינג, גם לא אחרי הכשרה קצרה. יש פה יותר מדי אחריות, ואנשים לוקחים את זה בקלות ראש מדי. ובכלל, כל ה"קיצורי דרך" האלה מעצבנים אותי, כשאני רואה כמה הייתי צריכה לעבור אם הייתי רוצה להיות פסיכולוגית קלינית ולעשות בתכלס אותו הדבר שהקואצ'רים מתיימרים לעשות. אם זה כ"כ פשוט וכל אחד יכול (ותואר ראשון+ הכשרה כזאת- כל אחד יכול כמעט), למה אני צריכה לעבור כזה סינון ומסלול עינויים? מזל שאני לא רוצה להיות פסיכולוגית קלינית באמת.

elipol

New member
מה זה אימון ?

תרשי לי בכל זאת לא להסכים איתך. עובדתית אימון אישי או coaching (אני מעדיף את המינוח העברי) הוא משהו אחר ממה שאת מתארת. אכן בישראל זה מקצוע יחסית חדש, אך לאימון אישי בכל האספקטים שלו יש קבלות ואלפי אנשים שזה שינה להם את החיים ( אני אחד מהם). כמעט כל אדם שמגיע לאימון, כולל משפחות שכולות שאני עובד איתם, חושב שמדובר בייעוץ, טיפים חשובים, ניסיון של המאמן שהוא רוצה לחלוק עם המתאמן. אני בכוונה משתמש המילה "מתאמן" ולא "מאומן" כמו חלק מהמאמנים האחרים, כי מתאמן הוא אדם אקטיבי, אדם שהחליט לעשות מעשה שישנה את חייו. המאמן לא מייעץ ולא מנחה את המתאמן בדרכו הייחודית. אנחנו באימון אומרים שלש אדם הוא שלם, יצירתי, כשרוני ומומחה לחייו. לכל אחד מאיתנו יש את הדרך שלו בעולם הזה. על אחת כמה, הדרך בה אנחנו מתאבלים על יקירינו, כואבים את מכאובינו וצועדים בדרך הייסורים עקב אבדן. תפקידו היחידי של המאמן הוא לעזור ללקוח שלו לגלות את היכולות, הכוחות, המשאבים , החסמים והערכים , ובהמשך לעזור לו להגשים את עצמו. אני חוזר ואומר, אני בתור מאמן לא יכול להרגיש את מה שהלקוח שלי מרגיש ולא יכול לדעת מה טוב בשבילו. אני כן יכול לעזור לו לגלות את הדברים האלה. האימון לא עוסק בשאלות הגון "למה" ( למה האדם נמצא איפה שהוא נמצה?) אלא באיפה ומה: איפה אדם רוצה להיות בעתיד הנראה לעין ומה הוא מוכן לעשות בשביל זה. אפשר לשלול את האימון, לדבר על "קיצורי דרך", אבל עם עובדה בסיסית אחת לא ניתן להתווכח - זה עובד! ועוד משהו. אני חושש שיפסלו את ההתכתבות שלנו בפורום ויאשימו אותי בפרסום של המקצוע שלי ושל עצמי. אם תתקשי אלי בטלפון או תכתבי לי מייל פרטי, אוכל להמשיך בדיון איתן ושנינו משכיל מכך. בכבוד רב, אלי ש.

למעלה