מפסקים ומתגים חכמים - מה עושים כשהיצרן פושט רגל?

אדנדום

New member
אני רוצה להפוך את חלק מהבית לחכם ע"י התקנה של מפסקים, שקעים ומתגים חכמים, הן בקירות והן בארון החשמל.
כידוע יש אינספור חברות שמשווקות מוצרים כאלה (החל מחברות סיניות עלומות, דרך חברות במדינות מערביות, וכלה בחברות ישראליות שונות), ורובן מצריכות אפליקציה ייעודית לשליטה במכשיר.
איך אפשר להבטיח שהמוצרים ימשיכו לתפקד גם אחרי שהחברות האלה תיסגרנה והאפליקציות שלהן לא תהיינה זמינות יותר?
למשל, אם אני קונה מוצר שכתוב עליו שהוא עובד עם Alexa/Google Home/Apple Home זה עוזר במשהו? או שהתקשורת בין המכשיר לשרתי גוגל/אפל/אמזון תמיד תעבור דרך השרת של היצרן, שכמובן לא יהיה קיים אחרי שהחברה תיסגר?

רשר

Well-known member
מנהל
אני רוצה להפוך את חלק מהבית לחכם ע"י התקנה של מפסקים, שקעים ומתגים חכמים, הן בקירות והן בארון החשמל.
כידוע יש אינספור חברות שמשווקות מוצרים כאלה (החל מחברות סיניות עלומות, דרך חברות במדינות מערביות, וכלה בחברות ישראליות שונות), ורובן מצריכות אפליקציה ייעודית לשליטה במכשיר.
איך אפשר להבטיח שהמוצרים ימשיכו לתפקד גם אחרי שהחברות האלה תיסגרנה והאפליקציות שלהן לא תהיינה זמינות יותר?
למשל, אם אני קונה מוצר שכתוב עליו שהוא עובד עם Alexa/Google Home/Apple Home זה עוזר במשהו? או שהתקשורת בין המכשיר לשרתי גוגל/אפל/אמזון תמיד תעבור דרך השרת של היצרן, שכמובן לא יהיה קיים אחרי שהחברה תיסגר?
במחירים כיום אין טעם לעסוק בעתיד כי הטכנולוגיה תתחלף ביחד עם סוף היצרן,
בעתיד החלף למשוכלל יותר

רשר

Well-known member
מנהל
טוב העמקתי קצת ומצאתי שעוד אנשים חשבו על הבעיה וכנראה הגיעו לפתרון בערבון מוגבל - Zigbee

רשר

Well-known member
מנהל
טוב העמקתי קצת ומצאתי שעוד אנשים חשבו על הבעיה וכנראה הגיעו לפתרון בערבון מוגבל - Zigbee
תוספת מוצרים תואמים בתקן זיגביי ללא חוטים "מפסק קינטי" מופעל מתנועת הכפתור

נסיך.333

Well-known member
יש כאלה עם פרוטוקול KNX שמתאים לרוב החברות האירופאיות
אתה יכול לשים כל אביזר שנתמך בזה מכל חברה ללא בעיה

רשר

Well-known member
מנהל
יש כאלה עם פרוטוקול KNX שמתאים לרוב החברות האירופאיות
אתה יכול לשים כל אביזר שנתמך בזה מכל חברה ללא בעיה
נכון שפרוטוקול X הנו בסיס להרבה מערכות אבל גם הוא בעתיד עלול להעלם או לפחות להפסיד תמיכת יצרן,

למעלה