מצא את ההבדלים (בכובע)...

Lakedaimon

New member
יש עוד כמה הקבלות כאלה...

אבל אהבתי בכל זאת. אגב, באותו לוול של הקבלות, יש שאומרים כי היפנים הם חלק מעשרת השבטים ושהמילה "סמוראי" היא שיבוש של "שומר האי"... טיפה "מרכבות האלים", לא?

masorti

New member
את הסיפור על היפנים אני מכיר...

אם כי לא את ענין המילה סמוראי. גם לדעתי הקישור של היפנים לעשרת השבטים הוא מופרך. וכי לא מספיק לנו שחצי אפגניסטן הם קרובי משפחה שלנו? מה שחשוב בהקבלה שלי עם התמונות הוא היכולת להסיק מסקנות מרחיקות לכת בעזרת כרונולוגיה גבוהה. הענין נורא פשוט... הגישה החרדית היא שכבר האבות (אברהם-יצחק-יעקב) שמרו מצוות בנוסח המודרני. יהיה מאוד נחמד להוכיח שאברהם אבינו חבש שטריימל. מכיון שכידוע התיארוך של אברהם בגישה המסורתית הוא בעיר Ur בסביבות 2100 לפנה"ס, וכידוע העיר Lagesh קרובה ל- Ur - יוצא ששליט בן דורו של אברהם בעיר שכנה נהג לחבוש שטריימל. עכשיו ברור מאיפה הגיע המנהג הזה אלינו. כפי שאמרתי, הכול ענין של שיקולי מסורת ושל כרונולוגיה גבוהה. וכדי שלא תחשוב שכל תרומתי היא בבדיחות על שטריימלים ובמלחמה נגד פינקלשטיין, הנה לך לינק לאונ' שיקגו המכיל את האנאלים של מלכי אשור. החשיבות שלו לדעתי היא שיש שם כמות עצומה של טקסט כתוב בכתב היתדות עם תעתיק ותרגום. זה יכול לשמש חומר טוב לתירגול בקריאת אכדית.

ToryMaster

New member
לא שמעתי על התאוריה הזו

[לא שזה מפתיע, לא שמעתי על הרבה דברים] בכל זאת, אשמח לשמוע קצת יותר.

Rebeccan

New member
כנס לקפלה האתיופית בכנסיית הקבר

וראה שם את הציור של ביקור מלכת שבא אצל המלך שלמה סביבו מצויירים גברים חבושי ........ כן, שטריימל וגם פיאות' ....... ממש לקוח ממאה שערים

דוקא בנצרות

רוב הציורים הם לא חלק מהמציאות... זה לא כמו האומנות היוונית והרומית שחלק מהאומנות היא תיעוד חיי היומיום...

אהלן...דעתי...

אני לא הייתי הולך לתחום ארכיחאולוגיה בקטע הזה יש בדיקות דיאנאיי שיכולות לדעת למי אנו שייכים אין לדעתי סיכוי שהם שייכים לשבטים... יש הטוענים שגם שבט דן, הוא שבט של גויים שהצטרף בהסכמים לשבטי ישראל....(שבט דננ שהפך לשבט דן...) וכו....

למעלה