מצטטת את נתניהו

SupermanZW

Well-known member
הקב"ה לא תמיד הגן עלינו, גם לא על אדמת אירופה ועל אדמת אוקראינה".
דעתכם על דבריו?
בהנחה שיש אלוהים, דבריו של נתניהו נכונים. בהנחה שאין אלוהים, במקום "לא תמיד" צריך להופיע "מעולם לא" כי מה שאינו קיים אינו יכול לעשות דבר.

אישית, אני מאמין באלוהים (דאיסט).

משתפרת1

Well-known member
הקב"ה לא תמיד הגן עלינו, גם לא על אדמת אירופה ועל אדמת אוקראינה".
דעתכם על דבריו?
מסכימה לכל מילה. באוקראינה נופלים טילים רוסיים על ישובים. זלנסקי הבהיר שלא יוכל לקחת אחריות לבטחונם של הנוסעים לאומן. נתניהו קורא לכל אחד לקחת אחריות אישית על עצמו ולשקול היטב את מעשיו. אני מאד מקווה שהאירוע יעבור בשלום, אבל אם חלילה יקרה משהו מי שתצטרך לחלץ את החסידים מאומן היא מדינת ישראל, תוך סיכון חיי המחלצים.
אייכלר, כמובן, תקף את נתניהו בזעם תוך השמעת דברי בלע על הציונות (שאשמה בשואה).

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
מסכימה לכל מילה. באוקראינה נופלים טילים רוסיים על ישובים. זלנסקי הבהיר שלא יוכל לקחת אחריות לבטחונם של הנוסעים לאומן. נתניהו קורא לכל אחד לקחת אחריות אישית על עצמו ולשקול היטב את מעשיו. אני מאד מקווה שהאירוע יעבור בשלום, אבל אם חלילה יקרה משהו מי שתצטרך לחלץ את החסידים מאומן היא מדינת ישראל, תוך סיכון חיי המחלצים.
אייכלר, כמובן, תקף את נתניהו בזעם תוך השמעת דברי בלע על הציונות (שאשמה בשואה).​
אם אין אני לי מי לי.
מתאים לחודש אלול :)

SupermanZW

Well-known member
שאלה של השקפת עולם. על משפחתי כן, אחרת לא הייתי כאן. כנראה גם על משפחתך (לא יודע היכן הם היו).
ממה ששמעתי, בני משפחתי ששרדו את השואה מצאו דרכים להציל את עצמם תוך נטילת סיכונים עצומים והם איבדו את רוב בני משפחתם בשואה. אתה ודאי יודע שמחצית מיהודי אירופה נספו בשואה, אז אתה טוען שאלוהים שמר על המחצית שנצלו? מה עם המחצית שלא נצלו? וגם אלה שנצלו, סיכנו מאוד את חייהם בדרכם להימלט מהנאצים. לו היה אלוהים שומר עליהם מלכתחילה לא היו תופסים אותם הנאצים.

משתפרת1

Well-known member
ממה ששמעתי, בני משפחתי ששרדו את השואה מצאו דרכים להציל את עצמם תוך נטילת סיכונים עצומים והם איבדו את רוב בני משפחתם בשואה. אתה ודאי יודע שמחצית מיהודי אירופה נספו בשואה, אז אתה טוען שאלוהים שמר על המחצית שנצלו? מה עם המחצית שלא נצלו? וגם אלה שנצלו, סיכנו מאוד את חייהם בדרכם להימלט מהנאצים. לו היה אלוהים שומר עליהם מלכתחילה לא היו תופסים אותם הנאצים.
את ההורים שלי הצילה הציונות. בגלל שהיו ציונים עלו ארצה הרבה לפני הנאציזם ומלחמת העולם. כאפיקורסים חילוניים לא האמונה העלתה אותם לכאן.

SupermanZW

Well-known member
את ההורים שלי הצילה הציונות. בגלל שהיו ציונים עלו ארצה הרבה לפני הנאציזם ומלחמת העולם. כאפיקורסים חילוניים לא האמונה העלתה אותם לכאן.
את טענתך אני מבין, שכן הורייך ברחו מאירופה לפני עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, לכן אין לי ויכוח איתך. הרינגטון טען שאלוהים שמר על ניצולי השואה, שבזכותו לא היו בין הנספים. את הטענה שלו אינני מבין.

Harrington

Well-known member
מנהל
הצילו את עצמם זה מושג יחסי. יהודי מאמין יקרא לזה סייעתא דשמייא. בוודאי לאור מה שציינת בעצמך, כמות האנשים שלא ניצלה.
אני לא טוען שום דבר מיוחד. רק אומר, עובדתית, אני כאן כי משפחתי ניצלה (בדרכים לא דרכים). מציאות. מה זה אומר? אין לי מושג. אבל כיהודי מאמין זה מחייב אותי להכרת תודה כמובן. בכל מקרה, כתבתי כאן פעם מאמר בשאלה איפה היה אלוקים בשואה. אם מעניין אותך אעלה אותו שוב. זה פשוט מורכב מכדי להתייחס בשורה וחצי ברבע פוסט כזה.

אבי בן 1231

Well-known member
שאלה של השקפת עולם. על משפחתי כן, אחרת לא הייתי כאן. כנראה גם על משפחתך (לא יודע היכן הם היו).
על משפחתך הוא הגן אך בתמורה הוא הפקיר שישה מיליון חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אשרי המאמין ב ................ אמונות טפלות ובאלילים!!!

Harrington

Well-known member
מנהל
על משפחתך הוא הגן אך בתמורה הוא הפקיר שישה מיליון חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אשרי המאמין ב ................ אמונות טפלות ובאלילים!!!
לא רק על משפחתי. מליונים ניצלו כזכור. גם ממשפחתי (גם הקרובה) ניספו אנשים. אלא שהיהודי המאמין כלל לא בוחן את הדברים מהזוית הזאת.

אבי בן 1231

Well-known member
לא רק על משפחתי. מליונים ניצלו כזכור. גם ממשפחתי (גם הקרובה) ניספו אנשים. אלא שהיהודי המאמין כלל לא בוחן את הדברים מהזוית הזאת.
אתה רוצה כנראה לרמוז שגם האליל שלך עושה סלקציה, מי לחיים ומי למוות!!!

אבי בן 1231

Well-known member
הקב"ה אכן קובע מי יחיה ומי לא. אם היה חשוב לך להשתמש במונח שמתקשר לנאצים? אשריך, השתמשת. מקווה שנהנית.
הקב"ה אכן קובע ועושה סלקציה מי יחיה ומי לא.
אם היה חשוב לך להאשים אותי? אשריך, השתמשת. מקווה שנהנית!!! :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

למעלה