מצטערת שאני שואלת...

einzuc

New member
מצטערת שאני שואלת...

אבל מחוסר ידע כללי ומתוך סקרנות אני נאלצת לשאול? מה זה טרשת נפוצה ומה ההשפעות שלה? אתם לא חייבים לענות אם אתם לא רוצים... -עינת- נ.ב אני מאוד מעריכה את העובדה שקייים פורום שתומך באנשים שחולים בטרשת... אני חושבת שזה מאוד חשוב שיש תמיכה נפשית לאנשים ושהם יודיעם שהם לא לבד...

RomiVais

New member
היי ../images/Emo13.gif

ראשית כל, את לא צריכה להצטער על כך שאת שואלת!!! אני שמחה לענות לך... רק שזו לא הגדרה רפואית אלא מהידע המועט שצברתי עם הזמן. טרשת נפוצה היא מחלה כרונית שפוגעת במערכת העצבים המרכזית. טווח הסימפטומים האפשרי יכול לנוע בין טשטוש ראיה קל לשיתוק מוחלט. בגופנו יש רקמה שומנית הנקראת מיאלין, העוטפת את סיבי העצב של המוח וחוט השדרה (המהווים את מערכת העצבים המרכזית) ומגינה עליהם באותו אופן שבידוד מגן על חוטי חשמל. במחלה הזאת נהרס חלק מהעטיפה הזאת ונוצרת בעיה בהולכה העצבית (הפקודות לאיברים השונים לא מגיעה בצורה טובה). הנורא במחלה הוא שלא ידוע הרבה עליה, לפעמים מאבחנים אותה ישר ולפעמים לוקח הרבה זמן לאבחן אותה. זו לא מחלה תורשתית, לא נדבקים במחלה, היא פשוט נוצרת בגוף ולפי מה שאני יודעת - עדיין לא גילו את הסיבה או יותר נכון, את הגורם. יש מספר תרופות מונעות, שיכולות לעזור למטופלים מסויימים, ולא לעזור לאחרים. ההשפעות תלויות בחולה... באופן כללי התחושה היא בעצם חוסר תחושה או חולשה באיבר מסויים (רגל / יד / חלק בפנים / ראיה וכדומה). אני מסכימה עם מה שאמרת לגבי הפורום... אני מאוד שמחה שהוא נפתח ואני מקווה שהרבה אנשים יבואו ויחלקו את שעובר עליהם. זה אחד הדברים הכי חשובים לי. אני מקווה שעניתי לך והבנת בכללי... אם יש לך עוד שאלות, אני אשמח לענות לך... ואם אני לא אדע - אני אברר!!! לילה טוב והמשך שבוע נפלא, רומי

einzuc

New member
תודה רבה על ההסבר...

ואני מקווה שגם אני אוכל לעזור אחרי שאני יודעת מה זה... ומכיוון שזה לא תורשתי אז כל אחד למעשה יכול פתאום לחלות במחלה הזאת... ויש לי עוד שאלה קטנה... האם יש גיל מסוים שבו כבר אי אפשר לחלות במחלה? -עינת-

RomiVais

New member
בכיף!! אין בעד מה! ../images/Emo20.gif

לצערי אני לא יודעת בוודאות, אבל ממה שאני כן יודעת, אין גיל כזה. לרוב המחלה מתחילה בגיל צעיר, 18-25, אולם יש מקרים, כמו אצל אמא שלי שהמחלה התחילה בגיל 50. ממה שהבנתי, יש שמאבחנים אצלם את המחלה בגיל צעיר, וחיים המון שנים בלי אף סימן למחלה. אני לא יודעת אם חקרו את זה אבל נוצר הרושם שככל שחולים בגיל מבוגר יותר המחלה קשה יותר. אני מאוד מקווה שאני לא מפחידה אותך פה!! אולם כמו בכל תחום בחיים - חייבים לשמור על הבריאות שלנו - זה הדבר הכי יקר שיש לנו בחיים, ויש שלומדים להעריך זאת רק כשכבר מאוחר מדי. אסור לתת לדברים לעבור לבד, תמיד כדי להתייעץ עם רופא אם אנחנו מרגישים משהו שלא הרגשנו קודם! אני אתן לך דוגמא שכבר נתתי כאן בפורום, אך אני לא יודעת אם קראת: אצל אמא שלי המחלה התחילה בכך שהיא גררה רגל אחת ומדי פעם היתה נופלת. היא חשבה שזה כלום, עייפות, סדקים בריצפה וכו´... זה ממש נורא שלא פנינו לרופא קודם! אולי היו מונעים את התקדמות המחלה... ספרי לנו קצת על עצמך... כל טוב ורק בריאות, רומי

einzuc

New member
בכיף!

ואת ממש לא מפחידה אותי... זה חשוב לשמור על הבריאות שלנו ולהיות מודעים לכל דבר שונה או חריג שקורה בגופנו... אז ככה... אני בת 14 (קטנה אני יודעת), אני עולה לכיתה ט´, אני אוהבת לשיר, לבשל, לרכב על אופנים, וסתם לבלות עם חברות... אה... וגם אני אוהבת לקרוא הארי פוטר (פרסומת סמויה, ספר מומלץ מאוד), ולגלוש באינטרנט... אה... וקוראים לי עינת... -עינת-

einzuc

New member
תודה...

רק רציתי להגיד שממש נחמד להצטרף לפורום ואני מקווה שבעתיד אני אוכל לתת תמיכה לכל מי שירצה...
עינת

einzuc

New member
תודה... ואני מקווה שהפורום הזה

ישגשג ויפרח, ויצמיח תומכים כמו פטריות אחרי הגשם...
עינת

למעלה