מצטרפת לפורום

מצטרפת לפורום

שלום לכולם, אני כל כך שמחה שנפתח פורום כזה. קראתי את "קריירה ואנדומטריוזיס", וממש התרגשתי. גילו לי את המחלה לפני שבועיים. קראתי מאמרים ב - pubmed, ומאז אני נמצאת "בעינייני האנדומטריוזיס.... אני עומדת לפני ניתוח להסרת אנדומטריומה בגודל של 10 על 10 ס"מ לערך [משהו אימתני...אני יודעת...]. אשמח לקבל עידוד מכל מי שעברה את הניתוח [יש לי חששות ...] לאחר שקראתי את התגובות על כאבי מחזור [חשבתי כל הזמן שאני סתם מפונקת...כי הרי לכולם יש את זה....], וקריירה....אני חשה הזדהות מוחלטת....וסוף סוף אני מבינה שיש שמזהות איתי.... סליחה על אורך ההודעה. wish me luck למנהלת הפורום - המון בהצלחה בפורום. דמות אחרת

ברוכה הבאה דמות אחרת ../images/Emo140.gif

מצטערת לשמוע על הניתוח שאת צריכה לעבור ובהתאם למה שאת מתארת, הוא אכן בלתי נמנע למרות שאם יצא לך לדפדף בעמודי הקומונה שבעצם הפכה לפורום הזה, ראית שאנחנו ברוב המקרים נגד התערבות כירורגית, אבל שוב, עפ"י מה שאת מתארת, אצלך אין מנוס. לקחת אותי כמה שנים אחורה, גם אצלי התגלתה ציסטה אימתנית ואחרי הניתוח למיגורה, הצטרפתי למועדון האנדו'. איפה את צפויה להיות מנותחת וע"י מי? מקווה שבחרת כירורג בעל ניסיון עם אנדו', אמנם יש ציסטה, אבל סביר להניח שבמהלך הניתוח יראו עוד מוקדים נוספים בחלל הבטן וכירורג מיומן יוכל להגיע ולצרוב את רובם אם לא את כולם. מאחלת לך בהצלחה רבה והחלמה מהירה

יקירתי האמיצה

מאחלת לך הצלחה בניתוח ומחזיקה לך את כל האצבעות. שמחה שמצאת את דרכך לפורום המקסים הזה. מקווה שתוכלי להעזר ולעזור.

ליהיS

New member
ברוכה הבאה../images/Emo142.gif

עברתי כמה כאלו. בד"כ זה התחיל כהסרת מוקד גדול, פחות או יותר בגודל שאת מתארת, והפך ל"ניקוי כללי". היכן נמצא המוקד אצלך?

ר ו מ י ה

New member
ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

אני עברתי את ניתוח הלפרוסקופיה פעמיים. הניתוח אצלי לא עבר בקלות (כמו שאוהבים להציג אותו) ואם את רוצה אפרט. בכל אופן, לפעמים אין מנוס מניתוחים ולכן חשוב שהמנתח שלך יהיה מומחה לתחום . יכולה להעיד משהו אחד חיובי על הניתוח- כאבי המחזור פחתו אצלי באופן ניכר...
לאחר הניתוח עלול להיות כאב חד באזור הכתפיים והשכמות כתוצאה מהזרמת CO2 לחלל הבטן בעת הניתוח. מה שסייע לי היתה כרית חימום אותה הנחתי על המקום הדואב. מאחלת לך את כל ההצלחה בעולם מחזיקה אצבעות שיעבור בקלות.

ha1231

New member
אני עברתי גם לפרוסקופיה פעם אחת

וכמו שרומיה ציינה יש קצת כאב בכתפיים בגלל הגז שמכניסים כדי לנפח את הבטן, לי עשו בסוף ניתוח ממש עם חתך מהתבור עד לסוף הבטן למטה כי היו לי הידבקויות עד המעיים, והיום אני סובלת הרבה פחות מהמחזורים שלי לאחר תקופה ארוכה של גלולות ואתן הפסקתי כדי להיכנס להריון.

ע מ ר י ת

New member
הי בדיוק מה שעברתי לפני 3 שנים

גם לי היתה אנדמטריומה 10X10 יום לפני לקראת הניתוח תדרשי לשתות תרופה שגורמת ניקוי המעיים (מגעילה בטירוף ממליצה קרח בפה בין שלוק לשלוק) הניתוח למזלי הצליחו לעשותו בלפרספוקיה ארח שעה וחצי ודווחתי בדיאבד שהיה לרופאים מאוד קשה (עליהם לקלף את תוכן האנדמטריומה ולשמר עד כמה שאפשר את השחלה ) מתאוששים,, יש בטן נפוחה לתקופה , יחסית אפשר לחזור לתפקד להלך ולקום בקלות (כל זה בהשוואה לניתוח קיסרי שעברתי שנתיים קודם) ולכן חשבתי שזה יחסית פיקניק , למחרת שוחררתי הביתה ולאחר חצי יום הרגשתי חום וצמרמרות חזרתי למיון שוב בדיקות (וזה כבר לא נעים ודיי כאב במצב הטרי) ואושפזתי לשבוע עם עירוי ואנטביוטיקה וזיהום בעקבות הניתוח , וגם שיעולים איומים ממהנשמה/הרדמה שמאוד הכאיבו. לסיכום אם לא מסתבכים זה סביר. מה שמאכזב בסיפור זה שכיום 3 שנים אחרי גיליתי שזה חזר וגדל אומנם עדיין צוציק בגודל אבל אני מבינה שזה רק עניין של זמן .. מחזיקה לך אצבעות . אני חשתי כאבים רבים כש 10 X10 היה בבטני והבנתי שהניתוח הוא בלתי נמנע .

gui1

New member
נסילקחת דקא לפני הניתוח בדיעבד

ואחרי כניסה לפורום הבנתי שאם הייתי לוקחת דקא לפני הניתוח התוצאות יכלו להיות טובות יותר ואולי לא הייתי נזקקת לניתוח אבל כולם חכמים בדיעבד... כי מימילא אחרי הניתוח המשך הטיפול הוא דקא לחודשיים 3 אז למה לא לפני? בכל מקרה שיהיה בהצלחה |כן ומומלץ מאד לברר מי המנתח כי חשוב שיהיה מומחה בתחומו.

ברוכה הבאה ../images/Emo39.gif

גם אני עברתי ניתוח דומה, פעמיים. מי המנתח ? מאד חשוב לבחור מנתח שמתמחה באנדו' כדי שיוכל לנקות מוקדים נוספים במידת הצורך. עידוד ? זה לא נעים במיוחד, אבל עוברים את זה ובעיקר במקרים של הסרת אנדומטריומה גדולה תרגישי הטבה משמעותית אחרי הניתוח. שיהיה בהצלחה !

תודה לכולכן

תודה , אתן אומרות דברים שמאוד מעודדים. קודם כל עברתן את זה ואתן כאן...מה שאומר שזה כבר טוב. אתן כותבות ואני קוראת, ופשוט מוציאה את הכל ...על המחשב...כל התיסכול מהמחלה הזו. הכל חדש לי. הרופאה שלי [הקבועה] אמרה לי שהכאבים שהיו לי היו כאבי ביוץ. עד שהגעתי לד"ר סוריאנו [אדם מקסים...מדהים] שאמר שזה אנדומטריומה. [הוא המנתח, ואני בוטחת בו בעינים עצומות] איך מתבצע הניתוח? מנפחים בגז? אצלי זה בשחלה. תודה לכן, אתן פשוט נפלאות שאתן כותבות, אין לכן מושג כמה זה עוזר ומעודד אותי. עוד נועה...תודה שסיפרת לי על הפורום הזה.

למעלה