מצעד מערכוני הגשש - שלב הבתים

Tomer 123

New member
מצעד מערכוני הגשש - שלב הבתים../images/Emo70.gif

אוקיי, אז ככה: מעכשיו, בכל שבוע ביום שבת, יפורסם בית אחד מתוך ארבעת הבתים במצעד מערכוני הגשש. מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור מערכון אחד מתוך הבית, ולהסביר למה דווקא הוא ולא האחרים. בהצלחה לנו!

Tomer 123

New member
../images/Emo26.gifבית א'../images/Emo36.gif

המערכון היחיד של הגשש שלא יצא על גבי תקליט או דיסק ועדיין מוכר כקלאסיקה. זה כנראה בזכות הגימיק המוצלח שמסתתר בו: חכם מימון רוכב שנית
אחד המערכונים בעלי הנושאים היותר הזויים שיצאו מבית היוצר הגששי. אנחנו נזכור אותו בזכות ד"ר פליישר, שמעון חמרה ואביו העצבני ו"שמעון שלי בפיתה" האלמותי. נכון, הכוונה היא לכבד אווז
פינטו ומלול מאיימים לשרוף ת'בנק, אדון מיוחס מנסה לפייס ולהתגונן, ואנחנו מקבלים את אחד מהקלאסיקות הכי גדולות של הגששים: חסכו ואמצו
מערכון קצר ופשוט, שתמיד נשאר אקטואלי: שביתת רעב
אדון מנצור, סויה וחלפון, כולם משאירים לנו כמה שורות מוצלחות ביותר מבית היוצר של ניסים אלוני ("אין דין קריזתך כדין קריזתו"): חלפון את הבחירות לשרשר להודעה הזאת בבקשה. בחירות נעימות

sorek2

New member
איך סויה קשור לחלפון?

עד כמה שזכור לי, סויה זה שייקה ב"המוסכניק". אני הולך על "חיסכו ואימצו", הכי הרבה פנינים הוציא המערכון הזה, כגון שומעים ת'פרורים עד כאן מה הפח? מה הוא רוצה מהפח? איזה מנטול אחד או שניים? כשהשמש עולה... לבלקון של הגזוזטרא של המרפסת... תעשה ממנה טיירה/תעשה קבלת שבת אמרת משוודיה! לוס דבר איתו לפני שאני שורף הבנק! לוססססאמו... ועד רבים וטובים...

וכמובן: בוא תצא רגע לגזוסטרא

של הבלקון של המרפסת, תרא מי פה - תתעלף! בחירה משובחת.

די שקוף מה הבחירה שלי...

חכמה כמו אביה ויפה כמו (העז של) אימיה. חלפון שולתתתת!!!!!!!!!1

sorek2

New member
יותר שקוף מהחלונות השקופים של הבנק

וחלונות קוראים לגנב. וגנב, כשקוראים לו, בא. אם בא גנב, הכסף הלך...

האגס 1

New member
הבחירה שלי:

הבחירה שלי שונה מהבחירות לפחות עד כה - 'שביתת רעב'. לא ממש מיתולוגי עם רפליקות פולחניות, אבל הכי אהוב עלי מבין כל אלה שבבית הנוכחי, כמו שציינת - עדיין נשאר אקטואלי עד היום. המערכון מלגלג על הזילות שהציבור ושנציגיו עושים לדרכי מחאה ציבוריות, עד כדי כך שהן הופכות להיות חסרות משמעות לחלוטין. אני גם זוכר שראיתי את המערכון הזה בילדותי במופע של הגששים עם מערכונים מכל הזמנים, ואחרי-זה סיפרו לי ששייקה לוי תמיד היה קונה את הפיתות עם הפלאפל למערכון הזה - תוך כדי ההצגה עצמה, לפחות כשזה היה מוצג באותו מקום שבו ראיתי את זה - אולם 'ז'רר בכר', קרוב מאוד לשוק 'מחנה-יהודה', ושהמוכרים בשוק כבר היו יודעים שזה בשביל ההופעה שלהם, ובשביל המערכון המסויים הזה.

Tomer 123

New member
אהבתי את הסיפור על הפיתה....

באמת תמיד תהיתי כמה פיתות עם פלאפל פשנל נאלץ לקנות....

החתולית

New member
זה סתם היה תירוץ

לאכול על-חשבון ההפקה :) חוץ מזה, מי שקונה במחנה-יהודה פלאפל בפיתה ולא באש-תנור - פראייר :)

Tomer 123

New member
גם....

כל מי ששילם גם את החצי הראשון וגם את החצי השני - טעה (מי יודע מתוך איזה מערכון זה?)

Yuvalenko

New member
התבלבלת ../images/Emo26.gif

כל מי ששילם את החצי הראשון, ולא שילם את החצי השני - טעה. מי ששילם גם את החצי הראשון, וגם את החצי השני - פראייר.

ז'ראר בכר (בית העם דאז) קרוב יותר

לפלאפל שלום התימני המיתולוגי. אני מניחה שהמנות הגיעו משם.

האגס 1

New member
זה באמת הגיוני יותר

אני הכרתי אז את פלאפל עמר, בשוק, שהוא קרוב יחסית ל'ז'ראר בכר' ולכן חשבתי עליו כששמעתי על זה. וואי, כל השרשור הזה עשה לי תאבון...

royfr

New member
הבחירה שלי

זה קשה, את כבד אווז אני מאד אוהב (גם לאכול עם ריבת בצל....), אבל היתרון של חסכו ואימצו הוא, שזה אחד המערכונים שנתן הכי הרבה גששיזם לשפה העברית - תחזור שנית, אני הפקרתי 1500, וכו'. הוא זכור לי משעור ספרות בתיכון שהמורה רצתה להראות דברים קומיים (כשלמדנו על מולייר) - 20 שנה , לך תזכור.

רענן111

New member
חלפון

אני נשאר עם הבחירה שלי. מערכון פשוט מצחיק מאד, עם הופעה וירטואוזית של כל השלושה.

Oren G

New member
../images/Emo26.gif

"הסעיף משתחרר, הרהיטים זזים, פח נפט ואני שורף הבנק פינטו!" כמו שאמרת, אחת הקלאסיקות הגדולות והבלתי נשכחות של הגשש. חסכו ואמצו

למעלה