מקווה שהממוחים יכולים לעזור!

• פותח הנושא picoc
  • פורסם בתאריך

picoc

New member
מקווה שהממוחים יכולים לעזור!

בחברה בה אני עובד (שכן של יזם מתחיל) אחד העובדים בטיפשות יתרה שיחק עם הסיסמא של ה- administrator ועכשיו אי אפשר להכנס לשרת. מנהל רשתות של CTM מחשבים מנסה לעשות משהו אבל נראה לו שצריכים להתקין את השרת מחדש. ניתן להכנס לשרת דרך העמדות הלוקליות אבל זה לא פתרון טוב כשנרצה להתקין משהו על השרת. בצעתי חיפוש באינטרנט מצאתי תוכנות של BOOT לשרת וע"י כך לאפס את הסיסמא. הבנתי גם שיש תוכנות להרצת סיסמאות עד לאיתור הסיסמא הנכונה. אשמח אם משהו יכול לעזור. תודה

Uval

New member
יש עוד יוזרס עם זכויות איפוס-סיסמא?

אם יש להם זכויות LOGON לשרת אז תתחבר ותאפס לאדמין את הסיסמא בAD (אם יש) אם לא, אז תתקין על אחד הקליינטים את האדמיןפאק ותאפס. במקרה הגרוע, באתר של פטרי (כמו שנתנו מתחתיי), יש דרכים רבות

פוֹלי

New member
יש תוכנה נוספת שניתן לשנות איתה כל

סיסמה, וכל מנהל רשת שפוי היום משתדל להחזיק אותה קרוב אליו. לי היא עזרה המון. Super Erd 2003

picoc

New member
הלוואי והיו עוד יוזרים אבל בחברת

המחשבים מנהל הרשת שם אמר שזה חור באבטחה. בנוסף הייתי שמח אם היה לנו מנהל רשת. כולה 30 עובדים...

Uval

New member
ולהקיש סיסמת אדמין על כל שינוי קטן?

זה לא חור באבטחה?

picoc

New member
עזוב הבן אדם דפוק לגמרי. המזל

הוא שהעמדות עובדות למרות שלא ניתן להכנס לשרת ואפשר לעבוד עליו מרחוק. אבל מה יקרה כשנרצה להתקין תוכנה??? למשהו יש פתרון פשוט?

פוֹלי

New member
נתנו לך תשובות, אפילו כמה...

יש מלא תוכנות בשוק שמעלים איתם את המחשב (במקרה שלך - שרת) ומאפסים את הסיסמא איתם. יש גם את הלינק שנתן לך Rיקושט, שם יש רעיונות לכמה תוכנות, ויש את ה-ERD. אין דרך קלה להרים בחזרה סיסמת אדמין, ואם היתה, אנחנו היינו בצרות. עצה שלי - אחרי שאתה מסדר את עניין הסיסמא, תחסום גישה למשתמשים רגילים לשינוי סיסמאות ושאר ירקות שמזיקים לך.

rattlehead

New member
האם הכוונה למוצר של sysinternals

או wininternals (מה השם שלהם בכלל?
) או שאני לא שפוי (שאלה רטורית, אין צורך לענות) אשמח לשמוע יותר פרטים על המוצר, google לא החזיר את המחרוזת בצורה זהה אז ליתר ביטחון...

picoc

New member
מנהל הרשת של חברת המחשבים אמר

שמכיר את הפתרון של ERD אבל בגלל שהWINDOWS 2000 SERVER הוא SBS הוא מפחד להרוס את האקטיב דירקטורי מה שיכריח אותו לפרמט את המחשב.\ בינתיים הכל עובד כי ניתן לעבוד על העמדות רק שלא ניתן להתחבר לשרת.

פוֹלי

New member
זה לא אמור לפגוע בשום צורה

עבדתי איתו על מחשבים רגילים שלא ברשת ועל מחשבים ברשת והוא לא עושה שום שינוי בקונפיגורציה של המחשב. אם המנהל רשתות מעדיף לפרמט ולהתקין שרת מחדש, אז זה שווה לו את הניסיון לפחות לא

antidot

New member
רגע רגע... !!!

אם זה SBS שמחזיק AD, אל תחשוב בכלל בכיוון של ERD. ERD מטפל אך ורק בlocal SAM ולא בחשבונות AD.

פוֹלי

New member
שזה מה שנורא לא ברור פה בעסק הזה

אם שונתה סיסמת האדמין ב- AD ויש גישה ל- AD מרחוק, אז למה לא לעשות פשוט reset password וזהו
לא ממש ברור לי איזה סיסמה הלכה - של הרשת או הלוקאלית. בכל מקרה, אולי אם יש גישה מרחוק ל- AD אז אפשר לתת הרשאות אדמין ליוזר אחר ושהוא יאפס את הסיסמה האבודה.

picoc

New member
ניתן לגשת מרחוק לשרת אך לא ניתן

לשנות סיסמא אלא רק בעזרת האדמין. מנהל הרשת מנסה להשתמש בתוכנה שמריצה ססמאות ומגלה את הססמא. יש למשהו נסיון עם תוכנה כזו?

picoc

New member
אז זהו, האם הפתרון היחידי שנשאר הוא

לפרמט את השרת ולהתחיל הכל מההתחלה?? תודה

picoc

New member
,תודה על העזרה בסוף שחזרנו את

הססמאות לשבוע שעבר מהSAFE MODE

למעלה