מקום התנדבות.

מקום התנדבות.

האמת היא שאני משתתפת סבילה בפורום זה זמן רב (אגב, אני מאוד נהנת..) , ובעקבות קריאתה של פפריקה לשיתופיות החלטתי להעלות את לבטיי על הכתב: (אני לא אנקוב בשמות המוסדות והארגונים המדוברים - כדי לגרום לחיכוכים מיותרים.. זה קצת מסרבל את הקריאה, עמכם הסליחה)
סיימתי את הקורס של הליצנות וגם את הסטאז באמצע השנה, ומאז אני מחפשת מקום להתנדב.. הבעיה היא - שאני מחפשת כמה דברים סימולטנית: אני רוצה לעבוד במחלקות ילדים באזור הדרום או ירושלים. ואתם שואלים "מה הבעיה?"
אז זהו - שיש! ישנם אי אלו דין ודברים בין הארגונים השונים. כך יוצא מצב שמתנדבים מארגון אחד לא יכולים להתנדב במחלקה מסויימת. וכל זאת מכיוון שהארגון תפס בעלות.. והמצב הוא לא מקרה יחידי, יש לי עוד כמה ח'ברה מהקורס שדבר זה מעכב אותם מלהתנדב.. מעבר לעובדה שזה דיי מקומם ומעציב אותי כאחד, רציתי לשאול - האם למישהוא/מישהיא ידוע על אפשרות להתנדב עם ילדים בתור ליצנית רפואית באזור הדרום? (ממוקד יותר - אשקלון, קרית מלאכי, רחובות וכו') תודה רבה וערב טוב שיהיה =)

אהלן וסהלן אפרת../images/Emo140.gif

איזה כיף לשמוע שאת קוראת ועוד יותר כיף שהחלטת לכתוב
הבעיה שציינת ידועה ואינה חדשה אך גם לא מתרחשת בכל בתי החולים בארץ. אני לא רוצה להכנס באמת לדיון בסוגיה הזו אלה להתמקד בשאלתך - איפה מתנדבים? אז ככה, בתי חולים פזורים בכל רחבי הארץ, ואני בטוחה שכולם ישמחו למתנדבים. רצוי מאוד לעשות זאת בצורה מסודרת דרך עמותה, כדי שגם תהיה מבוטחת... העמותה שאני יודעת שכרגע משבצת מתנדבים לבתי חולים בכל הארץ היא שמחת הלב . שווה לך ליצור קשר עם אנדריאה ( שירה בירה ), רכזת המתנדבים ולקבל פרטים נוספים. אגב, ליצנים רפואיים יכולים לעבוד עם ילדים בכל מיני מוסדות ולא רק בתי חולים. קשישים ישמחו תמיד, ילדים נכים, ילדים עם פיגור, פגועי נפש, לא חסרים מוסדות ומקומות שכדאי ורצוי להיכנס אליהם.
חומר למחשבה. אם ההתנדבות בוערת בתוכך, ואת רוצה באמת לתת ולתרום, מה שאני בטוחה שכן, אז שום חיכוך או בירוקטריה שבעולם לא יוכלו לעכב אותך. זיכרי: "העולם מריע למעשים ולא למחשבות"
שהיה המון בהצלחה, ואשמח לשמוע אם דברים זזו, הסדרו, אם מצאת מקום, אם עלו שאלות נוספות, דילמות, בקיצור אנחנו פה לכל דבר
המשך יום מקסים

טושטוש5

New member
הי אפרת ../images/Emo13.gif

בנוסף למה שפפריקה אמרה, ניתן להתנדב בבתי החולים דרך עמותות המתנדבים של בתי החולים עצמם. בהרבה בתי חולים עמותת י.ע.ל מארגנת את המתנדבים, ואחרי שיצרתי קשר עם המחלקות ששמחו לקבל ליצן רפואי בהתנדבות פניתי לנציגות של י.ע.ל בבית החולים כדי שזה יהיה גם מסודר מבחינת הביטוח. הם מאוד מסודרים ואפילו שולחים לי ברכה ליום ההולדת כל שנה

טושטוש ופפריקה - כרגיל עצות דבש..

אך, באופן כללי: אני מרגישה יותר בנוח ללייצן (האקדמיה ללשון עברית..) ליד ילדים. יכול להיות שזה נובע מכך שאני לא סגורה לגמרי על דמות הליצן שלי. מכל מקום, כך יוצא מצב שכרגע קהל היעד שלי הוא ילדים.. לגבי עצתך פפריקה - אני בקשר צפוף עם אנדראה והיא הפנתה אותי לבי"ח ברזילי, שגם שם אי אפשר להיכנס למחלקת ילדים. היא נתנה לי מספר טלפון של אחת המחלקות. וכאן גם טושטוש נכנסת לתמונה: לפי מה שאמרו לי - ארגון יעל לא מוצא מחלקות התנדבות אלא נותן אישור סופי לאחר שאתה מסדר לעצמך (זה לפחות מה שקורה בברזילי - כמיטב הבנתי את הפרוצדרות עד כה) כך שלדבר עם יעל - לא כ"כ עוזר לי לשלב זה.. ממש תודה גם על ההקשבה, וגם על העצות.. עניין אחרון חביב, המחלקה שהפנתה אותי אליה היא מחלקת עיניים בברזילי
. הם לא מעוניינים ליצן רפואי לעבודה פרטנית, אלא למרפאות יום. זאת מכיוון שנוצרים שם עומסים שמורטים את העצבים של כל עמ"י (הפציינטים והצוות). ובכדי להקל על המצב, הם מעוניינים להכניס שם ליצן רפואי. אני מרגישה שלסביבה כזאת - א"א לעבוד ביחידני. צריך לעבוד לפחות בזוג - רמות האנרגיה הן אחרות לגמרי.. מה אתם אומרים? בנוסף - ידוע לכם על ליצנים שמתנדבים שם? לילה טוב
ורוב ברכה

מה בקשר לקפלן ?

למיטב ידיעתי יש שם מתנדבים של שמחת הלב במחלקות ילדים. בהצלחה

טושטוש5

New member
הי אפרת

לגבי י.ע.ל - את צודקת, זאת היתה כוונתי. אם את יכולה ליצור קשר בעצמך עם אחת המחלקות ולהסדיר את ההתנדבות שלך שם, אחר כך תוכלי להתנדב דרך י.ע.ל ואז אין צורך בעמותה אחרת שדרכה תעבדי (ואז אולי יהיה פחות קונפליקט עם ליצנים אחרים?). ולגבי מרפאות היום - אני יודעת ששמילבי (ג'לולוגית יקרה שלא כתבה כאן כבר הרבה זמן) עבדה במיון ילדים. זאת אכן עבודה עם רמות אנרגיות אחרות, אבל היא עבדה שם לבד ועמדה בזה בגבורה במשך זמן רב. זה דרש להיות יותר יצירתיים בפעילויות, בסוג העבודות שעושים שם, אבל זה בהחלט אפשרי לעבוד לבד. עדיין יכול להיות שיותר כיף בזוג, ואם את מחפשת בן/בת זוג לעבודה - אולי יש פה מישהו שמעוניין להצטרף אלייך?

../images/Emo140.gif תודה רבה..

אני מאמינה שכשאסיים את המבחנים יהיה לי יותר פנאי לסדר ת'עניינים. עדכונים יבואו בהמשך
קיץ מהנה, בטוח ו... שקט (זה לא מובן מאליו, הא?)

למעלה