מקיאה כבר 3 וחצי שנים.....

סמדר2211

New member
מקיאה כבר 3 וחצי שנים.....

שלום ד"ר וסרמן, בתי בת השלוש וחצי מקיאה מיום לידתה עד היום. כשהיתה תינוקת קיבלתי עצה מגסטרו ילדים,לעזוב..וזה יסתדר,קיבלתי את העצה,וכך נהגתי.בגיל שנתיים וקצת עברה הילדה ניתוח ריפלוקס דרכי השתן שני צדדים,אז הפוקוס עבר לשם,ורק לאחרונה התחלנו לטפל בנושא ההקאות. הילדה עברה צילום בריום של הושט ובית הבליעה שיצא תקין,{עד כמה זה ודאי ובטוח?פעם עשינו ציסטוגרפיה שהיתה תקינה...ובסוף הגענו לניתוח!} ועדיין נשקלת האפשרות לph מטריה. בחודשיים האחרונים אני מנהלת יומן הקאות,וכל יום נחרדת מחדש מהכמויות והתדירות.אני מוכרחה לציין שהילדה במשקל תקין ומפותחת יפה,אבל ההקאות האלה משבשות לנו את החיים,ואין ספק שנכנס גם מרכיב התנהגותי,בזמן האחרון.אגב,אין שום עקביות,לא בשעות ההקאה,או בסוגי המזון. 1.מה לדעתך הבעייה? 2.למה חלק מהפעמים היא מקיאה אוכל לא מעוכל,אפילו 8 שעות אחרי שאכלה אותו?{לא תמיד} 3.למה יש לה מין גרעפצים משונים כאלה,אחד אחרי השני? זה מזכיר לי את עצמי,יש לי טבעת בקיבה,ולעיתים שאני אוכלת לחם,אני מיד נחנקת,עושה המון גרעפצים..ובד"כ בסוף מקיאה...}אבל לה אין טבעת???!!! הילדה אסטמטית,ומקבלת משאפים של בודיקורט,בריקלין,וסינגולייר, הטריגר של מרבית ההקאות הוא שיעול כמובן,אבל לא תמיד.היא גם נורא נגעלת מריחות ומרקמים כמו בננה לדוגמה. אני מודה לך,ומצטערת על הסאגה...{חד פעמי ,אני חדשה..} יום נעים וביי, סמדר

סמדר- קשה לי לרצות אותך

כי נשמע לי שאת כבר אצל גסטרואנטרולוג- ולנו בארץ יש את הרופאים הטובים בעולם כי בליעת הבריום כבר בוצעה- ולצורך העניין שללה את אותם מרכיבים שאותם רצה הרופא/ה לשלול (מלרוטציה/ בקע סרעפתי) בשלב הבא אכן יש לחשוב על בדיקת pH probe ואפילו בדיקת גסטרו- לאור מחלת הריאות של ביתך אני ממליץ על בדיקת ה pH קודם ברור שההקאה הופכת להרגל- ויש לשקול לתת טיפול- ואני משאיר את זה לרופא שלך אם תרצי חוות דעת נוספת אשמח לעזור- אבל בשלב זה לא נראה לי שהרוא שלך ציצה את קוי המחשבה והבדיקות שיש לבצע- לפי סדרי החשיבות שלו/ה כל טוב

למעלה