מרווה - Salvia Spp

Sonata Of Tears

New member
מרווה - Salvia Spp

המרווה,צמח כל כך שימושי וכל כך שכיח המרווה ילידת דרום אירופה,מרווה בריטית ( המרווה ברפואית) נחשבה פעם לדבר מאד מאד יקר ,אח שימושי,הסינים הסכימו לתת שתי תיבות עלי תה בישביל תיבת מרווה,אמרו שהיא מחזקת את הזכרון,ואף שתלו אותה על קברי מתים ,ביוון האמינו שתה מרווה מטהר את הדם ,וברומא קידשו אותהוקטיפתה היתה לפולחן מיוחד. רפואה עממית: יהודי תימן משתמשים בתה מרווה לטיפול בנפיחויות בגוף,יהודי מרוקו שותים תמצית מרווה לטיפול במחלות בעיכול ,חום,וחולשות באירופה מכינים מרתח עלי מרווה ביין לטיפול בכבד ובכליות. ברפואה הטבעונית משתמשים במרווה הרפואית נגד ברונכיסטיס,ועל ידי הנחת עלי מרווה לעוסים על פצעים לריפויים. שורש המרווה טוב לטיפול בכאבי מחזור בהכנת מרתח מעלי המרווה אפשר לעשות חליטה מצויינת נגד מחלות בדרכי הנשימה,שיעול,והצתננות. קוטשים עלי מרווה ,שמים אותם על רטייה ,מעולה לפצעים ,וגם לדלקות עיינים מגרגרים חליטה מדוללת בגרון ,מעולה לכאבי גרון ודלקות שקדים. את חליתות המרווה ניתן לעשות כאשר היא מיובשת או טריה,מאד מומלץ לגדל מרווה בבית,ולהשתמש בה שהיא טריה וטובה,כך גם מתחברים למה ששותים,זה נותן הרבה יותר כיף מבחינה פסיכולוגית לדעתי.

YinYang

New member
ועוד המלצה קטנה....

יש המון צמחים, וביניהם גם המרווה, שמכילים ציאניד בכמויות מאוד קטנות. אין סכנה ממשית בלשתות חליטה מעלים טריים(בכמויות קטנות...), אבל אני הייתי ממליץ על ייבוש העלים לפני כן- פשוט לעטוף במגבת ולשים בשמש יום יומיים. כשאני שתיתי חליטות של עלים ירוקים בכמויות זה גרם לי לאפטות, דלקות חניכיים, חום גבוה(40 מעלות) וגרד בגוף. אם תשימו לב, אף פעם לא תראו על חלק מהצמחים חרקים, כי הם מבחינים בחומרים המזיקים שאלו מכילים. בקיצור...שווה ייבוש. יאללה תבלו אייל

Efeary

New member
כן,

בכל צמח יש כמות רעלים כלשהי, אפילו בזרעים פשוטים, ולרוב היא לא משפיעה אלא אם כן היא נלקחת בכמויות גדולות מדי כמו כן האיכות של הצמח חשובה יותר מהכמות.

bflygirl

New member
עוד על המרווה Sage

פירוששמה הלטיני של המרווה הוא "מציל", כבר מעיד על סגולותיה הקסומות ועל הדעה שרווחה בעבר, על פיה המרווה מרפאה הכל. המרווה מכילה שמן ארומטי אשר מפחית הזעה מוגזמת או לילית. למרות תוכנותיה האנטיספטיות (אנטיספטי- מחסל בקטריות ומונע דלקות) והעובדה שהיא חומר העוצר דימום היא משמשת גם להקלה על קשיי עיכול וחיטוי פצעים, וכדי לעצור את יצירת החלב אצל נשים מניקות. טיפ: היא מעולה נגד עקיצות חרקים
ניתן לשתות אותה בבית ע"י חליטת תה של 2-3 כפיות לכל ספל מיים רותחים למשך 10 דקות. אך יתכנו תופעות לוואי: שתיית התה עלולה לגרום לגירוי השפתיים וללחה בפה. אזהרה: המרווה מכילה כימיקל רעיל בשם תוג'ון, אשר במינון גבוה (יותר מ5-6 כוסות תה- בגלל חליטת הצמח) עלול לגרום לעיוותים . אין לבלוע שמן מרוה ואין להשתמש במרוה בעת הריון. בכל אופן לפני השימוש במרווה כדאי להתייעץ עם מומחה בעניין.

Sonata Of Tears

New member
שמן מרווה?

האמת שבחיים לא ראיתי שום תמצית מרווה,מעניין,בכל מקרה מאמר הבא שלי ידבר על הכנת חליתה. וכך העלאה.

bflygirl

New member
שמן מרווה אכן קשה מאוד למצוא

והוא ממש ממש נכס כאשר 80 אלף יתושים עוקצים אותי יש מספר מועט מאוד של חנויות בארץ בייחוד חברות קוסמטיקה גדולה שמספקים את המוצר ויש מידי פעם בבתי טבע פינתיים שכאלה...

bflygirl

New member
עוד על שמן מרווה רפואי

Salavia Officinalis - Sage לפי מערכות: עור- פועל היטב בעצירת דימומים, מסייע בהחלמת החתך, מצוין לאקנה, אקזמה, יעיל בנשירת שיער. מערכת העצבים- משפר דיכאון, לחץ ומתחץ מערכת הנשימה- מקל בשיעול, אסתמה ודלקות בגרון. שימושים נוספים- מקל על דלקות חלל הפה והחניכים ומשמש בקוסמטיקה, בבשמים וסבונים.

Sonata Of Tears

New member
../images/Emo32.gif קטן על משהו שהכנתי

ייבשתי על הדס,קטשתי אותם במחטש ועלי,עד מצב של עבקה דקה. הוספתי וודקה נקייה ( לא שנאפים של קגלוביץ' ^_^) עירבתי בצורה אחידה ושמתי בבקבוקון זה ממש ממש ממש טוב כאפטרשייב,זול,ומצויין,אפילו לטיולים שלא רוצים לסחוב את הבושם היקר.

ToryMaster

New member
אם כבר מרווה

שמעתי המון המון שיטות להכנת תה מרווה שלא יצא מר מגעיל, אף אחת מהן לא הצליחה לי, מה השיטה שלכם?

למעלה