"מרוץ סמכויות"......

מצב
הנושא נעול.

הילה36

New member
"מרוץ סמכויות"......

"מרוץ סמכויות"......
ועכשיו לשאלותיי: בעלי פתח לפני חודשיים תיק ברבנות במקום המיועד לפירוט מהות התביעה הוא כתב "בקשה להסכם גירושין" ותו לא.... רציתי לדעת אם אני יכולה עדיין לתבוע בבית המשפט לענייני משפחה? (הדיון הראשון שלנו נקבע ל11/2002) ?(ובאלו נושאים: הסדרי ראייה, מזונות, רכוש) האם אוכל לעשות זאת באופן עצמאי ללא עו"ד? בתודה

תשובה

"מרוץ סמכויות"......
ועכשיו לשאלותיי: בעלי פתח לפני חודשיים תיק ברבנות במקום המיועד לפירוט מהות התביעה הוא כתב "בקשה להסכם גירושין" ותו לא.... רציתי לדעת אם אני יכולה עדיין לתבוע בבית המשפט לענייני משפחה? (הדיון הראשון שלנו נקבע ל11/2002) ?(ובאלו נושאים: הסדרי ראייה, מזונות, רכוש) האם אוכל לעשות זאת באופן עצמאי ללא עו"ד? בתודה
תשובה
1. לא מומלץ לגשת לבימ"ש ללא עורך דין. 2. יש לראות את התביעה כדי לדעת אם נחסמה הדרך לביהמ"ש. כאשר מוגשת תביעת גירושין וענין הרכוש נכרך כדין אזי הסמכות לדון בהחזקת הילדים והרכוש נתונה לביה"ד הרבני. מזונות ילדים אפשר לתבוע בביהמ"ש כיוון שהילדים אינם צד לסכסוך בין ההורים.

המשך תשובה

"מרוץ סמכויות"......
המשך תשובה
מה שכתוב ב"מהות התביעה" אינו תמיד הקובע, צריך לבדוק את כתב התביעה עצמו ולראות מה כתוב שם. דעתי כדעת עו"ד פנדריך בתשובתו. המלצתי היא לפנות כמה שיותר מהר לביהמ"ש בתביעות שלך

מצב
הנושא נעול.
למעלה