משאלתו האחרונה

משאלתו האחרונה

חולה הסרטן הסופני תייסיר קייסי כבר לא היה מסוגל לעמוד על רגליו וביקש להגיע לביתו אבל עוכב במחסום חווארה שעה וחצי כי לא נסע ברכב מאושר. הוא מת במושב האחורי של המונית, בעודו ממתין לאישור. ההקלות במחסומים אין גבול להתבהמות האדם. אללה ירחמק יא תייסיר.

הקישור לא עלה

אז הנה.. ניסיון שני להעלות קישור זה. אממ.. לא מבינה מה קורה לתפוז בזמן האחרון.. שקישורים לא עולים.

junior gong

New member
זה צבא הומני זה?

הרכב לא מאושר סבבה, שיחרימו את הרכב ויסדרו לבחור טרמפ, לא חסר מכוניות שעוברות במחסומים שם, כמובן עכשיו כבר מאוחר, מזעזע מחריד ומתסכל. אני לא רואה הבדל בין מעשה כזה של החיילים שם לבין פיגוע של מחבל מתאבד, הם אחראים למותו וזה ישאר להם על המצפון. אללה ירחמו.

מוחמד5

New member
../images/Emo26.gif סיפור קשה מאוד

עיניי דומעות. זכותו של אדם למות בכבוד . את זה מלמדים אותנו השכם וערב. רק עכשיו סיימתי קורס בנושא החולים האונקולוגיים, ושם הודגש נושא הטיפול הפיליטיבי ,ובמיוחד נושא המוות . כואב לי על האיש, הוא מת ביסורים וכאבים,ידוע שבשעות האחרונות הכאב מתגבר והופך לבלתי נסבל,ידוע שהגסיסה היא קשה . אללה ירחמו. הערה למתלהמים שהולכים להגיב אחרי, חייל במחוסום הוא לא רופא והוא לא יכול לדעת מה מצבו של X ן Y , היה צריך לארגן את חזרתו לשכם בצורה יותר מסודרת,. אילו זה היה נעשה כפי שהנוהל קובע, הסוף הטראגי לא היה מתרחש בצורה כה אכזרית.

דה הומניזציה.

גדעון לוי מנסה להעביר מן מסר כזה של "התרגלנו".. "הייתכן ?" כן. כי התרגלנו לראות , לשמוע, לראות במו עינינו זוועות או תוצאותיהן של זוועות, לצקצק בלשון ולא לעשות דבר. כמובן זו הכללה שלי, אבל מתכוונת לרחוב הישראלי הרחב , ששותק לנוכח או לשמע מעשי זוועה שמבצעים בניו ב ד י ו ק כפי ששתק העולם לנוכח ולשמע זעקות יהודי המחנות. אני זוכרת שסיפרו לנו שיהודים מסויימים ניסו את כוחם בציור. אמרו אולי מישהו יראה. כן בטח. ראינו כבר את התוצאות. אללה ירחמכ יא אושתאד' קייסי
אז מה היה לנו ? * פלסטינים מעוכבים במחסומים * בגדי פלסטינים ובתים - שרופים ומדיפים ריח של גז * מלחמת אחים בין פלסטינים לבין עצמם * פלסטינים גוועים למוות מאחורי חומת בטון * מתנחלים מכבים סיגריות / מתעללים קשות בפלסטינים..... ועוד ועוד ועוד ...
ועכשיו ידידיי, תחליפו את המילה "פלסטינים".. בצמד המילים : בני אדם.
S

דבר נוסף, חשוב מאוד

ושקוף מאוד. יהודים לא לומדים לקחי עבר. לא מפחדים מעוכריהם, לא מהקוראים להשמידם, פשוט .. לא. אנחנו בעצמנו מעלים את משמידינו ארצה. אנחנו בעצמנו משמידינו. "מחרבייך ממעייך ייצאו ישראל". 100% נכון.

התרגלנו?

בטח שהתרגלנו.. ולא רק האוכלוסיה היהודית - ישראלית... כי אם בכל העולם... כשיש פיגוע זה כב רלא מזיז כשיש מלחמה - אם זה לא נוגע בנו זה רק נורא וממשכים לדבר על הא ודא... כשרואים סרטי מלחמה זה מגניב ומעלה אדנלין.. זוועות יש בכל העולם ולפעמים אפילו אנחנו מרחיקים לכת כדי לחשוב על זווועת העולם כשחושבים שאצלנו מושלם - לפי דעתי זה קשור לפחד מביקורת עצמית. באחת ההרצאות דיברנו על דעות קדומות ואפלייה רוב הסטודנטים בשיעור ערבים אף כולנו דיברנו על זועת בעולם... התעצבנתי ודיברתי עם מרצה אחרת על זה.. היא אמרה לי כמובן למה שנחשוב קרוב... כשחושבים על אסונות רחוקים זה יותר קל.. תאי גזים יש בצפון קוראיה טווחים יש בדרפור ברואנדה היה רצח עם לא מזמן... מלחמות יש ללא הפסקה באיזור שלו - לפני כמה ימים היה שיר בגלגלצ ממלחמת לבנון של 82 - אמא עושה לי מאיזה מלחמה השיר הזה אמרתי לה זה משנה ז החוזר על עצמנו... אז כן קל לנו ויתר להיות אדישים כי לצערנו קל לא להתמודד... ולאט לאט האדישות תהרוג ואתנו

jerusalem

New member
יותר מידי שאלות יש לי על הידיעה

לדוגמא, מדוע חולה סרטן במצבו נע במונית וללא אישורים? כיצד החילים אמורים היו לשפוט את מצבו הבריאותי? מדוע אף מונית או רכב אחר לא עזר להם? אם מצבו אנוש, הכיצד " במכונית של אונרוו"א שעברה בדיוק לא היה מקום" ?! אני מעדיף לחכות לתחקיר בצלם אותו אקבל כאמין יותר. ודרך אגב, תגובת דובר צה"ל: "מבדיקת הטענה בדבר עיכוב פלסטיני חולה סרטן במעבר חווארה עולה כי היא אינה נכונה. מבדיקה שערכה מתאמת הבריאות במנהל האזרחי התברר כי הפלסטיני מת בעודו בדרכו, בנסיעה במונית מבית החולים בירושלים למעבר חווארה".

aymanzt

New member
../images/Emo13.gif ככה אני אוהב אותכם..

מסכימים כולכם על דבר אחד... כל הכבוד לכם.. אני באמת באמת גאה בכם... כן ירבו שרשורים כאלה.. נ.ב.: למי שלא שם לב.. הודעתי היא צינית בעליל

לנדסמן

New member
מקרה בהחלט עצוב

מקרה דומה: אשה פלסטינית הגיעה למחסום, צולעת, עוברת דרך גלאי מתכות, הגלאי מתכות מצפצף, החיילים מורים לה לשוב, ולעבור אותו שוב, (אני מזכיר לכם היא צולעת) , היא עוברת שוב ושוב הגלאי מצפצף,ככה גם בפעם השלישית היא צועקת להם כי ברגלה יש פלטינה וקשה לה ללכת. אז להעביר אותה במחסום או לא? האם לייסר אותה ולהיחשב לא הומניים ולא לתת לה לעבור או להבין כי מדובר באשה סובלת ולתת לה לעבור?

../images/Emo7.gif יהי זכרו ברוך. עצוב שחווה סבל

איום שכזה ברגעיו האחרונים, בגלל חייל אטום שמציית לפקודות אטומות. אללה ירחמו

רק מדגיש ש...

עם כזה רמטכ"ל (לשעבר) אטום ונכה רגשית וממשלה מושחתת בת-הון לא בדיוק ישתפרו זכויות אדם ואזרח.

הענין מצער וכואב..

אחים שלי. אני לא מבין את האטימות של הביוקרטיה הזאת? אני לא מבין מה הולך פה מה? איפה זכויות האדם איפה כבוד האדם? איפה האנושות? הרגש האכפתיות? איפה אנו חיים בדיוק?? מה עשה הבן אדם המסכן הזה? במי הוא פגע? הוא לא עשה רע לאיש. הלב שלי נקרע שאני רואה וקורא דברים כאלו. הלב שלי נקרע לגזרים. כן כן בתוך תוכי אני מרגיש מה שהם שם עוברים אותם המסכנים שרק רוצים לחיות. ולא אכפת לי שאנשים יגיבו אליי בשלילי על מה שאני רושם. אני כותב את מה שאני מרגיש ורואה. תגידו לי מה עשה אותו בן אדם חולה שרק רוצה להגיע לבה"ח לקבל טיפול רפואי? מה עשה ילד קטן שרק רוצה לחיות כמו שאר הילדים היהודים?כל ההסגרים הללו המחנות הללו. ממש ממש לא נראה טוב. מחסום ג'למה ארז ועוד כמה. ממש הסגר של ממש. אנשים רוצים לחיות להביא את פת הלחם הביתה לילדים שלהם. ממה הם יחיו או חיים? מ10 שקל ביום בקושי מביאים אותם. אותו ילד בן 10 מוכר תה בבה"ח שיפא בעזה ב10 שקל כדי לפרנס את המשפחה שלו. כדי שיהיה להם אוכל בבית. רבותי זה לא ככה זה לא יתכן שאנשים יחיו בסגר. בגלל שX אנשים עושים בעיות. אותם חולים שרוצים להגיע לטיפול מונעים מהם את זה. מונעים את זה בשלילי.מפרקים אותם מהרכב הופכים אותם ולא מוצאים כלום. בחודש פברואר 2002 היו מייסון אל-חאייכ ובעלה בדרכם לבית-החולים, ללידת בתם, כשלפתע ירו לעברם חיילים, הרגו את הבעל ופצעו את מייסון אל-חאייכ ואת חמה. החיילים הפשיטו את הפצועים והשכיבו אותם עירומים ללא כיסוי עד הגעת אנשי הסהר האדום.איפה ההגיון פה? איפה הצדק?? ומה עם בעיות האבטלה ילדים רעבים משפחות נטושות קחו למשל את עומר א-נג'אר, תושב עזה, אינו יכול למצוא עבודה. הוא מתאר את חיי המחסור של משפחתו, המנסה להתקיים מן הדגים המעטים שהוא דג בנמל ומחופן עדשים וכמה פיתות מקרר ריק. ושוב אני אשאל איפה האנושות פה? שמישהו שם בממסד התעורר ויראה באטמת את הצד החלש הצד שרוצה לחיות בשלום שמאמין כי יש תקוווה. מצטער שזה מסתיים כך אבל זו האמת. כל טוב

למעלה