משפחת המלוכה

berlinale

New member
משפחת המלוכה

למה בדיוק צריך את החבורה הזו? היא עולה הרבה כסף (לבריטים), ועושה בעיקר כותרות במדורי הרכילות. גם אם הם פועלים למען צדקה או מהווים סמל ומוקד משיכה לתיירים - למה משלם המיסים הבריטי צריך לשלם על זה? למה צריכות להיות להם סמכויות - סמליות ככל שיהיו? לא מתכוונת להיות פרובוקטיבית והאמת היא שאני די בעניינים וקוראת סקרים אבל בכל זאת מעניין אותי לשמוע מה אנשים חושבים.

TwelveEyes

New member
באותה מידה...

את יכולה לשאול מדוע בארץ שלנו צריך נשיא? הרי גם תפקידיו הם סה"כ סמליים ותו לא... אבל צריך מישהו שיטפל גם בדברים כאלה. אני לא יודעת מה בדיוק אחוז המיסים המשולם להם... אבל יש לי הרגשה שבסוף היום, כמות התיירים שמשפחת המלוכה מביאה לאיזור מכפה על כך, לא? חוץ מזה, כפי שאמרת... הם סמל. מסמלים קשה להיפרד. משפחת המלוכה הם חלק מההיסטוריה העממית - זה בערך כמו להציע לפרק את הכותל המערבי. (לא לחלוטין, לפני שייתנפלו עליי כאן... רק רציתי להביא דוגמא דומה, פחות או יותר ולא מצאתי משהו יותר מתאים).

sigalit33

New member
גם הבריטים עצמם...../images/Emo47.gif

חלוקים בדעתם לגבי מידת הנחיצות וההמשכיות של משפחת המלוכה. רבים מהם חושבים שזה באמת מיותר ועולה למשלם המיסים הון תועפות שיכול היה להגיע למקומות נחוצים יותר. אבל כמו שכתב twelveeyes יש כאן עניין של מסורת של מאות שנים. הבריטים, שמסורת היא דבר כ"כ משמעותי ומרכזי בתרבות שלהם, לא יכולים לוותר כ"כ בקלות סמל בריטי מובהק כמו המלוכה. twelveeyes גם בהחלט צודק לגבי תעשיית התיירות הענפה שסביב משפ' המלוכה: טקסי החלפת המשמרות, הארמונות, אוצרות המשפחה וסיפורי הרכילות שנוגעים לה מפרנסים לא רע בכלל הרבה מאד בריטים... אני חושבת שזה באמת יותר מזה. כפי שבריטים משמרים את חזות בתיהם הויקטוראניים (אם אני זוכרת נכון יש חוק שאסור לשנות את חזות הבתים), מבנים שונים, כל תכניות האספנות שמעידות על כך שאספנות היא חלק מהתחביבים הבריטים הנפוצים וכו' וכו' - כך חשוב להם לשמר אולי על הסמל הכי "בריטי" - משפחת המלוכה. מה נאמר ומה נגיד? LONG LIVE THE QUEEN

ketty the sheep

New member
משום מה

בריטים רבים שאני מכירה מקללים את משפחת המלוכה על ימין ועל שמאל, בכל הזדמנות קיימת. אבל בסופו של דבר, יהיה להם קשה להפרד מהסמל שלהם, שהוא חלק מגאוותם הלאומית מזה מאות שנים.

stevie1

New member
טעות

הם לא עולים כל כך הרבה כסף בכלל. פחות ממה שאנשים חושבים. אולי פאונד בשנה לבנאדם - לא בדיוק פשיטת רגל.

משפחת המלוכה ברשת:

משפחת המלוכה ברשת:
האתר של משפחת המלוכה הבריטית. יש בו מידע על משפחת המלוכה, ארמונות, המלכות לאורך ההיסטוריה, כניסה לתפקיד, הכתרה וירושה, והודעות לעיתונות.
האתר הרשמי של הנסיך צ`רלס - Prince of Wales.
סיפור חייה המלווה בתמונות של אליזבת`, Queen Mother, שנפטרה בשנת 2002 בגיל 101 - באתר של BBC. בברכה, אריה מלך החיות

Thestral

New member
לפי ה שאני יודע../images/Emo162.gif../images/Emo108.gif

תפקיד בית המלוכה הבריטי הוא תפקיד ייצוגי, שגם בא לשמור על המסורת הבריטית ועל איחוד הממלכות. ושזה רצונם של רוב תושבי בריטניה עצמם שבית המלוכה ישאר.

סי15

New member
תשובה

לדעתי מש' המלוכה בבריטניה היא מאוד מיוחדת. זאת לא סתם מסורת, זאת דרך חיים, בריטניה לא תהיה המדינה שהיא עכשיו ללא מש' המלוכה. לפי דעתי למרות שהרבה בריטים מתלוננים על המש' הם לעולם לא היו רוצים לבטל את משטר המלוכה. אבל האמת, אני מרחמת דווקא על בני המשפחה. הם נולדים לחיים הללו ומהרגע שנולדו יש להם יעוד שעליהם למלא. פשוט אין להם שליטה על החיים שלהם כי יש להם מחויבות כלפי העם, החיים שלהם כאילו שייכים לעם. לדעתי זה ממש... עצוב

Nimst

New member
כן, אבל זה לא בדיוק ככה

זה לא משטר מלוכה.. זו דמוקרטיה, ואחת הטובות בעולם, אם לא הכי טובה. כמו שכתבו כאן, התפקיד שלהם הוא בעיקר ייצוגי. נכון שיש להם ייעוד למלא, אבל להגיד שהחיים שלהם שייכים לעם?.. קצת קיצוני, בהתחשב בעובדה שהם לא עושים הרבה.

בריטניה היא מלוכה לכל דבר ועניין.

העובדה שהיא דמוקרטית לא קשורה. בריטניה היא מקרה מיוחד אמנם של מונרכיה קונסטיטוציונית ללא חוקה (פרדוקס), אבל היא עדיין מונרכיה. מבחינה חוקית המלכה היא ראש המדינה, והמלוכה היא למעשה חלק מהפרלמנט. ממשלת בריטניה היא "ממשלת הוד מלכותה" וכל מושב פרלמנט נפתח בנאום של המלכה כשהיא זו שמצהירה "My government"... ואפשר להירגע, הבריטים לא יוותרו על התענוג לרכל ובעיקר לקטר על משפחת המלוכה...

Woking

New member
It's not such an exception

There are at least half a dozen constitutional monarchies in Europe like Norway and Denmark to name but a couple, so the UK is not such an exception in Europe.​

סי15

New member
לא התכוונתי

שהמשטר בבריטניה מלוכני... אולי פשוט לא התבטאתי נכון. ובקשר לזה שלבני המשפחה אין שליטה על החיים שלהם, זה ממש נכון. הם נולדים עם מחויבויות שעליהם למלא וכללים שעליהם ללמוד והם חייבים לעשות את זה למען העם שלהם. שמעתי שעיתונים רבים באנגליה שולחים בנות צעירות לפתות את הנסיך וויליאם כדי לברר עליו פרטים ולכן הוא צריך להיזהר מאוד עם כל בן אדם שאיתו הוא מדבר או מתחבר שזה כבר ממש עובר את הגבול. אני לא יכולתי לחיות ככה! ואל תשכחו מה קרה לנסיכה דיאנה! היא נהרגה בגלל צלמי פפראצי שרדפו אחריה!

אגב, שלא תטעו...

מידת האכפתיות האמיתית בחיי היומיום של הבריטים ממשפחת המלוכה לא עד כדי כך גדולה, הם נתפסים הרבה יותר כקוריוז מאשר כסמל שיש לשמרו (הנסיכה דיאנה היא מקרה מיוחד כיום), לפחות כפי שזה נראה בשטח. הייתי בלונדון ביום שבו נפטרה המלכה-האם לפני שנתיים (זה היה גם כן בחג הפסחא), שכידוע הייתה במהלך המאה ה-20 אחת הדמויות הפופולריות בבריטניה. נכון ששידורי הטלוויזיה הוקדשו בעיקר לסרטים על אישיותה ולזכרה, ונכון שהיוניון ג'ק הורד לחצי התורן וב-Hyde Park Corner אכן הייתה יריית תותח מיוחדת לכבודה (וזה היה מפחיד לישראלי המסכן מוכה הפיגועים שהסתובב באותה עת במארבל-ארץ' לבדו, ובאותה תקופה היה מבצע חומת מגן בישראל...
), אבל האמת? שום דבר לא השתנה. חיי הלילה היו סוערים מתמיד (נו טוב, חופש), לונדון שוקקת החיים לא השתנתה כלל. אם כאן נשיא המדינה מת חלילה וחס, ישראל נכנסת לאבל, בתי הקפה ומקומות הבילוי נסגרים והחיים גוועים פה לכמה ימים. שלא יתקבל הרושם הלא נכון- יומיים אחרי מותה של המלכה הייתי במשחק כדורגל, המשחק נפתח בדקת דומייה ובשירת ההמנון (אני יכול להעיד שזו הייתה חוויה שלא אשכח בחיי, שירת ההמנון עם 40,000 צופים- אפילו שהם אוהדי טוטנהאם
) והכל היה מופתי ומכובד ברמות שבישראל לא חולמים עליהם. אבל זה לא הפריע לשחק אח"כ כרגיל. כנראה שזה קשור לכך שהבריטים יודעים להפריד בין ה-Dignified לבין ה-Efficient. בחיי היומיום המלוכה היא מושא לבדיחה ולרכילות. כשזה מגיע לעקרונות, בסופו של דבר עדיין רוב הבריטים, גם כמה מהליברליים ביותר מביניהם, יעדיפו לא לבטל את המוסד המלכותי.

ketty the sheep

New member
אוי ../images/Emo6.gif

בזמן שכל הבלאגן סביב מות המלכה התנהל בסביבות הייד פארק, חבורה של אנשים (בריטים לרוב) שלא ממש היה אכפת להם מכל הנושא ניהלו גרסא משל עצמם ל Jackass, בצורה של קפיצה מעצים על spacehoppers, ועוד כלמיני דברים מטורפים. (לא, זה בכלל לא קשור למה שכתבת, פשוט הזכרת לי נשכחות)

למעלה