משפחת הרשקוביץ מגלאץ, רומניה

משפחת הרשקוביץ מגלאץ, רומניה

ההסטוריה המשפחתית שלי בענף הקשור למשפחת הרשקוביץ מתחילה בעיר גלאץ, רומניה. מה שידוע לנו מתחיל בחנוכה תרמ"ב (1882), עת עלו ארצה משה הירש (צבי) הרשקוביץ ואשתו חיה יוכבד לבית וולקובסקי, והשתקעו בזכרון יעקב - שם חיה המשפחה עד היום. משה הירש הוא אב-סבי. בספר על המושבה זכרון יעקב מופיע שם האניה בה באו מגלאץ ("טטיס"), כולל תאריך הגעה מדויק ומכאן המידע לגבי עיר המוצא. על בניהם ובנותיהם אנו כבר יודעים מידע אישי של אבי ודודי, מסיפורים ששמעו מאביהם. כך, התחלתי לבנות את אילן היוחסין של משפחת הרשקוביץ. לאחרונה, בעזרת חוברת אשר מפרטת את כיתובי המצבות בבית העלמין בזכרון יעקב משנת 1928, גיליתי את העובדה המפתיעה (שלא היתה ידועה לאיש במשפחה) שביחד עם משה הירש וחיה, אשתו, עלו ארצה גם שתי האמהות שלהן! גילינו את הקבר של אחת מהן וקברה של השניה - כנראה נהרס הכיתוב בו, ולכן לא ניתן (או קשה מאוד ולכן לא הצלחנו עדיין בכמה ביקורים בבית העלמין) לזהותו... אמו של משה הירש נקראה: דבורה (לא ידוע שם הנעורים); אמה של חיה יוכבד נקראה: זינה (בת זאב) ואביה: חיים לייב וולקובסקי. אני מחפש, כעת, מידע על מקורות המשפחה ברומניה, במטרה למצוא פרטים על אחים/אחיות שהיו - אולי - למשה הירש ולחיה יוכבד. כל פיסת מידע תסייע לי מאוד להמשיך, כיוון שאני קצת תקוע עכשיו... בהצלחה לי (...) ארנון

נסה לחפש ביד ושם

ידוע לי שיש מאגר מידע על שורשים משפחתיים ביד ושם. כדאי לנסות! בהצלחה

arnonher

New member
שמה עוד לא הייתי...

היי, אבי! אני לא מכיר מאגר כללי של שורשים ביד ושם, אלא תיעוד שמות הנספים בשואה. יכול להיות שאני טועה. בכל מקרה, במוזיאון בית התפוצות יש מאגר כזה, הייתי שם - ולא התווסף לי ידע על מה שהיה ידוע כבר... תודה בכל אופן ו... נתראה במסדרונות! ארנון

למעלה