מתוך ממר"י

2l khansa2

New member
ועוד

http://www.memritv.org/ יש בעיה בקישורי הפורום בקרוב יעלו קישורים לממר"י ועוד אתרים...ככה זה בפורומים חדשים,חבלי לידה אני מניחה

totismoti

New member
../images/Emo23.gif

איך חיפשתי את האתר ולא זכרתי איך קוראים לו יאו

דעה אישית לגבי האתר של ממרי.

לשם הבהרה ,אני לא שמאלני ולא ימני ,אך יש לי בעיה אתית עם האתר ממ"רי , קודם כל הוא לא חושף מי ממן אותו ומה מקורותיו , הוא נוטה להבליט באופן ניכר דעות קצוניות שנשמעות בעולם הערבי ולא מנסה להביא את הצד השני. כמו כן הוא נוטה להפחיד את הציבור הישראלי-יהודי בכל מיני תרגומים של קטעי עתונות שמתפרסמים בעולם הערבי , אני לא אומר שאין דעות כאלה אבל האתר לא מביא דעות מאוזנות. האתר יוצר באופן עקבי תדמית דמונית לעולם האסלאם/ערבי שבכל רגע עומדים לכלותינו. זו היא דעתי האישית שהמענה העיקרי לאתר ממ"רי היא קריאה אישית ועצמאית של הקורא הישראלי לאותן ידיעות שמתפרסמות בעיתנאות הערבית וכאן אנחנו נתקלים בחוסר היכולת של הקורא הישראלי לקרוא ערבית ופה צריכה להיות התשובה של מערכת החינוך. שצריכה להגביר את לימוד השפה הערבית ולימודי האסלאם !!!

2l khansa2

New member
משרד החינוך+תשובה?

אין דבר כזה ידידי,אתה בטוח שאתה חי בארץ?
כל מה שמעניין את משרד החינוך הוא לחסוך במה שבאמת חשוב(מורים למשל)אבל נקווה שתיהיה התעוררות בנושא אחרי הכל זו שפה חשובה בארץ וגם יפה...

כן , אני חי בארץ הזאת..

חבל רק שלימוד ערבית על ידי ישראלי/יהודי, מתקשרת לקונטציה איש שב"כ/מוסד/משטרה/אמ"ן... אבל מישהו צריך להתפרנס מערבית , לא ??!! ואולי לא חלמתי חלום...... تعلم وتكلم يا جاهل !!

אני דווקא בעד שיפע"ת

למרות שגם הם נגועים באיזה שהיא מידה של אינטרסים.. אבל בכל זאני אני גר כאן !

2l khansa2

New member
לגבי ממר"י

אני דווקא אוהבת את האתר וסומכת על אנשים שידעו לחפש גם לבד חומרים חיצוניים ולא להסתמך רק על ממר"י אבל אין ספק שממר"י מספק חומרים מעניינים ושווים צפיה וקריאה

f r e e b i r d

New member
מצד אחד...

האתר מימ"רי נותן הזדמנות ללא-ערבים ללמוד על הערבים מתוך התקשורת. מצד שני אני מסכימה עם חפי כי האתר הזה מלקט כתבות וראיונות התורמים לנקודת המבט שלו והוא מציג אותם כאילו שזה מבטא את הדעה הרווחת בחברה הערבית. אני יכולה לתת כמה דוגמאות על ראיון או תוכנית שראיתי באלג'ירה וממימ"רי פירסמו אותה עם עריכה מגמתית מאוד ששינתה לגמרי את המסר והתאימה אותו לנקודות המבט שלהם. לדוגמא: באתר היה קטע ממפגש כמו "שאל את הרב" אבל עם שייח' מוסלמי והם ערכו אותו כך שהראו כי השייח' נתן הסכמה לגברים להכות את נשיהם, למרות שזה לא מה שנאמר בכתבה המלאה והלא-ערוכה.

f r e e b i r d

New member
גם אני סקפטית

אני בטוחה שהם יודעים שהם מלקטים כתבות של דעות קיצוניות בכוונה
לא יודעת אם להעיר להם יעזור במשהו. אבל אם לא יעוזר אז לא יזיק

קצת מצחיק שהם רושמים

להכיר את השכנים בשביל לעשות שלום... כי רוב הכתבות שהם מפרסמים לא עושים חשק לעשות שלום. מוזר לא ???

למעלה