מתוך ספר שאני קוראת עכשיו -

יאזמין

New member
מתוך ספר שאני קוראת עכשיו -

אם אינך קוראת את חוברת ההוראות כשאת מתחילה לשחק, לא תדעי כיצד להתקדם. אם המשחק הוא קריקט, מונופול, הוקי או פוטבול, קודם כל עלייך להבין את ההוראות. מדוע, אם כן, צריך לשחק אחרת כאשר מדובר במשחק העסקים? עסקים הם משחק ככל משחק קופסא, משחק אישי או משחק של ספורט קבוצתי. חשבי על כל הדימויים כמו עבודת צוות, מהלכין נכונים, לשמור את הקלפים, קרוב לחזה, לבחור את השחקנים הטובים ביותר בקבוצה שלך, להחליט על הימור מוקדם, להעלות את גובה ההימור, למקם את הקבוצה בעמדות, לבצע הקפה שלמה בבייסבול. השורה התחתונה היא שכשמדובר בעולם העסקים, מרבית הנשים נמצאות בעמדב נחותה. אנחנו נאלצות לנחש, לאלתר, לבלף (וזה לא משהו שאנחנו בהכרך טובות בו). זו הסיבה שכה מעט מבינינו משחקות היטב את המשחק (ומגיעות לעמדת מפתח), ומעטות מוצאות שהוא מספק. ומה בנוגע לגברים? אתן אומרות שהגברים לא קוראים חוברות הדרכה. נכון. הם אינם זקוקים לזה. המוח הגברי הוא שהמציא את מושג ההוראות. לא משום שהם התעלמו במכוון מן הנשים או משום שהם לא חיבבו את מה שהיה לנשים לומר. אלא, בזמן שתרבות עולם העסקים התפתחה, נשים מעטות היו שם כדי לעזור. גברים כתבו את כל ההוראות כי רק הם היו שם כדי לכתוב." ("להתנהג כמו גבר, לנצח כמו אישה", גייל אוונס, עמ' 16). כמובן, הקטע הזה הוא בשביל המתחילות שבינינו. לא נראה לי שאני מחדשת פה דבר לנשים העוסקות בזה זמן רב.. (-: אבל אני מקוה שכולן יהנו. יסמין.

beky1

New member
לא כל כך מסכימה עם הקביעה

כי נשים לא מכירות את כללי המשחק ולכן אינן מגיעות להשגים , אין לכך כל קשר. הסיבות הם רבות אך אחרות

יאזמין

New member
הי בקי,

קודם כל תודה על המענה המהיר להודעתי האחרת, אענה כשיהיה לי יותר זמן. בקשר להודעה זו - אשמח לדעת מהן הסיבות האחרות שהזכרת. תודה, יסמין. (דרך אגב, הספר מדבר על סיבות רבות נוספות, מן הסתם לא יכולתי להעתיק את כל הספר.. (-: ). אני שמחה שהעלתי נושא מעניין לדיון. יסמין.

beky1

New member
כמה סיבות

1. חינוך 2. דת 3. הקונפליקט המתמיד בין משפחה לעבודה 4. משאבים כספיים וחברתיים 5. דימוי האישה ומעמדה בחברה 6. אפליה כנגד נשים וראיית האישה כאוביקט מיני

|ניהול גברי וניהול נשי- האמנם?../images/Emo130.gif

ברוכה הבאה לפורום מנסיוני, למרות ואולי, אף בניגוד, לכל הדיבורים על 'מודל ניהול נשי', המביא עימו קודים נשיים, אחרים מהקודים הגבריים, הרי שבשטח אני לא הצלחתי למצוא זכר למודל הנשי. נשים מצליחות בארגונים
(סמנכ"ל ומעלה, או בארגוני ענק- מנהלת אגף/ חטיבה כמו גם נשים מצליחות
בעסקים פרטיים הגיעו לאן שהגיעו ושורדות במקום הודות לשימוש בפרמטרים הבאים: השקעה אינסופית, התמדה, דבקות במטרה, פוקוס, חשיבה תוצאתית, מיומנויות גבוהות של ניהול משא ומתן, השכלה והבנה בפיננסים, ויתור על המשפחה כערך עליון ודחיקתה למקום שני. ואלו, לצורך הדיבייט כאן 'קודים גבריים'. רק לשם הבהברה אומר, שהגדרת ההצלחה בדיוננו נמדדת ב-
, לא אושר, לא הרמוניה, לא איזון, אלא כסף וסטאטוס-"חשיבה גברית טהורה'. לכן, אישה מצליחה בקריירה או בעסקים מוגדרת מי שמנהלת מחזור כספי מסוים שפחות ממנו לא תיחשב כמצליחה. האם אתן מוכנות להגדיר מהו השכר שעל אשת קריירה להרוויח בכדי שתיחשב מצליחה?

למעלה