מתי פטורים ממזונות אישה

מצב
הנושא נעול.

המלאך00

New member
מתי פטורים ממזונות אישה

מתי פטורים ממזונות אישה
מתי אתה חייב במזונות ילדי רק כאשר אני עדיין נשוי ולא חייב במזונות אישתי כל עוד אני נשוי ורציתי לדעת אם אני חותם בלישכ העבודה האם זה משפיע על סכום המזונות

מזונות ילדים ואשה עפ"י הדין

מתי פטורים ממזונות אישה
מתי אתה חייב במזונות ילדי רק כאשר אני עדיין נשוי ולא חייב במזונות אישתי כל עוד אני נשוי ורציתי לדעת אם אני חותם בלישכ העבודה האם זה משפיע על סכום המזונות
מזונות ילדים ואשה עפ"י הדין
אדם משלם מזונות עפ"י דינו האישי. בהנחה שאתה יהודי, דינך האישי קובע את האופן שבו תשלם מזונות לילדיך עד גיל 18 ואף עד גיל 21. עד גיל 6, ישנו חיוב אבסולוטי מדין תורה. אח"כ מקור החיוב בתקנות הרבנות שמתקבלו ומחייבות אותך כגבר יהוד לשלם עד גיל 12 וגם עד גיל 15 כאשר חלק מהחיובים הינם מדין צדקה. בהנחה שאשתך אינה עובדת ואינה מתפרנסת, הרי בממוצע פוסקים כ - 1,000 ש"ח לילד תלוי בנסיבות. מקור החיוב במזונות לאשתך, הינה הכתובה ןהסכם הנישואים שנערך ביניכם ונקוט הכלל שאשתו עולה אמו ואינה יורדת עמו מבחינת רמת חיים. באם אשתך עובדת, מעשה ידיה למזונותיה, אך השאלה כמה היא מרוויחה. מעל 2,000 זה סביר שלא תשלם לה מזונות באם עניין מדור מסודר ורמת חייכם נמוכה. באם אשתך מורדת מחיי אישות או בוגדת או עושה מעשי כיעור או שישנו פס"ד לגירושין בביד"ר והיא מסרבת להתגרש, הרי יתכן וישללו ממנה מזונותיה. עובדת היותך חותם בלישכה, אינה משפיעה על מזונות הילדים שייפסקו כי ביהמ"ש דואג לצרכיהם וזאת בעיה שלך להשיג כסף או לשלם למל"ל בגין מזונות שמשלם במקומך. יש לכך משמעות לגבי מזונות אשתך. התמונה בדר"כ מורכבת גם מהיקף רכוש וחובות וחסכונות שיש ועל כך לא פרטת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה