מתכוון ללמוד תואר בפיסיקה וזקוק לעזרה!

e b m a n

New member
מתכוון ללמוד תואר בפיסיקה וזקוק לעזרה!

שלום, אני רוצה להכנס ללימודי תואר ראשון בפיסיקה אך קיימות אצלי חששות ואני זקוק לעזרה, אני מתאר לעצמי שכבר כל אחד פה שמע את השאלה הזו אלפי פעמים אך אני טרוד מאוד ואבקש התקשבות :) האם משתלמם להכנס ללימודי תואר ראשון בפיסיקה??? תקשיבו אני מאוד אוהב מקצועות ראלים ככלל ופיסיקה בפרט...אני ממש נהנה מלימודי פיסיקה ואני גם מקווה ומאמין שאוכל להסתדר עם רמת הלימודים הגבוהה שתואר בפיסיקה דורש אך הבעיה היא כמובן האם יש ביקוש לבוגרי תואר בפיסקיה במקצועות העבודה בשוק??? ניסיתי לבדוק את התשובה הזו אבל אני שומע כל-כך הרבה דעות מנוגדות שסותרות אחת את השניה לגביי ביקוש בשוק לבוגריי פיסיקה, אשמח מאוד לשמוע תשובות מתלמידי התואר וגם מאנשים שסיימו אותו וכבר בעלי ניסיון בתחום. חשבתי אפילו לשלב תואר של הנדסת חשמל ביחד עם פסיקה הבעיה היא שאני חושש מעומס יתר של שעות לימודים, שוב בסה"כ אינני חושש מהקושי של הלימודים אך התואר המשולב ניראה לי שלא יותיר לי כלל זמן לחיי הפרטיים (למשפחה, לחברה, לחברים וכלל להנאות), אפילו לא קצת זמן לדברים הללו. השאלה היא האם באמת התואר המשולב הרבה יותר טוב מהתואר בפיסיקה מבחינת הדלתות שהוא פותח לשוק העבודה וכמה הבדל יש בשקעה בתואר המשולב לעומת תואר בפיסיקה בלבד?? בקיצור כמו שאתם רואים אני מאוד מוטרד ומקווה מאוד שתוכלו לעזור לי להפיג את החששות שלי.....

ביטל

New member
תשובה

אם אתה חושב במושגים של משתלם, אז עדיף ללמוד הנדסת חשמל, כי אחרי תואר ראשון בהנדסת חשמל אתה יכול מיד להתקבל לעבודה ואפילו במהלך התואר. קשה להתקבל לעבודה בפיסיקה אחרי תואר ראשון...( אבל אולי עכשיו זה קשה מהרגיל בגלל המיתון) בפיסיקה כולם עושים גם תואר שני (עוד שנתיים לימודים) ואז אתה יכול למצוא עבודה יותר בקלות. לגבי תואר משולב של פיסיקה והנדסת חשמל, זה יעניק לך יתרון במציאת עבודה מול אלה שלומדים פיסיקה בלבד, כי תוכל להתקבל לעבודה בהנדסה, אך זה לא יעניק לך יתרון משמעותי מול סטודנטים שלומדים רק הנדסת חשמל. ההשקעה הנדרשת ממש גדולה. סה"כ יוצא לך 4 שנים לימודי הנדסה, ו-5 שנים פיסיקה תואר ראשון+שני. אז תעשה את חשבון המשתלם שלך עכשיו :)

תואר ראשון בהנדח"ש יוצא 5 שנים בד"כ

ראשון+שני בפיזיקה יכול לצאת 4 או 5 (אני פחות או יותר במסלול של 4, העומס לא גדול מדי). לפי מה שהבנתי אין ממש הבדל בהייטק בין מהנדס חשמל לפיזיקאי (עם תואר שני כמובן)

e b m a n

New member
העניין הוא שאני הרבה יותר אוהב פיסיקה מאשר...

אני מעדיף בהרבה ללמוד פיסיקה מאשר הנדסות למינהן אך אני מפחד שלא אמצע מה לעשות בשוק לאחר שאסיים את התואר. האם יש ביקוש בשוק לבוגריי תואר ראשון בפיסיקה או שאמצע את עצמי יושב בבית ומחפש מה לעשות עם התואר??

Jony I

New member
דעתי

אני מסכים איתך ללא ספק שפיסיקה יותר מעניין מאשר הנדסת חשמל (שוב הפעם - דעתי האישית). לאחר תואר ראשון בפיסיקה כמעט ואין מקומות תעסוקה, וזה בודאות. לדעתי אם באמת מעניין אותך פיסיקה תלך ללמוד פיסיקה, ותמשיך לתואר שני אז תוכל עבודה לפחות טוב מאשר מהנדס חשמל. כמו שהמילשטוניין אמר, תוכל להתחיל לעבוד בקטנה על תואר שני כבר במהלך שנה שלישית ולסיים תואר שני בשנה רביעית ( נקרא - תואר שני ישיר). אני לא חושב שזה הרבה יותר עומס מבהנדסת חשמל. האופציה הזאת של תואר שני ישיר תקפה בעיקר בבר אילן לדעתי, אם תלך לאוניברסיטה אחרת אני מציע לבדוק את זה מראש. זה לא לגמריי קשור, בחלק מהאוניברסיטאות שנה א' בפיסיקה מקבילה לפחות ב80% לשנה א' בהנד"חש, כך שגם אם תבין פתאום שפיסיקה לא כל כך מעניין כמו שחשבת (לא שאני חושב שזה אפשרי) תוכל לעבור. בהצלחה ושבת שלום

יאיר59

New member
הייתי במצבך...

המסקנות הזמניות שלי הן - א. יש חפיפה די גדולה בין הנדסת חשמל ובין פיזיקה, כך שזה לא סיפור גדול לעבור ביניהם (בשנה הראשונה) ב. פיזיקה זה אכן לרוב יותר מעניין, למרות שגם בהנדסה יש משהו. ג. הלחץ בשנה הראשונה כמעט זהה (יכול להיות שאפילו הפיזקאים לומדים קצת יותר), אבל בשנה השנייה והשלישית המצב משתנה בצורה קיצונית. אני כרגע בשנה שלישית והלחץ כבד למדי. ד. אם יש לך ציונים טובים בהנדסה (וזה לא טריוויאלי), ממש לא בעיה להתקבל לעבודה טובה, בשכר סבבה, אפילו אחרי שנת לימודים אחת. בסוף התואר זה אפילו יותר פשוט. כרגע המצב לא משהו בגלל המשבר וכל זה, אבל זה כנראה יישתנה עוד מאה פעם עד שזה יהיה רלוונטי אליך. ה. אני לא ממש יודע איך נראה שוק העבודה מבחינת הפיזיקאים, אבל אני די בטוח שהמצב פחות טוב. ו. אין שום סיבה שתואר בהנדסה יקח יותר מארבע שנים. למיטב ידיעתי, אם אין לך בעיות כלשהן (כלומר - אם אתה יכול להשקיע את הזמן בלימודים), זה לא כזה קשה.

היי!

יש פה שאלות תשובות מעניינות בנושא. http://sc.tapuz.co.il/communa-31870--.htm נדמה לי שעם תואר שני בפיסיקה תוכל למצוא מקומות עבודה טובים. בדוק את לוחות הדרושים, יש ביקוש... כמו שאני תופסת את זה, אם תלמד מה שמעניין אותך הסיכויים שתהיה טוב בזה ותצליח יותר עולים. בהצלחה...

למעלה