מתלבטת

may may.

New member
מתלבטת

בני בן ה - 4 יירשם שנה הבאה לצהרון. ואני צריכה להחליט לאיזה. שנה שעברה היה בצהרון של 11 ילדים, מטפלת שקטה, רגועה, מחנכת, אני רואה את ילדיה שחונכו להפליא. השנה, יש לי את אותה האפשרות. יש צהרון נוסף, שכרגע מתפקד כקייטנה ובני נמצא שם, 35 ילדים בגילאים שונים עד גיל 8. 4 מטפלות, הרבה רעש ובלאגן הבנתי מבני. יש אפשרות לרשום אותו שם. בגלל המצב שהולך לקרות במשפחתנו, ההרחקה מהבית של בעלי בגלל אלימות, ההליכים שפתחתי לגירושים ... מתלבטת. מתלבטת האם יבלע בתוך ההמון של 35 ילדים והמטפלות לא ישימו לב לתגובות שלו, לרצונות, לאי שקט שלו, האם זה יגרום לו להפנים רגשות, לא להתבטא, עליי לציין כי בני די ביישן. לעומת זאת בצהרון הקטן יותר, האוירה רגועה ושקטה, המטפלת משוחחת איתו לפי נסיוני משנה שעברה, ובכל זאת הקבוצה קטנה ואין לו אפשרות להתחבר להרבה ילדים ואז אולי להמשיך להיות ביישן ולא מתחבר לקבוצה.. מה עושים ? m

גרא.

New member
יש פנים לכאן ולכאן.העיקר,מי הגננת..

may mau,כדאי לך לנסות לשים זה מול זה את שתי החלופות,בטבלת רווחים ומחירים.כלומר,מהו הרווח בצהרון 11 (אווירה רגועה,שקט,יותר תשומת לב), ומהו המחיר? (קבוצה קטנה,אין עם מי להתחבר).זה לעומת הרווח בצהרון35 (קבוצה גדולה,אפשרויות חברתיות רבות),והמחיר? (רעש ובלגן,פחות תשומת לב, יתכן שיגרום להפנמת רגשות,יעודד ביישנות וכו´).השוואה מעין זו תעזור לך לקבל את ההחלטה הכי רצוייה,עם המחיר הנמוך יותר. בכ למקרה,לדעתי,ילד בן ארבע זקוק מאד לחברת בני גילו,ויותר גדולים.בגיל זה האינטראקציות החברתיות,מתפתחות והולכות..ולכן חשוב שיהיו לו מספר אפשרויות להתחברות חברתית.חברת בני הגיל (קבוצת השווים),יכולה לעזור לו לרכוש יותר בטחון עצמי,לעודד אותו להתבטא,ויכולה גם ההפך.לכן כדאי להכניס עוד משתנה מרכזי,אישיות הגננת.נדמה לי שלא משנה כמה ילדים יש בצהרון.אלא ובעיקר אישיותה ופעלתנותה של הגננת.לכן בין היתר,חפשי מידע על הגננות השונות.הוא יעזור לך להחליט. ב ה צ ל ח ה.

אני חושבת שצהרים זה זמן למנוחה

לא דווקא שינה , אלא זמן להיות רגוע, חברים יש בגן והמון. אפילו אם יש פחות חוגים ופחות חברים עדיף בצהרים שקט. בקשר לחברים כל הבוקר הוא עם חברים זה בהחלט מספיק.

anat30g

New member
דווקא בגלל המצב המיוחד

ילד שלא מוצא עם מי להתחבר בקבוצה של 11 ילדים - לא בהכרח ימצא עם מי להתחבר בקבוצה של 35 ילד - ההפך - הוא עוד יותר ילך לאיבוד. בגלל המצב המיוחד שבו את וילדך נמצאים - הייתי מציעה לך לשמור עם מסגרת אינטימית ורגועה שסביר שתהיה יותר קשובה אליו. ובכלל - אני מאחלת לך בהצלחה והמון כוחות נפש. ענת

גרא.

New member
כדאי להיזהר מהכללות,כי הכל תלוי...

דווקא ככל שאוכלוסיית הילדים גדולה יותר,כמובן עד למקסימום הכרחי,יש לכל ילד יותר אפשרויות להתחברות חברתית.מה שאין כן באוכלוסיית 11 ילדים, כשהילד עליו דיברנו,הוא 1 מהם (כלומר נשארו רק 10)..אני שב ומדגיש כי הגודל לא משנה,אלא אישיות הגננת,האקלים החברתי בגן,ומרחב הגרויים המוצע לילד.

למעלה